Audi A5 , 3.0 tdi

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa oco13 »

Musíš sa na to pozerať z hladiska - "blbuvzdornosti" a prestúpiš na verejnú dopravu. lol - ako ja :300f:
Edit: 5ku nerobíme ale q7, q8 si fakt nekupujte. :40bd:
A neodpustím si - toto bola AUDINA a toto boli AUTÁ
https://www.youtube.com/watch?v=rwOiGqp2LDU
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa pogo-roll »

"no ci kupis octaviu alebo golfa alebo fabiu ibizu je to vzdy o tom istom."

To myslis vazne ??

"Auta majú stále horšie a horšie jazdné vlastnosti."

nezmysel, kazde novsie auto co som kupil bolo vzdy lepsie ako to predtym niekde su rozdiely vacsie niekde mensie ... pravdepodobne si chlapci kupujete chujove auta ked idete z lepsieho do horsieho :40bd: :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa oco13 »

Pogo - autá musia byť stále lepšie a lepšie, pretože ludia sú stále horší a sprostejší.
Za druhé - je otázne či cena (nie finančná), ktorú platíme za tieto zlepšenia je adekvátna.
A za tretie - stav ciest, hustota premávky, obmedzenia sú z roka na rok horšie a horšie, takže zase je otázka či vôbec využijeme a potrebujeme lepšie vlastnosti aut. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa pogo-roll »

ludia boli su a budu sprosti a zli od nepamati :40bd: ....len su stale viac a viac rozmaznani ...napriklad kazdy chce auto velka cast ludi na riadenie auta nema zrucnosti alebo psychycku sposobilost daco take nebezpecne ako auto ovladat ...miesto toho aby sa sprisnili testy tak daju do aut kopu asistentov pripadne autonomne riadenie :zg282:

otazka je aku konkretne cenu mas na mysli ? pretoze ak sa bavime o cene za pokrok ako celku nemozeme z toho vynat len auta lebo sa to tyka vsetkeho okolo nas :zg282:

ale debata bola o inom nesuhlasim s tym ze stare auta ako celok boli lepsie ... mali svoje caro a daktore veci lepsie boli ale ako celok urcite nie :42f7:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa oco13 »

Ano myslím tým cenu za pokrok.
A ja som presvedčený, že staré autá boli lepšie smerom k zákazníkovi - boli jednoduchšie - teda nevyžadovali až takú odbornosť mechanika, boli náročné na preventívnu údržbu od vodiča (mazanie prednej nápravy) - teda vodičom nemohol byť každý, boli naročnejšie aj na obsluhu - teda zase vodič nemohol byť hocikto (radenie s medziplynom). Nedosahovali štandartne také výkony a rýchlosti ako dnes a boli ťažšie a postavené z hrubších materialov, teda paradoxne boli bezpečnejšie. Boli v pomere k ročnému platu drahšie a teda ludia si ich viac vážili a starali sa o ne.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

pogo-roll napísal: 04.04.2023 10:56 "no ci kupis octaviu alebo golfa alebo fabiu ibizu je to vzdy o tom istom."

To myslis vazne ??

"Auta majú stále horšie a horšie jazdné vlastnosti."

nezmysel, kazde novsie auto co som kupil bolo vzdy lepsie ako to predtym niekde su rozdiely vacsie niekde mensie ... pravdepodobne si chlapci kupujete chujove auta ked idete z lepsieho do horsieho :40bd: :40bd:

No, daj, ktoré auto jazdí lepšie, ako jeho predchodca... :40bd:, keď je stále ťažšie a ťažšie.

Za tým si stojím, nové autá sú čím ďalej, tým H O R S I E, zo strany jazdných vlastností.
Myslím tu istú triedu, ten istý nástupný model.
Zákazníci sa ojeebbavaju iba vyšším výkonom, kedy pocitovo ide lepšie, lebo je obyčajne výkonnejsie. Až je výkon rovnaký - podobný, je to čistý des a hrôza.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa seven549 »

lubos zimovcak napísal: 02.04.2023 19:15 To je fakt.
Auta majú stále horšie a horšie jazdné vlastnosti.
A vôbec nie sú obratnejsie.
Iba ťažšie a tým pádom aj menej komfortné.
nie nemaju su lepsie ako u aut z pred 30-40 rokov.ale ci ma dnes niekto auto z roku 2020 alebo 2010 ziaden posun zlepsenia tam necitit.

ale jednu vec citit.kvalitu.ked som vo svicarsku byvam v podnajme v dome u dilera aut.poznam ho uz cez 10 rokov.cize som unho ako doma.bezne ma na svojom pozemku okolo 700 aut na predaj nove rocne viacrocne a na export.

ked chodim pozriet vzdy nejaky novy kus co pride na trh tak skusam napr oklopat kde to ma plech kde plast a kvalitu plastov napr naraznik mriezky spatne zrkadla plasty pod celnym sklom atd.ma tu auta snad vsetko co existuje.aj auta z usa aj oldtimery co maju sotva 30 000km.

tie nove auta akoze su fakt bieda.napr audi.pokial sa nejedna o audinu RS,tak tie plasty na s line alebo obycajnej su ako na nejakom cinskom aute tak ze kopnem a noha mi prejde k chladicu.staci zrazit nejaku malu zver a auto ostane nepojazdne.

no a vela karosarskych dielov napr audi S8 rok 2021,jazdenka za 108 000euro uz to ma plast.blatniky kapota.niektore auta aj strechu uz maju plast.take ameriky chevrolet cortvette alebo dodge charger tam sa da este najst okrem dveri a prednych blatnikov poctivy plech.ale inac tie premiovky zacinaju byt z plastu.

a co je u mna sklamanie ze zmensuju sa nadrze ostava vzdy rovnaky dojazd hoci nove auta su lahsie menej zeru ale na cerpacke sa stretneme rovnako ci so starym ci novym autom.uz aj bmw dava 55 litrovu nadrz.

niet nad tie starsie dizlove auta.nadrze 60-70 litrov.dojazdy 900-1100km.a kto to nehnal tak 1300km dal aj passat alebo mondeo.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa pogo-roll »

oco13 ale zas na druhej strane to ze niekto zvlada udrzbu neznamena ze je dobry vodic a naopak ... ja by som sa kazdu chvilu v aute nevrtal to znamena ze auta su dnes smerom k zakaznikovy lepsie ...teda pokial sa neposerie ...ano su lacnejsie ale zase vykupene drahsim zlozitejsim servisom a aj tak si to ludia az tak nevazia ... a tie hrbue plechy tak to v ziadnom pripade nezabezpecilo vysiu bezpecnost sak staci pozret crash testy starych aut ...

lubos zimovcak

no dam ...OPEL ASTRA mal som G mame Hcko v rodine a mam Jcko medzi vstkymi tymi generaciami je brutalny rozdiel k lepsiemu v prospech novsieho napriklad to Jcko je tazke jak svina ale jazdi sa s tym vyborne a neni to o vykone lebo ziadna raketa to neni prave koli vahe... zial nemal som moznost vozit sa na nastupcovi tam naopak vaha isla dole
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa martincichy »

speedmann napísal: 02.04.2023 22:36 ...,ale nikde som neuviedol,že Audi je ako značka zlé auto. To určite nie. Patrí medzi veľmi kvalitné produkty. Ale na servis treba mať prašule....ako to bolo s tou opicou?
Čo povies na Daciu? Je to kvalitné auto?

Mam druhého dustera. Tento druhý bude mať v auguste 4 roky. Momentálne má cez 190 tis km. Bez poruchy. Ten prvý mi za 4 roky dal 190 tis km. Porucha splynovača pred koncom záruky odstranená v rámci záruky.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa pogo-roll »

seven549 no len pre zaujimavosť som pozrel tie plasty na A4ke ...tak blatniky a vsetko co ma byt kovove je kovove ... naraznik a samozrejme mriezka je plast ale obe su celkom pevne rovnako ako na starom C-maxe napriklad mozno aj silnejsie ...a ta mriezka ... urcite sa k chladicu neprekopnes nakolko je za nou v strede jak je znacka vystuž a daka tlmiaca pena ( mozno tak spickou nohy ak by si trafil pod tu vystuz ) a chladic je celkom daleko teda pri smutnej zrazke s mensou zverov nehrozi aby si dodrbal chladic ... a co sa tyka kvality plastov minule som dostal ranu od dodavky asi v 70ke nedobrzdil semafor ... myslel som ze polka kufra v pixi a vysledok bol taky ze ten naraznik ani nepraskol mierne sa preliacil na jednej strane takze ten plast asi nebude uplne nekvalitny ....
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa speedmann »

martincichy: Čo povies na Daciu? Je to kvalitné auto?

...pre koho ako. Niekomu stačí Duster, niekomu Land Rover a niekomu Audi. Každý má to čo mu vyhovuje. Ale veľa trtkov tu rieši všetko možné, len nie to čo požaduje zadávateľ.
Ešte mi vysvetlí čo má spoločné Dacia Duster s Audi A5?
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa fzubaty »

4 kolesa, jeden volant, su z plechu, treba ich tankovat, su rovnako kvalitne….

Este?
speedmann
Príspevky: 96
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa speedmann »

Len ta kvalita, ako tu o nej rozprávate je neporovnateľná. Jazdím v práci na Ďusteri a plechy, ako z alobalu. Karoséria sa križuje a to s ním nechodím do terénu. Ten Ďuster bol veľmi zlý príklad.Neporovnávajme neporovnateľné. Či?

Ešte otázka: Prečo mi admin alebo aký fras zmazal príspevok,kde som reagoval na odpoveď Oco, lebo daný pacient aj keď sa nevyjadrí k danej veci, ale vždy musí mať posledné slovo.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Audi A5 , 3.0 tdi

Príspevok od používateľa oco13 »

speedmann napísal: 06.04.2023 23:06 kde som reagoval na odpoveď Oco, lebo daný pacient aj keď sa nevyjadrí k danej veci, ale vždy musí mať posledné slovo.
Lebo zmazal aj moje - Fully je už raz taký.
A aj keď si to myslíš, nie je to o poslednom slove, ale o skúsenostiach s výrobou :300f: teraz automotive, predtým stavebníctvo. Vždy je to o luďoch a tí sú každým rokom priepastne horší. :o Kukal som návodky a dokonca aj priamo na 5kovú radu lisujeme veci, takže tie autá vidím ešte skor ako sa narodia.
Ešte mi vysvetlí čo má spoločné Dacia Duster s Audi A5?
Hromadu, ale fakt strašnú hromadu čínskej sračkovej elektroniky, ktérá ani omylom nemá šancu dožiť sa nejakého solídneho veku. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 65 neregistrovaných