Nehoda s neplatným PZP

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 952
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa db69 »

jurigad.Ako by si v danej situacii postupoval Ty ? Naj€b€ Ti do auta nemá PZP a policajtov volať nechce.škodu na aute môžeš len odhadovať.Môže byť 5€ alebo aj 1500€.Ako vieš že by sa vrátil keby odišiel. Vela chlapov by to na Slovensku riešila uplne inak, po slovensky.👊.
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa leonNL »

Jurigad, db69 to krasne strucne popisal, ja zopakujem v bodoch.
- debil jazdi na dovoze s prepadnutymi nemeckymi prevozkami bez poistky, s plnym vedomim, nie ze by zabudol, lebo prve co povedal, ze sorry ale nemam poistku…
- na moj navrh aby sme zavolali teda policajtov a nech to dalej riesia oni a potom nasledne SKP, zubami nechtami trval na tom ze policajtov v ziadnom pripade nie!
- mal som podozrenie ze nie je “cisty”, neviem, mozno vypite, fetnute, neviem. Mozno mal zadrzany vodicak, netusim z akeho dovodu bezpodmienecne trval na tom aby neprisli policajti.
- skodu som okom nedokazal odhadnut, kludne mohli byt olamane nejake uchyty co okom nevidis, lebo to bol celkom slusny buch. Novy, holy bosy naraznik bez farby stoji 1200,- eur. Ja som mu navrhol odskodnenie 500,- takze ak by som bol menil naraznik a striekal ho, som v minuse minimalne 800,- kvoli debilovi ktory vedome jazdi bez papierov.
- kluce som mu vzal. Ano vzal, bol som v cudzom meste a odkial som mal vediet ze ak odide autom, tak sa aj vrati… takto som bol isteny jeho autom. Ak by neprisiel, volam policajtov a oni by ho uz nejak vypatrali, no on prisiel a bez problemov vytasil 500-vku, vobec nevyzeral ako niekto komu to vadi. Takze s urcitostou mozem potvrdit, ze za tym bolo aj nieco ine ako jazda bez poistky a keby som bol zavolal fizlov tak by ho to vyslo nasobne viac, a on si bol toho vedomy.
- ako napisal aj db69, mnoho psychicky labilnejsich by to riesilo kludne aj tak, ze by mu naplieskali na ksicht. Ja som s nim jednal slusne (aj ked som mal nervy) a vysiel som mu plne v ustrety a nezavolal fizlov. Sumou, ktoru som navrhol, bez slova suhlasil.

Takze? Aky mrzky vypalnik, a co sa mi ma vratit?
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
tatkotom
Príspevky: 733
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Nehoda s neplatným PZP

Príspevok od používateľa tatkotom »

Skutočná situácia, o ktorej viem.
Pána protiidúce auto prinútilo prebehnúť kúsok v tráve mimo vozovky. Žiadny hlboký rigol, len jeden plastový pätník. Na prvý pohľad kúsok praskunutého nárazníka, nič viac.
Servis + zapožičanie náhradného vozidla 1800 eur.
Auto, čo to zavinilo malo PZP platnú, škodu poisťovňa v pohode uhradila.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných