Citroen Jumpy 2.0 HDI - ťažké štartovanie

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa421911897856
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 26.10.2021 16:15
Zdieľať na Facebook

Citroen Jumpy 2.0 HDI - ťažké štartovanie

Príspevok od používateľa uwa421911897856 »

Zdravím, potrebujem poradiť....
Veľmi ťažko štartuje citroen jumpy 2.0 HDI r.
v. 2004. Mám ho stále v garáži a teplota sa pohybuje stále nad nulou. Keď stojí 2-3 dni(vlastne stačí ze stojí celú noc) je veľký problém ho naštartovať. Štartér krásne otáča, batéria je nová a silná, no motor štartujem na 5-6 krát kým naskočí. Potom keď naskočí, a používam ho počas dňa, štartuje dobre, ale nie najlepšie, teda štartér točí 4-5 sekúnd, kým naskočí motor. V žhavičoch by nemal byť problém, keďže aj keď je zohriaty motor, štartuje dlhšie ako by mal. Kde by mohol byť problém? V štartéri? Niekde v prívode paliva? Ďakujem
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Jumpy 2.0 HDI - ťažké štartovanie

Príspevok od používateľa tuninka »

nepíšeš koľko km má nabehané motor, ja mám jtd motor, čiže to isté a keď je mínus 3 štartuje dlhšie ako obyčajne 3-4 sekundy, keď je teplo tak štaruje asi 1-2 sekundy, keď je motor studený, keď je zahriaty tak štartuje bleskovo, žhaviče mám nové, aj trysky, aj baterku v dobrom stave, kontrolka žhavenia iba blikne keď je mínus,keď je zimšie tak zasvieti možno na sekundu, keď je viacej ako 5 stupňov tak ani neblikne, podľa mňa by bolo dobré dať skontrolovať trysky, ale vytiahnuť ich z toho motora je v bežných podmienkach skoro nemožné
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Jumpy 2.0 HDI - ťažké štartovanie

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Pred kontrolovaním vstrekovacov by som skontroloval vedenie paliva , tesnosť systému ,palivový filter všetko čo súvisí s palivom až potom by som kontroloval ostatné súčiastky ktoré sú nákladnejšie
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Jumpy 2.0 HDI - ťažké štartovanie

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri si tlak v rampe pocas startovania. To vela napovie.
lecmar8
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 19.11.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Jumpy 2.0 HDI - ťažké štartovanie

Príspevok od používateľa lecmar8 »

Mne toto isté robilo na 1.9 JTD, jeden vstrek bol zlý, dával veľa nafty.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Jumpy 2.0 HDI - ťažké štartovanie

Príspevok od používateľa seven549 »

asi nastal cas na tie vstreky a cerpadlo.toto je prvy priznak hdi a tdci motorov z tej doby.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných