VW Touran - pokles vody v nádržke , tlak zostáva

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudib
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 26.06.2015 12:27
Zdieľať na Facebook

VW Touran - pokles vody v nádržke , tlak zostáva

Príspevok od používateľa rudib »

Dobrý deň,
mal som problém, že sa mi strácala voda v chladiacom systéme.
Mám Touran 2TDI 103 kW DSG 2007
Vyriešené to bolo výmenou deravej hadice. Teraz keď idem 60-70 km, tak sa mi zobrazuje, že že je málo chladiacej kvapaliny. Keď otvorím nádržku tak mi kvapalina vystúpi na pôvodnú hodnotu (mám to tesne nad MAX). Tlak v nádržke je aj po 24 hodinovom nepoužívaní auta. Najskôr som vymenil uzáver-tlak stále zostával. Teraz som menil celú nádržku a stále ten tlak zostáva.

Kde by mohol byť problém? Tesnenie pod hlavou motora alebo by mohla byť aj prasknutá hlava? Tlaky vo valcoch sú normálne. A nikde nie je vidieť únik kvapaliny.

Ďakujem rudo
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran - pokles vody v nádržke , tlak zostáva

Príspevok od používateľa wilz »

Možno máš naozaj problém, ktorý treba riešiť, možno je to zavzdušnené ??
Sú však niekedy veci tzv. medzi nebom a zemou, ktoré sa vymykajú logickému zdôvodneniu.
Uvediem môj prípad.
Na mojom Tourane (s iným motorom) sa mi stavala taká vec, že hladinu chlad. kvapaliny som mal napriek občasnému doliatiu stále tesne nad znakom minima na stene vyrovnávacej nádržky.
Niekoľkokrát sa mi tiež stalo, že mi zasvietila výstraha, že je málo chladiacej kvapaliny. Dolial som trocha, ale zakrátko bola hladina zase na pôvodnej úrovni.
Únik kvapaliny som nikde nepozoroval, motor ide pekne, neregistrujem žiadne veci mimo obvyklého stavu.
Tak som si povedal, že možno troška tečie vodné čerpadlo a vyrieši sa to pri jeho výmene.
No a teda tri mesiacov dozadu došiel čas na výmenu rozvodu, pri ktorom bolo samozrejme vymenené aj vodné čerpadlo.
Ujazdil som odvtedy 6 tis.km, motor funguje bez problémov, neviem o tom že by unikala chladiaca kvapalina, ale ako som nedávno pozeral nádržku chladiacej kvapaliny, zase je v nej hladinka tesne nad znakom minima, aj keď pôvodne po výmene čerpadla bola trocha pod maximom..
Nevzrušujem sa už teda veľmi nad tým, ale nepripadá mi to úplne v poriadku.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran - pokles vody v nádržke , tlak zostáva

Príspevok od používateľa seven549 »

treba sa na to vyspat a pripravit sa na predaj alebo dole hlava valcov.

aj mna to caka na starom motore ford 2.2 tdci.zacinam rozoberat cez velku noc.na servis sa nespolieham.dlha cakacka.

mam lepsie priznaky.po vypnuti motora 0.2dcl vody z expansky je prec.

hadice netlakuje,teplota stabilna,tlakovy test 48 hod ako novorodenec.test co2 ako novorodenec.z vyfuku nic nesmrdi,hladina oleja nestupa.vstrekovace boli vonku nic nevidiet.

predvcerom pri starte zastavilo motor.akoby bol nachlastany niecim ---- vodou---motor moze bezat aj tyzden v kuse voda neunikne len ak sa motor ochladzuje.

hlava alebo tesnenie :2f93: :28b7: lol a dufam ze neohlo ojnice.

ale som zmiereny ten dizel uz na seba zarobil 3x


vyhodit sa neoplati nove pneu 500euro nove tlmice ulozenia origo repas riadenia 800 ecok repas xenonov 80 origo vodna pumpa 220 atd.

jazdne dobre auto na predaj ????????????? niet nic.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran - pokles vody v nádržke , tlak zostáva

Príspevok od používateľa martincichy »

Test na co2 jednoznacne povie, ci mas podfuknute tesnenie pod hlavou. Ostatne je len spekulacia.

Ja som mal na corolle verso podobny s benzinkvou 1.6 podobny problem - vyrovnavacia nadobka prazdna. Chladic plny. V zime, ked evidentne mrzlo, mi jedneho dna vonkajsi teplomer ukazoval o nejakych 10 stupnov viac. Mikroprasklinka v chladici sa zvacsila a kvapkala na ram predneho cela, kde bol teplomer. Dovtedy, kazda kvapka, ktora unikla, stihla sa hned odparit na horucom chladici. Takto som jazdil asi rok.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 44 neregistrovaných