passat 1.9 TDI BKC 77kw zadrety motor

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

michal611
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11.07.2014 10:58
Zdieľať na Facebook

passat 1.9 TDI BKC 77kw zadrety motor

Príspevok od používateľa michal611 »

Zdravim mam problem s mojim passatom odislo mi cerpadlo a zadrelo motor.Potrebujem zohnat polomotor ale chcem sa spytat ci je mozne dat polomotor aj z O2 pokial ide o ten isty kod motora nikde som sa to zatial nedocital. Specialne pre passat som toho vela nenasiel a iny kod motora tam pchat nechcem.
Dakujem za odpoved
michal611
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11.07.2014 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal611 »

ved prave preto sa pytam tu lebo ani ja som si neni isty i ked by to tak mohlo byt ako pises.Bavil som sa aj s mechanikom o tom a tiez si nie je isty.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Blok motora pod označením BKC je tak u VW ako u Škody stále ten istý diel,má označenie 038 103 011 AM u všetkých značiek,čiže môžeš ho použiť
michal611
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11.07.2014 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal611 »

Cize aj hlava a vana su rovnake? ako som pisal potrebujem polomotor cely vymenit.Dakujem za odpoved aspon to nemusim hladat specialne pre passat.Lebo dost inzeratov s tymto kodom som nasiel pre golf 5 , leon ,O2...Ponukali mi aj BXE ale od toho som nakoniec upustil aj ked mi tvrdili ze to nie je ziaden problem
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len či sa nezadrel pre ložiská kluky, pre ktoré zakapal nejeden motor auta s rv 06-08
michal611
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11.07.2014 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal611 »

Ci pre loziska to neviem ale o kluke mi mechanik hovoril ze odisla
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Telenovela na 83 strán http://dieselpower.cz/forum/viewtopic.p ... 8bed2c569d

Skrátka posledné 1.9TDI sú trochu problém a mnoho ludí to zistí až ked je neskoro
michal611
Príspevky: 14
Dátum registrácie: 11.07.2014 10:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michal611 »

Ozaj telenovela :d :D . Tiez ma to sere lebo som to auto kupil ked malo 178 tis.km overenych na 90 percent im aj verim Teraz 204tis.Jazdil som dlhe trasy ziadne vytacanie slusne som sa spraval k autu iba ked som chodil do nemecka tak som mu dal zabrat ale to bolo raz za dva mesiace.Jedneho dna som si isiel do roboty vsetko islo ako hodinky podradil som zo 4 na 3 zrazu rachot a po chvilke zaskripalo a dovidenia auto zomrelo.Nechal som to odtiahnut domov (1070km) lebo tu pytali za opravu dobre ze nie majland a teraz zhanam ten polomotor poondiaty..A neviem ci to dat dokopy a predat alebo mu este verit.Uz ma nechalo 2 krat raz mi znicoho nic zmizla brzdova kvapalina v kolone tiez v nemecku ale to som dolial naslapal spojku a isiel som dalej.
strecho
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.05.2013 13:57
Zdieľať na Facebook

1,9 TDI 77 kW,BKC-VW Golf Plus

Príspevok od používateľa strecho »

Pretože som si odskúšal kríže na Ford Mondeo,tak už len a jedine Van,MPV,akebo buhužiaľ SÚV(Van a MPV lepšie využitie priestoru)Motor má cca 250 000 km a stále niečo mením.Prevodovka,turbo,zadné dvere(pri osvetlení zateká a teda korozia),zadný zámok...Zatiaľ drží motor.Moja manželka mala Nissan Note,predal som ho pri 230 000km-vymenený prednyr reflektor(absolutne žltý) a jeden remeň tuším vodná pumpa.Za 230 000km.Rovnako Ford Mondeo odišli vstrekovače po 100000km...Takže nie sú nemci takí dokonalí,asi dobrý marketing!
Nové auto bude japonec,asi Toyota,možno Honda...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to príkro subjektívne a asi to väčšinový názor nebude,teda aspoň zastúpenie aut na cestách ukazuje naprosto opačný obraz.Tento prípad je presne tak okrajový ako keby tu písal môj znamy že má za sebou 8 výmen rozvodov a pomaly ich bude 9. Ťahá celkom slušne nad milionom km,ale nepríde tu napísať majiteľovi Nissanu otázku - prečo predal výborné auto pri 230 tis km. Ako je úžasné sledovať tieto výkriky do tmy kde je povedané z celej abecedy iba písmenko A,alebo ani to
Väčšinou býva že aké auto taký majiteľ a opačne,a aj keď to samozrejme nemôže úplne univerzálne platiť.Isté ale je že operovať tým že auto nemalo pri 100 či 200 tis km vážnejšiu poruchu je smiešne pretože to je ako sa chváliť že človek dožil už 18 rokov v zdraví. Japonec bol výnimočný dovtedy,kým idea a výroba prebiehala v Japonsku,dnes to nie je japonec ale europsky bastard.
strecho
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 05.05.2013 13:57
Zdieľať na Facebook

Japonec nakonec.

Príspevok od používateľa strecho »

Nissan som predal,lebo nie je manželka.Odišla tam odkiaľ nie je návratu.
Neviem čo riešiš,ja som uviedol holé fakty.Tento Golf mám po jednom majiteľovi a len som porovnal,že obyčajný malý Van Nissan Note mi slúžil ako žiadne iné auto!A to som jazdil na ňom nemecké Autobahn-150km/hod.Do 230 000km len remenička(20€) a vymena svetla 70€+20€ robota!Note bolo kupené ako predvádzačka za cca 11000€!Takže ukľudni sa,choď do prírody,oddychni si.Ticho lieči! :3906:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Som v pohode a neriešim vonkoncom nič.Keby som tušil čo je z manželkou tak si to odpustím to ťa uistujem.To bola iba reakcia na km,keď mnohokrát vidím že sa chváli čo chváliť netreba,a haní čo tiež haniť netreba.A spôsob porovnania taký že nevypovedá vlastne o ničom len vytvára úplne skreslený obraz.Preto som narážal na abecedu.Môj švagor mal 25 rokov Moskviča 408,tiež to bol najlepší autiak na svete lebo za ten čas vymenil jednu 15W žiarovku.Z toho presadol do Š 105 a zase nikdy nič.A dá sa z toho usudzovať že sa jedná o najlepšie autá ? Nedá sa porovnávať z minimalistických viet nič,iba to som naznačoval.Čiste to technika je jedna vec,a reálny osud auto + gazda je vec druhá.môže byť tak biele ako čierne a nie je zrovna bohvieako výpovedný jeden konkrétny osud.
Napísať odpoveď

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní