Sprava o nehode online

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivankristof
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 10.09.2019 16:41
Zdieľať na Facebook

Sprava o nehode online

Príspevok od používateľa ivankristof »

Ahojte,
je potrebne vypisovat tlacivo sprava o nehode alebo staci vypisat online nahlasenie poistnej udalosti kde su v podstate rovnake body ako v sprave o nehode?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Sprava o nehode online

Príspevok od používateľa seven549 »

to si treba zistit v pojistovni co potrebuju.kazda pojistovna ma svoje pravidla.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Sprava o nehode online

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ak to nespisete hned na mieste do papierov, neskor mozes akurat tak handry fajcit….
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Sprava o nehode online

Príspevok od používateľa wilz »

Nevieme okolnosti nehody, hlavne teda či si vinník alebo poškodený, takže zbytočne špekulovať.
Pri nehode je potrebné spísať záznam predovšetkým z toho dôvodu, aby niektorá zo zúčastnených strán nezačala neskôr tvrdiť niečo iné, než ako bolo pri tej udalosti.
Takže nie je nevyhnutne nutné pri nehode (škodovej udalosti) spísať aj papierový záznam, ale pri jeho absencii môžu neskôr vzniknúť vážne nedorozumenia.
No a ak pri nehode nebolo to tlačivo oboma účastníkmi spísané, tak potom už stačí aj to elektronické podanie, A dúfať že protistrana sa zachová seriozne.
Konečne poisťovňa si aj tak vypýta, že čo potrebuje k vyriešeniu prípadu.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Sprava o nehode online

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

fzubaty napísal: 09.10.2023 20:22 Ak to nespisete hned na mieste do papierov, neskor mozes akurat tak handry fajcit….
Ak to online potvrdia obaja - ak je taká možnosť - potom by to bolo v poriadku.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Sprava o nehode online

Príspevok od používateľa oco13 »

Záväzné sú podpisy pod správou o nehode. Ak by aj teda bola možnosť online (priamo pri škodovej udalosti) museli by mať obaja účastníci OP s ID čipom a pri sebe čítačku. Či? :2f93:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Sprava o nehode online

Príspevok od používateľa tuninka »

no a ty nenosíš so sebou každý deň notebook s aktualizovaným eid klientom na prihlásenie sa do slovensko.sk, čítačku, OP s aktivovaným čipom, sprejom na vyznačenie pozícií aút na ceste a nejakým mobilným wifi spotom, aby si v prípade nehody mohol na mieste zdokumentovať a zahlásiť to do poisťovne? Podľa mňa to každý v aute má pre tento prípad....lebo mobilom si to neviem predstaviť.... ale do poisťovne netreba občiansky s čipom.... ja som im asi pred troma rokmi všetko posielal len e-mailom, na mieste sme spísali len papier.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Sprava o nehode online

Príspevok od používateľa fzubaty »

A este ked zistis, ze NB ma iba USB-C a citacku nemas kam pripojit, tak si v <>.

Ale nie. Komercna poistovna nevyuziva eID.

Dokonca ak chces vyuzivat eID v socialnej poistovni, musis in do poistovna vypisat papierovu ziadost.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Sprava o nehode online

Príspevok od používateľa oco13 »

tuninka napísal: 10.10.2023 07:50 na mieste sme spísali len papier.
Ale ten papier sa neskôr doručil na poisťovňu, či?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 895
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Sprava o nehode online

Príspevok od používateľa tuninka »

vyplnili sme to tlačivo čo vozím v aute, prescanoval na scaneri a poslal mailom do poisťovne, potom poslali obhliadača a potom po oprave peniaze, ja som nikde osobne nebol, ani auto
robo1034
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 10.10.2023 10:36
Zdieľať na Facebook

Re: Sprava o nehode online

Príspevok od používateľa robo1034 »

ivankristof napísal: 09.10.2023 09:17 Ahojte,
je potrebne vypisovat tlacivo sprava o nehode alebo staci vypisat online nahlasenie poistnej udalosti kde su v podstate rovnake body ako v sprave o nehode?
je potrebne tlacivo vypisat rucne a pri zadavani online ho ofotit a poslat ale ci je to nutne ti zodpovie len prislusna poistovna ... to tlacivo mozete vypisat aj dodatocne ak ste ho pri nehode nemali pri sebe samozrejme za predpokladu ze obe strany sa dohodnu
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 74 neregistrovaných