Diesel a zima pod -20.

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Diesel a zima pod -20.

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ono to Jtd Hdi Tdi je velmi schopné dobrých štartov dokonca aj pri nejakom tom zlom žhaviči.Podmienka je ale dobrý stav motora a aditív aby sa problémom nestalo palivo samotné.
Ozaj výnimočne dobrý je zimný VIF.Množstvo ľudí s ním začalo od prvého km a dnes pri abnormálnych km to určite neľutujú.V domácej flotile je Tdi bez dotknutia motora vstrekov a pod a láme 400 tis km pri parmetroch aké mu môže závidieť prakticky nové auto v takom pásme sú dôležité parametre.Celý čas,blíži sa dvadsiatemu roku užívania (2006) bol aditivovaný. Druhé tiež od novoty aditív,ten len teraz prebieha 100 tis (home office) tam dva razy zablbla močovina (Citroen) inak ok,to beriem ako vlastnosť značky športove.Inak fajn.
tatkotom
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Diesel a zima pod -20.

Príspevok od používateľa tatkotom »

Nemám tie krabice od nova, majú 18 a 19 rokov. Tá mladšia (u nás 60 000), čo z nej manželka spravila multipalivák, má 310 000 km. Staršia 220 000.
Na celoročné používanie VIF ma presvedčil kamarát automechanik, na Metabondy ja jeho minulý rok. Teda presvedčila ho tá naša krabica, nič jej nieje ďaaľších 3200 km. Aj vlastná skúsenosť, vypýtal si Megasel do nafty pred emisnou a krátko na to mi dali poriešiť im lacnejší nákup všetkého.
Ono tie štarty za silnejších mrazov sú u nás jemne stresové - točí to dosť pomaly, no chytí do jednej, jeden a pol otáčky motora. Čo vídavam na dvore (fajčiac na balkóne) sú iné diesely, ktoré chytia aj rýchlejšie.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných