VW Touran - nefunkčné servo počas jazdy

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

miki1207
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.12.2010 17:36
Zdieľať na Facebook

VW Touran - nefunkčné servo počas jazdy

Príspevok od používateľa miki1207 »

Ahojte všetci. Mám Touran 1.6 TDI/81kw/2016/DSG/CRKB/163000km a dnes sa mi stala taká vec.Počas jazdy mi vyplo servo/stuhlo riadenie (chvalabohu len pri miernej zákrute a pri rýchlosti 51 km/h, ale aj tak bol problém to vyrovnať) a vyhodilo na prístrojovke všetky možné kontrolky ako porucha start-stop, front asist,chyba ESP,ABS, tlak v pneumatikách, auto hold, asistent rozjazdu do kopca, parkovací asistent aj so žltým výkričníkom v strede pristrojovky. Auto sa mi podarilo zastaviť.Vypol som motor, počkal, znovu naštartoval ale chyby boli stále.Tak som sa rozbehol a po cca. 20 metrov všetky chyby zhasli.Stalo sa to už niekomu alebo viete poradiť,čo to môže byť,lebo je to dosť nepríjemné,keby sa to stane na dialnici,tak je zle.Ďakujem za každú radu. Môžem priložiť LOG z VCDS ale väčšinou ide o komunikačné chyby riadiacich jednotiek.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran - nefunkčné servo počas jazdy

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Čím rýchlejšie ideš, tým menej potrebujes servo.
Na 607 mi rok behala dcéra bez serva.. :4012:
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran - nefunkčné servo počas jazdy

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Podľa toho čo píšeš je jasné, že servo nie je primárnym problémom... Treba začať tým, čo je spoločné pre všetky závady, ktoré sa udiali. Napríklad tým napájaním, ako spomína chalanisko vyššie.
miki1207
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 08.12.2010 17:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran - nefunkčné servo počas jazdy

Príspevok od používateľa miki1207 »

Podľa výpisu chýb riadiacich jednotiek vyzerá,že spoločná chyba jednotiek s poruchami je komunikačná chyba zbernice.Takisto ma to ťahá na relé napájania pre jednotlivé jednotky v motorovom priestore (relé 645).Logicky vyplýva,že tam kde nie je napájanie,nie je ani komunikácia.
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran - nefunkčné servo počas jazdy

Príspevok od používateľa pacok »

Najskor skontroluj poistku osmickovu 80A v motorovom priestore.Moze byt ze odisla no sem tam sa spoji.Uz tri krat som tak opravil servo co ostatny posielali na repas
alesgoral646
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 11.03.2023 08:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW Touran - nefunkčné servo počas jazdy

Príspevok od používateľa alesgoral646 »

Mam podobný problem
Zacalo tak tak ze mi naprv svietilo skontrolujte tlak v pnematikach
a potom zadnem do auta a volant uz svietil na cerveno a islo velmi tazko tocit aj po cas jazdy
potom uz svietilo chyba start stop esc chyba tlak pneumatikách
Len potom mrzlo zatnem do auta a s volantom som ani nepohol a potom keď nemrzlo tak ide točiť ale ťažko nechápem tomu
Na pc ukázalo tieto chyby
https://imgway.cz/920p/318220428_722503 ... 9729_n.jpg https://imgway.cz/920q/325966343_537406 ... 1051_n.jpg
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných