KIA Sportage 2005

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robbie8965
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.02.2022 16:43
Zdieľať na Facebook

KIA Sportage 2005

Príspevok od používateľa robbie8965 »

Zdravím, nedávno som nechal odtiahnuť auto do servisu svoju KIA Sportage rv. 2005 82kw A/T ... dôvodom bolo, že keď som sa vracal domov na aute z ničoho nič mi auto začalo brutálne dymiť, bola tma, takže som presne nevidel farbu dymu ale zdalo sa mi, že je to šedá farba. Najprv začalo dymiť, hneď na to začalo klepať, niečo ako keby šlo auto na 3 valce a auto udržiavalo otáčky resp. nemusel som držať nohu na plyne a auto aj tak šlo. Okamžite som auto odstavil na krajnici a vytiahol kľúčik zo zapalovania, auto stále držalo otáčky a začalo vytáčať motor. Po pár sekundách motor zdochol a ostal len riadny kúdel dymu z výfukov. V servive mi pozreli turbo, rozvody aj tesnenie pod hlavou motora s valcami a všetko je v poriadku... ale auto nenaštartuje ani na sprej... prosím máte niekto podobnú skúsenosť alebo nejaký typ, čo by to mohlo byť, prípadne na čo sa zamerať ?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Sportage rv 2005

Príspevok od používateľa martincichy »

Zmen servis.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Sportage rv 2005

Príspevok od používateľa pogo-roll »

ze by diesel runaway?
.... asi nie je dobry napad ho skusat znova startovat , zmenit servis co najskôr :pa:
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Sportage 2005

Príspevok od používateľa peterson999 »

Na zmenu autoservisu.

Oprava predpokladam bude nerentabilna, nasalo ti motorovy olej (turbo KO) preto ti auto islo samo...
Ja to volam Perpettum mobile, motor skratka nasaje olej a zareve az dovtedy pokial nevysaje cast olejovej naplne a v tych najvyssich otackach vlastne prestava mazat lebo tlak oleja unika cez turbo a este hladinu vyziera. Kto ma manual, zaradi trojku, pusti spojku a ak je dobra spojka, zastavi motor. Pri automate sa vybehne a treba upchat sanie a tak odstavit ale to chvilu trva. Ak reval dlho, moze byt KO aj motor.
Pri tak starom aute je oprava dost draha a ak navstivis fuserov tak pomenia veci za stovky eur a na koniec ti povedia este toto a si skoncil.
Treba pozriet k akym skodam doslo, urobit kalkulaciu a zvazit. Ak to auto milujes tak niekedy je lacnejsi komplet druhy motor ako boj s drobnostami kde to vyskace... Tieto 8V motory su relativne lacne a spolahlivejsie ako 16V
Uz ked sa budes hrat s tym autom tak by som overil stav rozvodovky a prehnitost zadnej napravnice lebo nie je nic krajsie ked do auta nasypes 1500e a zistis este zopar "detailov" za dalsich 1000e cize to chce opravu za hodnotu celeho dobreho auta.
Pri vymene zadnej napravnice ti ten tvoj "sikovny" mechanik zarucene este znici poloos aj s otocou (ak sa bavime o verzii 4x4).
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
speedmann
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 26.05.2007 09:01
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Sportage 2005

Príspevok od používateľa speedmann »

Nechcem prorokovať,ale asi už je to konečná pre motor podľa opisu. Rýchla kontrola, je ešte olej v skrini cez mierku alebo vypušťák. Ak nie je, tak smola.Vyzerá, že si ho stiahlo cez turbo.
To čo bol za servis? Na šľapacie autíčka? Podľa toho opisu okamžite musí byť jasné každému mechanikovi What´s the problem.
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Sportage 2005

Príspevok od používateľa peterson999 »

speedmann napísal: 02.02.2022 23:19 Nechcem prorokovať,ale asi už je to konečná pre motor podľa opisu. Rýchla kontrola, je ešte olej v skrini cez mierku alebo vypušťák. Ak nie je, tak smola.Vyzerá, že si ho stiahlo cez turbo.
To čo bol za servis? Na šľapacie autíčka? Podľa toho opisu okamžite musí byť jasné každému mechanikovi What´s the problem.
neprehanaj, sliapacie auticka by nedali, tam je komplikovane ulozenie kolesa a nepochopili by ze preco nema lozisko a nenasli by ventil na dofukanie pneumatik, prehlasili by ze to nie je auto...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Sportage 2005

Príspevok od používateľa avelmak »

Teraz mame v oprave Superb s takym istym problemom.Odislo turbo,kudol dymu atd.Motor sme este vedeli zachranit.Ak chcete napiste mi sukromnu spravu.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Sportage 2005

Príspevok od používateľa lorak777 »

prosim ta ani nepis, ze servis, lebo jasne ze dali z turba hadicu dole a turbinka dobre, nema velku volu, pozreli na rozvodoch, ze sa nic nerozthlo a tesnenie pod hlavou si neviem prestavit,ako pozreli , urcite ani co2 nemerali a pritom toto vsetko su pri tejto poruche blbosti, ktore vydrzia ,ale odide tam nieco uplne, ale uplne ine... takze normalny servis, nie hned autorizak pri rocniku 2005..inka dost spolahlive auta, stabilne, len sa kazde velmi rychlo rozvrzgalo v interieri...ale s tym si nelam hlavu - vrzga viac ako kazde druhe s-klasse.....drobne choroby niektorych aut...
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných