KIA Sorento 2017 2.2 automat

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ampo
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 28.04.2014 08:59
Zdieľať na Facebook

KIA Sorento 2017 2.2 automat

Príspevok od používateľa ampo »

Čaute, dnes sa mi stalo, že cca 10 minút po začatí jazdy som šiel po okreske mimo mesta a odrazu pri zrýchľovaní som si všimol, že auto nechce prekročiť rýchlosť cca 80 km/h a pri stláčaní plynu mu kolísajú otáčky aj o cca 300-500 otáčok (pravdepodobne preraďovalo stupne). Pri dupnutí na plyn akoby auto nemalo dostatok výkonu a preraďovalo stupne, no nijako sa to neprejavovalo na výkone či akcelerácii.

Musel som zastaviť na krajnici, vypol som motor a znovu naštartoval a potom už išlo všetko v poriadku.

Neviete prosím, čo sa mohlo stať a čo to znamená? Nesvietila mi vôbec žiadna chybová ikona. Subjektívne som pri následnej jazde mal pocit, že auto má akoby kúsok slabší výkon a drží otáčky nižšie než bežne (kým podradí) - klesajú až na cca 1100-1200.

Sorento 2.2 2017 automat, najazdené 80 tisíc km.
Naposledy upravil/-a ampo v 25.12.2021 22:13, upravené celkom 1 krát.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Sorento 2017 2.2 automat

Príspevok od používateľa jergusko »

To mi nepripadá na prevodovku... skôr sa mu nedostáva výkonu, ako spomínaš. Keby to bolo v prevodovke, auto by nemalo dôvod neísť viac ako 80.
Ale nech sa vyjadria experti prevodovkári.

Každopádne, mal by si s tým skočiť na diagnostiku, či nebude niečo v pamäti závad. Ak bude, hneď sa bude ľahšie určovať, odkiaľ vietor fúka :203:
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Re: KIA Sorento 2017 2.2 automat

Príspevok od používateľa autokomplet »

Diagnostika v autorizaku nestoji miliony ale zato Jozko v garazi moze stat vela ked ti pomeni pol auta zbytocne...
Okrem toho je sanca ze autorizak sa s tym stretol a ak nie tak napisu importerovi aby im poradil
Na dialku ti asi nikto neporadi a je to stale len triafanie...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný