Toyota Rav4 d4d , 2005 - ako odvzdušním motor

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

keko535
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.07.2006 22:17
Bydlisko: Trebisov
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Rav4 d4d , 2005 - ako odvzdušním motor

Príspevok od používateľa keko535 »

Cenamcic , možno keby si sa nezapájal do každej témy, tak by to bolo asi lepšie pre každého. Ja by som ta v reálnom živote snád ani poznat nechcek a aj keby sme sa poznali, tak radšej otočím hlavu aby som nemal pokazený deň od tolkej múdrosti. Ty musíš byt riadne protivný a nepríjemný človek.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Rav4 d4d , 2005 - ako odvzdušním motor

Príspevok od používateľa oco13 »

Keko - možno je to práve niekto z tvojich nadriadených. :40bd:
Inak ak sa obzrieš okolo seba tak musíš byť protivný a nepríjemný, inak si z teba okolie spraví handru na topánky. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
katallaa
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 17.01.2009 22:47
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Rav4 d4d , 2005 - ako odvzdušním motor

Príspevok od používateľa katallaa »

Ja odoručam odojit hadicu odchádzajucu z filtra. Hrdielko z ktoreho stiahnes hadičku,zapchaj prstom a pumpuj pumpičkou. Počas pumpovania maj zapchate hrdielko aby pumpa dokazala lepsie nasat palivo.Po pár natahaniach uvolni prst aby si vypustil vzduch. Pocitiš odfuknutie,par x to zopakuješ a mala by vystreknut nafta. Potom dopojiš hadičku a ešte pár x zapumpuj. Toto co som napísal platí len ak je rucna pumpa funkčná. Ale to zbadaš hned podla toho ci odfukne vzduch vytlačení naftou
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Rav4 d4d , 2005 - ako odvzdušním motor

Príspevok od používateľa martincichy »

Ja tieto caky-paky pri filtroch riesim tak, ze z jedneho auta odsudeneho na srotovisko som si z palivovej nadrze vybral cerpadlo, ktore pouzivam aj pre taketo pripady - je to par sekund.
uwa0951023393
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.12.2022 19:37
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Rav4 d4d , 2005 - ako odvzdušním motor

Príspevok od používateľa uwa0951023393 »

Ďakujem všetkým ktorý sa mi snažili poradiť. Auto konečne funguje ako má. Ja som potom ten palivový filter znova demontoval, následne naplnil naftou pár krát som stlačil tú pumpu a potom som skúšal štartovať. Keď ani po niekoľko pokusoch nechytá auto tak stačí len znova pumpovať a znova štartovať. Hlavne sa toho nebáť, treba ten motor točiť trošku dlhšie aj 20 až 30 sekúnd a keď stále nič tak znova napumpovať naftu. Ono sa to prakticky samo odvzdušní, možno to niekoľko krát zdochne na voľnobehu ale stačí opäť naštartovať a spraviť okružnú jazdu aspoň 30 kilometrov nech sa nabije baterka a nech sa všetky bublinky odstránia zo systému. A ozaj, dôvod výmeny bolo to, že mi auto tak trhalo počas jazdy a občas sa mi zdalo, že ide ako keby na 3 valce. Diagnostika napísala CHYBA OBVODU VSTREKOVAČOV a jednou z možností ako to vyriešiť je, že je zanesený palivový filter a treba ho vymeniť. Mám za sebou nejakých 60km a auto ide na jednotku. Piatok idem s ním na kontrolu tak keď tak dám info.
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 926
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Rav4 d4d , 2005 - ako odvzdušním motor

Príspevok od používateľa db69 »

aj tak sa dá.ale je tam dosť vysoké riziko poškodenia čerpadla,kedže nafta ho mastí.a ked tam nafta nieje tak beží na sucho
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Rav4 d4d , 2005 - ako odvzdušním motor

Príspevok od používateľa fzubaty »

Neviem preco si komplikujete zivot. Tocit motor 20- 30 sekund je sialenost, ktorou odpises cerpadlo, lebo ide nasucho.

Ja ked menim naftovy filter, odvzdusnujem uplne jednoducho. Vyvod z filtra odpojim, napojim tam hadicku a druhy koniec do pohara. Par krat vypnem- zapnem zapalovanie, pokial nemam v pohariku trocha nafty. Ak nie je v nadrzi cerpadlo tak rucna pompicka. Potom necham filter 15 minut na pokoji, nech nasiahne naftu a potom start na brnknutie, necham 10 minut povrcat a hotovo.
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Rav4 d4d , 2005 - ako odvzdušním motor

Príspevok od používateľa tuninka »

ja som v pravidlách našiel aj toto.... možno niekto kto sa rád riadi podľa pravidiel, si v tom niečo nájde aj pre seba :-\

Na portál autobazar.eu majú prístup ľudia všetkých vekových kategórií. Žiadame vás preto, aby ste udržiavali diskusiu v medziach slušnosti bez linkov či obrázkov akéhokoľvek erotického charakteru. Stráňte sa takisto zbytočných a nadmerných vulgárnych nadávok. Samozrejmosťou je aj zákaz posielania takého obsahu, ktorý je akýmkoľvek spôsobom v rozpore so zákonmi alebo dobrými mravmi, vedie k podnecovaniu rasovej neznášanlivosti a podobne. Porušenie môže viesť až k vykázaniu z fóra formou BANu na dobu určenú vedením fóra.


2. Vzájomná tolerancia medzi užívateľmi: Fórum je miesto, kde si užívatelia vzájomne vymieňajú svoje názory, postrehy a skúsenosti. Žiadame vás preto, aby ste diskusiu k témam viedli vecne a bez zbytočných príspevkov vedúcich k zosmiešneniu či napádaniu ostatných užívateľov. Príspevky, vyznievajúce neúctivo a so zámerom vyvolať konflikt či odbáčajúce ďaleko od témy budú bez predchádzajúceho varovania odstránené a uzivateľovi bude udelená karta.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Rav4 d4d , 2005 - ako odvzdušním motor

Príspevok od používateľa lorak777 »

tak autor aspon bude vediet a aj ostatni, ze ten filter sa pred vymenou naplni naftou a ide to.... pre podobnych zabudlivcov je tam pumpicka, ale pri starom aute je to riskantne....nenapumpuje...ake odvzdusnovanie - motor stiahol naftu z rampy a hadicky a stop, to nestaci na natahanie do filtra...a netocit naftove cerpadla dlho, ved na mazanie je tam nafta... skor chapem, ze nema kazdy doma len tak poruke bandasku nafty, do filtra ide cca 3-5 dcl.,a to este na japoncovi ide dobre, ale skus to urobit napr.na fordackych motoroch...
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Rav4 d4d , 2005 - ako odvzdušním motor

Príspevok od používateľa pogo-roll »

tunika ... cenamcic si asi cita len tie pravidla ktore mu vyhovuju ale hlavne ze mudruje ::: ::: ... dobre ze si mu ich pripomenul :4090:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Rav4 d4d , 2005 - ako odvzdušním motor

Príspevok od používateľa oco13 »

2. Vzájomná tolerancia medzi užívateľmi:
Pokial neexistuje tolerancia medzi luďmi v realite , ako by mohla potom byť tu???? :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 63 neregistrovaných