Skoda Octavia II - STK brzdy nesumernost

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Skoda Octavia II - STK brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa tdii »

Ahoj

Neprešlo STK problém nesumernost bŕzd.
Ľavé predné a zadné pravé .
L 02.01N. P02.68B
L01.86B. P01.44N

Ručná zaberá v poriadku
Bod varu 203
Ovládacia sila 38
Bŕzd.tlak 108
Od 110 po 100km/h pri brzdeni máličko potriasie do volantu.

Octavia 2
1.9tdi 77kw BJB

Ďakujem za radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: STK Brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nič nového,dookola vždy to isté - prstenec hrdze na malom aj velkom obvode kotúča takže brzdí iba obmedzená časť kotúča
tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Re: STK Brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa tdii »

To bola rýchlost.
Takže stačí skúsiť poriadne očistiť ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: STK Brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Od určitej hrúbky vrstvičky už platnička nevie brzdenú plochu obnoviť a začína sa "leštenie" hrdzavej vrstvy na niečo podobné sklovine.Je nesmierne tvrdá a velmi klzká a začne brániť dosadnutiu aj na tie ešte nehrdzavé plochy.To obrovsky zníži prítlak na čistých plochách.Tento stav už je poriešitelný len v dobre vybavenej dielni stočením priamo na aute bez demontáže kotúča,ale aj to iba v prípade dostatočnej hrúbky kotúča.
tdii
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 31.12.2016 15:24
Zdieľať na Facebook

Re: STK Brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa tdii »

:cau: Diky ...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - STK brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa seven549 »

ale ak nahodou su tie brzdne plochy v poriadku ze platnicka nelesti hrdzu na kouci tak je cas pri tom veku auta pozriet aj stav spiny pod prachovkami.

mne lave predne nebrzdilo rovnako ako prave,spina pod prachovkami po 14 rokoch auta.dal som len nove tesniace gumicky a prachovky za 14 ecok a stk bola perfektna.

to frezovanie kotucov na aute je niekedy lepsie zaroven aj zrovna kotuce ak klope pedal alebo volant a stoji to na vychode sk v honde autorizaku 40 ecok.cas cca 2 hodky.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - STK brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hlavne to rieši prípady keď hádže aj náboj kola.Pretože tam výmena kotúča na nový nič nerieši pokiaľ hádže náboj,navyše sú to nemalé peniaze pretože meniť by trebalo aj náboj,aj ložisko aj kotúč,to u niektorých aut nepoteší.O nutnosti obe strany ani nehovorím. Takto za pár eurí vybavené a STK urobí hravo,nikdy sa nestalo žeby nie.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - STK brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa laco1871 »

Povedal by som,že vytvaranie skloviny na brzd.kotuči,je zapričinené v prvom rade zlou kombinaciou zostavy z brzd komponentov roznych značiek,či dokonca no name dielov.
Pri použiti brzd.dielov určitych renomovanych značiek sa tento jav nevyskytuje.
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - STK brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa herin »

seven neblázni s frézovaním kotúčov..to sa vôbec ale že vôbec neoplatí..teraz som pozeral zadný kotúč FEBI na zadávateľove auto a cena 15 eur..čo ja viem tak za frézovanie pýtajú cca 30-40 eur za nápravu..a vôbec sa nemusí báť o kotúče FEBI ja som ich hodil na Audinu A6tku a nemám s nimi žiaden problém..auto brzdí ako s originálmi čo tam boli predtým...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - STK brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vec je trochu inak.Na jednom platí,na inom nie.Tam kde stojí kotúč 15 e.- a všetko pod ním je ok,ani náboj nehádže atd by to bol nelogický krok.Lenže čo ak nový kotúč nepomôže ? Pretože hádže náboj ? To je bežneé ale že úplne bežné ak kotúčovku vyhodí STK z nesúmernostou.A to ešte ak príde prémiovka z obrovským kotúčom a náboj hádže čo aj iba 3-5 stotín mm a naraz je riešenie blízo tisícky pretože tak to dopadne tam kde treba meniť náboje s ložiskami plus kotúče a platničky.Nech je to 4x4 a naraz je všetko o iných číslach.Nie všetko a všade je lacné.Čím väčší priemer tým menšia hádzavosť urobí to že na brzde ho STK nepustí.Potom tých 60-80 e.- za egalizovanie priamo na aute vyzerá dosť smiešne ale veľmi príjemne..Navyše je to v podstate garancia že auto bude ok na STK.Už mnoho majiteľov vyskúšalo znova a znova riešiť a platiť,až sa pomaly dostali finančne do nenormálných výdajov.Slovenské skratky občas obídu rovník
herin
Príspevky: 1264
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - STK brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa herin »

Ked som mal prvé auto, tak po kúpe triasol volant pri brzdení..tak som dal stočiť kotúče...po 5 000 km to robilo to isté opäť triaslo volantom pri brzdení...odvtedy mám ponaučenie že stáčanie kotúčov nikdy viac...
Naposledy som zažil na STK s audinou a6 c7 to, že tiež mi neprešla..dôvod?rozdielna brzdná sila pri otáčaní kolesa-taký bol popis na protokole..auto pritom brzdilo normálne..nič nechvelo a ani necukalo..a predsa bol mierne krivý kotúč..po výmene kotučov a platničiek to prešlo na šupu...ale hodnoty na brzdách kolies vpredu aj vzadu boli až na pár stotín rovnaké aj prvý krát aj druhý krát na opkovanej STK..čiže nemusí to byť u zadávateľa vôbec prípad nejakých krivých kotúčov...lebo tlak ktorý ide na kotúč, tak tomu to je jedno či je krivý alebo nie...vid moja osobná skúsenosť..
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - STK brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je mi jasné kde bol problém,to už je taká klasika a úprimne vzaté už ma nebaví vysvetlovať základné veci okolo tak primitívnej veci ako brzdy.k tomu že to triaslo opäť iba toľko...a prečo by nemalo ? Odstaránil sa problém ? neodstránil ,a tak sa to obnoví nanovo.ale už sa mi nechce do týchto vecí robiť školenia,je to +- aj tak k ničomu.
Veci sa nerobia tak ako sa robiť majú,to je celé.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - STK brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa ivko1 »

Na všetkých starých autách ako je aj Octavia II to pýta automaticky repas strmenov = nové valčeky, prachovky, vodítka...
Opatlať staré hrdzavé brzdy farbou nestačí...
A druhý problém býva stará kvapalina, ja s prehladom poviem že u 12-15 ročných jazdeniek sa takmer nemení - kludne tipnem že je to až 60-70% prípadov, maximálne tak objem nádržky
U toho zvyšku sa často kvapalina vymenila len preto lebo bola nejaká porucha ako prasknutá hadica, repas brzdového strmena...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - STK brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa mhlavaty »

ivko za všetkým hladaj peniaze.Servis dobre vie kde už hrozí frflanie zo strany zákazníka,veď on dal "len" vymeniť platničky príp aj kotúče.Je to rýchlo práca,žiadne sraní z mladou paní.Ak by ale servis urobil všetko čo by urobiť mal,tj von valčeky,výmena gum. príslušenstva,vyindikovanie náboja a potom aj kotúča, to je najmenej x tri času.A gazda teda x 3 platiť nebude...dal vymeniť posr...té platničky tak čo. A tak má vymenené platničky,a brzdy na ho...o. No a čo ? kto má väčší podiel viny ?
Jedna aj druhá strana hrá hru - blbý a blbejší,na fóre sa vyplače.Ale nie na fóre treba vypalkávať,tam kde sa veci riešia (v dielni) tam treba rozprávať a povedať čo ťaží dušu.Nie obísť tri dielne,všade poplatiť kopec peňazí a nakoniec hladať nejakú dobrú dušu čo to zadara urobí alebo zadara poslúži radou za miión.
A bavíme sa o blbých a primitívnych brzdách.Čo potom diagnostika,kde má 90% motoristov predstavu že je to pozretie chyby za 10 e.- Že to môže byť aleže úplne inak,a trvať pokojne niekoľko dní ? Ochota zaplatiť ? Aj tá bude,ale to musí byť vyčerpané úplne všetko a inej cesty nebude. Staré známe,rozumné veci nakoniec.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Skoda Octavia II - STK brzdy nesumernost

Príspevok od používateľa oco13 »

Moj názor - teda nazor celkom obyčajného starého sedliaka - vojdem do dielne a poviem - sprav mi brzdy (celý podvozok) potom s tým behni na stk a staré diely mi nechaj v kufri (niečo hadam pásne do traktorov). Viac ma nezaujíma lol Ak si nie som istý cena auta - cena opravy - moja suma na účte :40bd: :40bd: tak najskôr si zistim možnosť prejsť s úplatkom.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní