VW Golf IV - kontrolka tlak oleja

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hlozakovas
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.03.2022 22:37
Zdieľať na Facebook

VW Golf IV - kontrolka tlak oleja

Príspevok od používateľa hlozakovas »

Ahojte. Idem si po radu. Mám Golf IV 1.9 TDI ročník 2001 81 kw. Najazdených cca 280 tisíc km. Dnes po tom ako som naštartovala a rozbehla sa tak mi vysvetlila kontrolka oleja tlak oleja vypnite motor. Vypla som, znova naštartovala a zmizlo to. Lenže keď mám naštartovane počujem buchot. Ma s tým niekto skúsenosti? Za každú radu budem vďačná.
Naposledy upravil/-a hlozakovas v 09.03.2022 23:54, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - vysoký tlak oleja

Príspevok od používateľa seven549 »

vysoky tlak oleja a svieti kontrolka?praveze motoru nevadi vysoky tlak.aspon precisti olejove kanaly
hlozakovas
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.03.2022 22:37
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - kontrolka tlak oleja

Príspevok od používateľa hlozakovas »

Už som sa opravila.
hlozakovas
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.03.2022 22:37
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - kontrolka tlak oleja

Príspevok od používateľa hlozakovas »

Volám zajtra mechanikovi. Len som sa chcela informovať aké možnosti poruchy sú. Minulý rok mi to vyhodilo toto iste, vtedy sa menil filter
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - kontrolka tlak oleja

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pokiaľ je sprevádzané buchotom,okamžite zhasnúť než motor nebeží bez tlaku oleja.Chviličku to vydrží,ale to sú sekundy a bývajú tu urobené zárodky budúcej deštrukcie.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - kontrolka tlak oleja

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Je to pruser.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - kontrolka tlak oleja

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

mhlavaty napísal: 10.03.2022 07:55 Pokiaľ je sprevádzané buchotom,okamžite zhasnúť než motor nebeží bez tlaku oleja.Chviličku to vydrží,ale to sú sekundy a bývajú tu urobené zárodky budúcej deštrukcie.
Predbehol si ma...
Ked už zasvieti kontrolka oleja, je zle.
Občas som to videl u jedného majiteľa W, ale iba pri zákrutách...

Do mesiaca bol motor KO
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - kontrolka tlak oleja

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ložiská kluky (panvičky) majú tenučkú klznu výstelku a navyše nemajú zámky proti pootočeniu ,to poznajú aj majitelia Renaultu.Odíde tá tenučká naparená vrstvička,zadrapne do panvičky,otočí ju tým sa otvorček pre prívod oleja zakryje a už je úplne mimo mazania.Vyklepe panvičky na žiletku a ešte ich aj naloží na seba,dochňápe kluku a je vybavené.Kamarát sa pokúšal že aspoň príde po najbližší dom,urobil 2 km a bolo vybavené definitívne.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - kontrolka tlak oleja

Príspevok od používateľa Pilotek »

Ja by som to auto už ani neštartoval (nieto ešte jazdil), kým sa na to nepozrie dobrý mechanik. Netečie z auta olej (kaluža pod autom)? Skontroloval niekto množstvo oleja v motore (mierkou)?
hlozakovas
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 09.03.2022 22:37
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - kontrolka tlak oleja

Príspevok od používateľa hlozakovas »

Všetko bolo skontrolovane a ok. Olej netečie. Je tam toľko, koľko treba. Chvíľu bol pokoj a dnes vysvietila zasa. Olej znova tak ako má byť. Vraj to bude buď čidlo alebo snímač na kapote.
zsvatos
Príspevky: 212
Dátum registrácie: 12.11.2019 19:06
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - kontrolka tlak oleja

Príspevok od používateľa zsvatos »

v prvom prispevku som precital toto "Lenže keď mám naštartovane počujem buchot", takze nemôze byt vsetko v poriadku.
Vyhlasenie " vsetko bolo kontrolovane a OK" nebude celkom pravdive.
Kontrolka oleja červená, nehlasi nedostatok oleja, ale nedostatok tlaku oleja. A ked nie je tlak oleja , tak motor bucha. Takze treba rozoberat a hladat pricinu, preco je nizky tlak oleja.
A SAMOZREJME NEJAZDIT. Tu sa urcite nestane ze SATO opravi samo.
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf IV - kontrolka tlak oleja

Príspevok od používateľa Pilotek »

hlozakovas napísal: 03.04.2022 16:49 Všetko bolo skontrolovane a ok. Olej netečie. Je tam toľko, koľko treba. Chvíľu bol pokoj a dnes vysvietila zasa. Olej znova tak ako má byť. Vraj to bude buď čidlo alebo snímač na kapote.
Akej farby je tá kontrolka oleja, keď zasvieti (žltá/oranžová či červená)?
V zásade platí - keď sa rozsvieti akákoľvek červená kontrolka, s autom už nejazdiť (ak je to mazanie - olej, tak už ani neštartovať).

Oranžová kontrolka oleja znamená "skontrolujte hladinu oleja" - VW Group autá ju signalizujú s predstihom - už keď hladina oleja klesne na cca 1/3 rozsahu na mierke. Po otvorení/zatvorení kapoty to na nejaký čas prestane signalizovať (auto "verí", že vodič skontroloval hladinu oleja mierkou a príp. dolial), ale po čase to zasignalizuje opäť.
Ale nie všetky VW Group autá majú snímač hladiny oleja.

Čiže pri červenej kontrolke oleja (mazania) by jediný vadný snímač mohol byť tlak oleja, ale na to by som sa nespoliehal a nejazdil/neštartoval, kým sa to nepreverí a neopraví.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných