VW Golf 4IV , 1998 1.9tdi 81kw ahf

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

andrej.gombos153
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.02.2022 09:44
Zdieľať na Facebook

VW Golf 4IV , 1998 1.9tdi 81kw ahf

Príspevok od používateľa andrej.gombos153 »

Zdravím vás, potreboval by som poradiť.. Kúpil som golfa 4 1.9tdi 81kw ahf, je tam taka vec ze pri akcelerácii vôbec neopiera do sedačky, mal som 66kw agr octaviu a ta išla omnoho lepšie ako golf 81kw... Pri zrychlovani začne jemne trhať (vynecháva) také jemne skubanie.. A pri akcelerácii vypne turbo, bolo to u mechanika a menil palivový filter, váhu vzduchu, odvzdusnil a vyčistil vstreky, nový n75 ventil, podtlaky a podtlakové hadičky, turbo skontrolovane.. Keď som šiel zo servisu po diaľnici 170 ho nevyplo a za 5min zasa to začalo vypínať, teraz keď idem 1-2-3plny tak už na 3 alebo na 4 už ho vypne... Vôbec nič sa nezmenilo,, slabý ťah, pri akcelerácii jemne trhanie(niekedy väčšie) až nakoniec vypne turbo.... vedeli by ste mi s tým nejako poradiť?,, za každú radu vám ďakujem.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf 4IV , 1998 1.9tdi 81kw ahf

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Riešenie je ľahké,chce to jazdu nalogovať (nahrať).Na to je ideálny nástroj VCDS ktorým sa nahrá 12 hodnôt potrebných aby sa ujasnilo ako pracuje motor v plnom zaťažení.Problém je premávka,pretože už aj 4 prev.stupeň je v max. plyne ktorý sa ťahá do 4000 ot celkom na brutálnu pokutu.Takže ja osobne občas stojím na krajnici pol hodiny kým mám pred sebou aspoň 2 km úplne volnej cesty bez jediného auta.Takže to na prvý raz občas nevydá.
Pokiaľ je VCDS k dispozícii,poradím ako na to.Ale lepšie by bolo nájsť toho kto to robí.Súbor ktorý sa nahrá (csv súbor) potom sem treba dať a vyhodnotím kde je problém.
andrej.gombos153
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 13.02.2022 09:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf 4IV , 1998 1.9tdi 81kw ahf

Príspevok od používateľa andrej.gombos153 »

No snáď to mechanik bude mať, nikdy som o tom nič nepočul :42f8:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Golf 4IV , 1998 1.9tdi 81kw ahf

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bojím sa že ani on,ale dopredu mu krivdiť nechcem.Pokiaľ by to bolo v okolí NZ nalogujem to ja,pokiaľ ďaleko treba hľadať takého kto sa diagnostikov zaoberá (diagnostikou ! nie čítaním chýb)
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní