Pripoistenie pred cestou na dovolenku

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...zubo...,Ty stary lajdaku...zakladnu mam cez Kooperativu-Partner,havarijnu mam cez Generali,odtah v pripade nehody mam priamo cez Nissan A.S....Vsetko komplet za rok...okolo 600 evri /presne na centy neviem,stara sa o to manzelka/...
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa fzubaty »

Uprimne ak havarijnu a asistenxne, tak bic ine ako Allianz. A ak chcete mat uplne kludny zivot, tak aj PZP od Allianz. Je to trosku drahsie, ale stoji to za to.

Komunalna a koop su spolu. Teraz ako mi buchli do auta, stojaceho, ktore zaparkovala moja zena tak odomna chcu moj vodicsky. Este ze mi fukat nedali.
rudolfo63
Príspevky: 9954
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

---uprimne,ani neviem,vsetko vybavuje manzelka,ja ani neviem,ake poistovne funguju na SK,ktore su vyhodnejsie a ktore nie...,neporovnavam...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa seven549 »

Ja jazdievam europu za svoje svojimi osobakmi od roku 2008.kedysi som si daval pojistenia na auto batozinu zdravotne atd.ale uz asi 10 rokov nemam nic.absolutne nic len pzp.ak sa ti pokazi auto vsetko budes platit a az tak ti pojistovna zaplati vydaje ak zaplati vsetko.na odtahovku budes cakat aj dva dni.a to hned ak nastane porucha ci ti vobec niekto ten telefon zdvihne.najdolezitejsie si daj pojistenie zdravotne zlomis nohu alebo nieco sa stane aby si nemusel nemocnici v chorvatsku platit aby kryla celu rodinu v pripade osetrenia.auto kasli na to.ke to len kus zeleza a ak je dobre tak to zvladne.momentalne idem o tyzden na 1400 cestu 31 rocnym autom ktore ma len pzp.
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ak si dáš čsob základné cestovné poistenie, máš tam aspon + 2.88 odtah nepojazdneho auta na SK.
Osobne som ešte nevyužil na auto ale na osoby áno.
Vo Fr mama - celkovo 7000e len vysetrenie v nemocnici a daka infuzka.
V Chorvatsku členka rodiny si nedali a pohotovosť 150e za pretretie antibiotikami.
Tento rok si zopakovali pohotovosť tiež bez poistenia a za prepichnutie hnisu na prste 70e. Takže áno, európska kartička ti v základe pomôže, preplácanie liekov áno, ale nestojí to za šetrenie. Základ na rodinu vychádza do 20e do 10 dní

Osobne mám havarijnú, kde mám aj opravy, odťah, prenocovanie kym sa neopravi a kopu inych blbostí.
Vraj Chorváti radi skásnu zahraničného a nerobia rozdiely. Či Nemec alebo Slovák im je jedno. Lebo vedia, že bez opravy sa nepohneš.
Skús nejakú fb stránku, tam je hafo skúseností
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa borinik »

Ďakujem vám všetkým za odpovede. Áno nakoniec mi to vyšlo cez poisťovňu Axa a za 90€ pre päť ľudí a mali by tam byť aj nejaké asistenčné služby pre auto. Havarijnu som nikdy nemal na žiadne auto,dokonca ani keď som mal nové Mitsubishi za vyše milióna. A ako som čítal,tak základné poistenie čo máme na SK tu postačuje napr pri zlomenine iba na sadru,ostatné si musíš zaplatiť. Ja ako vodič kamiónu mám nejaké pripoistenie čo mi platí zamestnávateľ,len otázne ako by to bolo keby bolo treba plniť a ja som tu na dovolenke.
Veď je aj 90€ peniaz,ale aspoň kôli deťom je človek kludnejší.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa fzubaty »

Moment, ošetrenie a všetko si najprv zaplatíš, poisťovňa ti to až následne preplatí.
jichl
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 10.11.2015 09:19
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa jichl »

borinik napísal: 14.08.2023 00:36 Dobrý deň,aké pripoistenie(v akej poisťovni a za koľko) odporúčate pred cestou na dovolenku do Chorvátska? Auto má štyri roky a 70tis km. A áno viem že tam chodia podstatne "iné" auta.
PZP je v Uniqa a neviem nikde dohľadať čo zahŕňa zákonné poistenie. Havarijné poistenie nemám (ani dom nikdy na žiadnom nemal).
Určitě doporučuju, minimálně základní havarijko. Povinné ručení ti v cizine fungovat nebude (alespoň né tak, jak doma), a za těch pár eur navíc to stojí, už pro ten klid v duši. Mě to vždy výjde nejlevněji přes srovnator.cz, u Allianz - to je taková jistota.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa martincichy »

fzubaty napísal: 18.08.2023 20:15 Teraz ako mi buchli do auta, stojaceho, ktore zaparkovala moja zena tak odomna chcu moj vodicsky.
Som prekvapeny. Pretoze vlastnictvo auta nevyzaduje drzbu vodicskeho opravnenia.

Mne pred 3 rokmi pan nabural do odparkovaneho dustera. Policajti mi nedali ani fukat a nepytali odo mna ani vodicsky. Nebol som v danej chvili vodicom. Tusim som cislo vodicaku uvadzal do Zaznamu o nehode. Likvidovala to kooperativa. Peniaze do servisu poslali relativne rychlo a bez nejakych potahovaciek.
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Pripoistenie pred cestou na dovolenku

Príspevok od používateľa martincichy »

Moonshine napísal: 21.08.2023 14:33 Vraj Chorváti radi skásnu zahraničného a nerobia rozdiely. Či Nemec alebo Slovák im je jedno. Lebo vedia, že bez opravy sa nepohneš.
Skús nejakú fb stránku, tam je hafo skúseností
Potvrdzujem. Znamemu na 3 rocnom peugeote 407 vtedy v Chorvatsku odisiel alternator. V servise zaplatil 1500 eur.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 49 neregistrovaných