Cestovne poistenie a ine sluzby

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Cestovne poistenie a ine sluzby

Príspevok od používateľa kazimir »

Zdravim,

Nejake skusenosti s "cestovnym" poistenim auta? Alebo podobnymi sluzbami, ktore zabezpecuju odtah, pripadne opravu atd.

V blizkej dobe budem potrebovat pobehat nezanedbatelne mnozstvo kilometrov po Polsku s viac ako 10 rocnym autom. Tak som premýšľal, ze by sa nieco zislo.

Priznam sa, negooglil som zatial, ani nehladal na fore. Zaujimaju ma osobne/aktualne skusenosti, tak snad mi to odpustite.

Ps: Servis pred cestou je samozrejmost
Ps2: kludne sa podelde o skusenost s poruchou a jej riesenim/nasledkami v zahranici(eu)

Dik
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Hladaj poistovne. Jejich produkty vyzeraju bajecne, preplatia odtah, noclah atd…
Ale potom aj velmi silno odporucam precitat si poistne podmienky, lebo tie sumy tam byvaju spravidla smiesne nizke, zrovna tak vyluky z poistneho plnenia. Nezabudaj, ze preplatia, nie ze zaplatia. Platis ty, potom sa natahujes s poistovnou o preplatenie.
A este drobnost, neviem co je nezadbatelne mnozstvo km, ale ak svojmu autu neveris, zvaz auto z pozicovne. Pravdepodobne aj nizsia spotreba atd.
Jazdime pre firmu cca 50 000 km rocne, nik nema nejake poistenie pre pripad poruchy, lebo je to rozpravka od poistovni… A nik uz nema TDI :40bd:
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Jazdim 50 - 60 tis km rocne a tiez memam taketo poistenie. Samozrejme, nejazdim na nafte.

Rada zvazit auto z pozicovne je zaujimava.

Na druhej strane, Poliaci su slusni mechanici a nie drahi.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

no svagor mal 20 rocne cervene teeedeeeiiii a myslel ze to ocura poistenim, vysral sa mu altik v madarorszaghu, volal asisist co ale znamenalo iba asist po telefonu ze mu zariadili odtah do najblizsieho service...ostatne vsetko platil, neobisiel az tak zle na penaze, ale keby volal znamemu na telefone mohol na tom vergli doist aj domov aj bez odtahu...ale poucil sa, ze za hranice vsednych dni ITckar potrebuje novsi vergel a poistku tohoto typu ani moc ne
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Skus europasistance alebo tak nejak.
Vygugli.

Podľa poistnych podmienok sú asi najlepší.

Tak to bolo autocare.
Ale podľa web stránky to už nerobia.
Škoda. :(
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som to robil kedysi cestovne pojistenie ale ak mas auto starsie ako 9 rokov axa to uz nepojistila.pre nich je auto ktore taha cez 9 rokov vrak aj v pripade nehody alebo totalky.

neoplati sa ti take nieco koli polsku.

servis je tam taky lacny ze tam chodia nasi slovaci davat opravovat premiovky.a polaci robia aj v nedelu.inac u nas nemame platy aby sme to dokazali platit sluzby ktore su v zahranici.napr kolega auto CH spz siel do macedonska.v slovinsku mu vypovedal alternator.auto odtiahli do servisu a hned ho tam uz aj cakalo auto z pozicovne octafka.a s nou pokracoval dalej.po navrate jeho auto uz bolo opravene cize pokracoval domov svojim.neplatil nic diel stal 300 euro + praca.ale pojistku ma 2500rocne.

no za nase ceny necakaj take sluzby.

a hmm do polska pojistenie??? ved to je za rohom.

ja jazdim po europe uz 5 rokov pojistenia nemam a ak sa aj nieco stane,radsej zavolam dobrym kamosom.pridu s dodavkou + prepravnik a na nom mi donesu moje druhe auto a pokazene beru obratom naspat.alebo donesu diel ktory mi treba ak sa to da na ceste spravit.vsetko len za cenu nakladov.a to je u mna pojistka ako sa patri.mat dobrych kamosov ktory aj o 1 rano sadaju a idu.pred 2 rokmi sa to stalo v rakusku.vysypal sa mi cerstvo repasovany alternator.do 8 hodin som pokracoval dalej v ceste.

inac vsetke veci si platis sam a potom to fakturujes pojitovni.cize prachy v nudzi musis zo sebou mat tak ci tak.tak to je aj v nemecku adac.jedine ze mas s nimi zmluvu v tedy neplatis.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Neni pravda.
Ak mas nejake to poistenie, v pripade ze si ostal na krajnici a podobne, kontaktujes poistovnu, oni navrhnu riesenie (musis akceptovat), to riesenie zaplatis a potom po prichode domov budes riesit schvalenie zaplatenych faktur a dufat, ze snad coskoro pridu peniaze (avsak len do dohodnuteho limitu poistneho plnenia) :40bd:
Standardom byva odtah do prveho najblizsieho servisu
:d :D
Neni naozaj vyhodnejsie si na par dni pozicat auto, 1 den aj menej nez 20€, pri dlhsom obdobi byva cena este nizsia, viem o nizsej strednej triede za 300€/mesiac.
ludomilo
Príspevky: 158
Dátum registrácie: 19.09.2012 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ludomilo »

som tiez radsej za pozicovnu
alebo skus sa pripadne popytat na detaily u nich vid link
https://www.union.sk/poistenie-auta-na-dovolenku
p6077
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 20.01.2015 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa p6077 »

Ja som dlho používal Europ assistance - Autocare 2.0, ale tak ako píše niekto nado mnou, vyzerá že u nás skončili, v ČR fungujú ďalej.
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

p6077 napísal:Ja som dlho používal Europ assistance - Autocare 2.0, ale tak ako píše niekto nado mnou, vyzerá že u nás skončili, v ČR fungujú ďalej.
Autocare 2.0 na SK skoncilo, bolo to najlepsie co sa dalo spomedzi asistencnych kupit. Tiez som to mal pre istotu, ale uz sa samostatne neda.

Ale stale ho ponuka generali ako sucast PZP, a vychadza to cenovo cca rovnako.
Napr. asistencka stala 120€ na rok, a PZP stoji 200.

Takze to vyjde este kus lepsie mozno.
LS600h
XC90
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní