Manuálna regenerácia DPF

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa peterson999 »

stano31 napísal: 29.01.2022 17:01
oco13 napísal: 29.01.2022 16:37 Nemalo by to byť percento z ceny vehikla?
no to by mohlo , ale potom by to nikto nerobil , lebo keby na jednej kontrole dostal 20,50 eur atd , tak keby to chceli robit ako hlavnu cinnost , :200: , to jedine , ze by to niekto robil , co uz je za vodou , nema do coho kopnut , a robi to len ako hobby ..,takto firma zoberie za kontrolu 300 stovky , ci serbel stoji 2000 eur alebo 50 000, kus ako kus.. lol
Oco13 - naklady su rovnake ci idem kuknut tvoj šerbel za 300 alebo Ferrari za 200.000. Ani realitka ti nepovie ze berieme 3% z ceny a vas pozemok za ktory chcete 2000 eur nam stacia 3% ... Oni maju stanovenu minimalnu taxu napr. provizia 1500e a pod toto sa nedostanes (preto si pozemok v hodnote 2000e predavas sam lebo by ti ostalo 500 :-( Rovnako autobazar keby predaval tvoj serbel a zobral by 5% z 300e tak asi by dost rychlo museli zatvorit. Šerbel za 300 tam ani nepostavia lebo na 90% tam pride osadnik a s tym fakt nechces mat nic obchodneho charakteru :-)

Stano31 - ja to nerobim ani ako to robia firmy ani charita ale robim kompromis = ked mi nechas napr. 300e tak uz dalsie mas zadarmo lebo to beriem ze som sa sekol JA a nie moj zakaznik. Firma berie od kusu, to ma logiku, naklady ma za kazdy vyjazd. Ak je zakaznik tvrdohlavy a nebodaj mi on zacne radit co mam robit (to som zazil iba raz ked som sa snazil pomoct znamej s autom ZADARMO, este som ja zaplatil cestu k autu (isli sme mojim) a jej 75r otec ma zacal po telefone poucovat co mam ako robit, kde mam pozriet - z ucty k sedinam som bol slusny a len ANO , SAMOZREJME, pozriem ujo poriadne :-) Keby mi da cudzi clovek telefon s ockom na drate tak by to nabralo celkom iny spad :-)
Okrem toho ja som az tak socialne zalozeny (debil) ze proviziu si vytlciem od predavajuceho. Zalezi od situacie. Mal som pripady ze to proste zakaznika nestalo nič. Predajca nikdy neda taku zlavu konecnemu ako mne. To je ako ked si dvaja vo fachu vzajomne pomozu.
Proste onych 300e este rozdelim medzi predajcu a teba a je vymalovane. Ked vidim ze kupec je naozaj chudobnejsi tak zlavnujem a ked je solventnejsi zdrazujem (napr. nerobim dalsie obhliadky za drobne na benzin ale pytam 100 za dalsiu).
Ja tu vlastne zavadzam socializmus s ludskou tvarou ako Alexander Dubček :-)
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
peterson999
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 03.01.2022 23:07
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa peterson999 »

mhlavaty napísal: 02.02.2022 11:41 Vhodný adept na čo ?
Na kyselinovanie dpf - mondeo mk4 2.0tdci cize je to motor 100kw od PSA = HDI aspon dufam ...
Sranda musí byť aj keď na chleba nebude ...
Keď sa rúbe les, lietajú triesky. Za čistý stôl a víno mi to stojí.
Plávam proti prúdu, piškám proti vetru...
Múdry sa pýta, hlupák vie všetko ...
stano31
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 19.06.2011 10:07
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa stano31 »

No 300 je dost , jedine ak si to myslel tak ze auto nebude vyhovovat a dalsie na kontrolu bude gratis :-\ , inak tato firma ma tiez podobny cennik , len neviem ci ty tiez kontrolujes vsetko co tam maju aj oni .http://www.autoporadca.sk/cennik/ .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa mhlavaty »

peterson...nepoznám konštrukciu DPF v tom Mondeu.Nepoznám lebo ich emisné systémy nerobím.Na to aby človek takú vec robil musí výborne poznať tú konkrétnu motorizáciu,inak sa bude učiť pri prvej oprave a vtedy zistovať čo je ako.To nie je cesta
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa mp3turbo »

akurat som isiel napisat - je dolezity aj rocnik pretoze tie veci sa strasidelne menia a vyvijaju, euro5 je uplne inde nez euro6, to je inde nez euro6d ktore je inde nez to posledne euro6pa ci kery ancias to vlastne teraz mame.

Stilo dieslove ? ved to nahrka milion kilometrov a nikdy sa na motor nepozres, rovnako ako moj sharan 2001. To su vozy ktore nemaju dpf, ktore nemaju emisne systemy, konstrukcnych naschvalov je tam styri dohromady, neporovnatelne s dvojturbovym vozidielkom a aby si niekto nemyslel ze hovorim o bmw 335d, tak podme do beznej reality : Renault 1.6d. Dve turba. Espace. Najlepsi motor co tam moze byt. Opel Vivaro = Renault Traffic. To iste, 1.6d dvojturbo v DODAVKE s intervalmi vymeny olejov 50.000km.

Za toto by mali strielat, aj s celym teamom ale nie konstrukterov - oni su len obete - ale tych debilov co im prikazali taketo zverstvo vymysliet. To nemoze fungovat, proste nemoze, nech je gazda akykolvek aj oleje moze menit kazdych 7.000km.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa a566 »

stano31 napísal: 02.02.2022 11:01 Mhlavaty , uplne presne povedane , ja to uz davno tvrdim , diesel do malych aut a hlavne do mesta nepatri , v kamionoch , busoch atd.., tam ma zmysel ,ale ked vidim ako zadubenci si na tom prdkaju po meste na zakladnych otackach na pätke v meste , a na kratkych trasach do obchodu a spat , alebo do roboty z jedneho konca mesta na druhy ..
len robia to, co im palubak ukazuje.
:28b7:
zeroA6M
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 26.03.2009 11:55
Zdieľať na Facebook

Re: Manuálna regenerácia DPF

Príspevok od používateľa zeroA6M »

Este jedno video od Vaculika manualna regeneracia

https://youtu.be/SQLdEW5-Nag

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných