Škoda Superb II 2009 - nefungujú obe elektricky nastavitelne sedadlá

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

strigsson
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.05.2022 21:23
Zdieľať na Facebook

Škoda Superb II 2009 - nefungujú obe elektricky nastavitelne sedadlá

Príspevok od používateľa strigsson »

Prajem pekný večer,

dnes som kúpil Škodu Superb II r.v. 2009, motor 2.0TDI CR 125kw s nájazdom 207tkm. Na aute som behal asi pol dňa, keď v tom na spolujazdcovom sedadle si spolujazdec nastavoval sedadlo, všetko dovtedy fungovalo bez problémov, trošku sedadlo posunulo a zastalo. Od toho momentu nefunguje el. nastavenie sedadla ani na spolujazdcovej ani na soferovej strane. Vyhrievanie a všetká ostatná elektrika funguje úplne normálne.

Nestretli ste sa prosím niekto s takýmto problémom? Ďakujem pekne.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2009 - nefungujú obe elektricky nastavitelne sedadlá

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Predpokladám že to bude len poistka a ak sa dobre pamätám tak je jedna pre obe sedačky. Prečítať si návod a pozrieť rozpis poistiek.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2009 - nefungujú obe elektricky nastavitelne sedadlá

Príspevok od používateľa seven549 »

u tak stareho auta 13 rocneho normalna vec ak sa to neskotroluje pri obhliadke ci vsetko elektricke okna sedadla spatne klima skratka kazdy gombik ci funguje alebo nefunguje.ktovie ci je mechanika nepolamana.to tak zvykne ze sedadlo cukne lebo snek chyti nieco co ma ulomene zuby a koniec.

skodaforum pomoze.
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2009 - nefungujú obe elektricky nastavitelne sedadlá

Príspevok od používateľa kirke25 »

Kúp v mebelixe vankúše a podkladaj podľa potreby kde treba👍
Používateľov profilový obrázok
jaroslavelektro
Príspevky: 347
Dátum registrácie: 23.05.2019 07:27
Bydlisko: východ
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2009 - nefungujú obe elektricky nastavitelne sedadlá

Príspevok od používateľa jaroslavelektro »

Zdravím , nekoľko trák sa podpísala po nefunkčnosť vniknutie vody do elektroniky sedadla
Diagnostika-OBD,Paralelna-OSCILO,Datova CAN-BUS & LIN
strigsson
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 03.05.2022 21:23
Zdieľať na Facebook

Re: Škoda Superb II 2009 - nefungujú obe elektricky nastavitelne sedadlá

Príspevok od používateľa strigsson »

Samozrejme, všetku elektroniku som pri kúpe kontroloval vrátane sedačiek, ktoré šli bez zaváhania.

Deň po pridaní tejto témy som vybral dve poistky, ktoré sa nachádzajú pod kapotou - F29 accessory equipment a F12 Control Unit for CAN Databus. Po vybratí zhliadnutí a usudení že sú v poriadku, som ich zastrčil naspäť a problém bol fuč. Sedačky fungovali. Do dnes. Znova odišli a skúsil som teda vyberať znovu spomenuté poistky, avšak tentokrát bez požadovaného výsledku. Navyše pri poistke F29 pri zasúvaní na miesto bolo vidno iskrenie a škrčanie elektriny. Počas doby, ked mám auto určite nebola v aute vyliata žiadna kvapalina ani nič podobné.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní