Nehoda spôsobená neúčastníkom cestnej premávky

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Cesta ako stavba nie je súčasťou pozemku, a preto vlastník pozemku nemôže vozovku prehradiť a podobne. Existujú iné inštitúty, čo by schopnejší právnik mohol zvládnuť.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Cesta vedúca cez pozemok nie je jeho súčasťou?? potom by mala mať vlastné parcelné číslo.
Ani potok vedúci cez pozemok nie je moj majetok, napriek tomu ho môžem ohradiť.
A potom čo všetky tie cesty označené ako súkromná komunikácia a brány alebo závory na nich?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
richi272
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 23.03.2009 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa richi272 »

draik napísal:Cesta ako stavba nie je súčasťou pozemku, a preto vlastník pozemku nemôže vozovku prehradiť a podobne. Existujú iné inštitúty, čo by schopnejší právnik mohol zvládnuť.
Ak su rozmery pozemku vacsie ako cesty, zabudujem stlpiky na pozemku a cestu prehradim vzduchom zavorou. Na ceste som fyzicky nic nepostavil, iba na svojom pozemku na ktory mam LV???? Cesta bez stavebnehi povolenia bude nadalej ciernou stavbou na mojom pozemku, ktoru je vlastnik povinny po písomnej vyzve odstranit na vlastne naklady. Ak neuposluchne do daneho terminu, moze vlastnik stavbu odstranit na naklady majitela stavby. Nie tak nejako zo je v zákone? Ci to nie pre chudobu take zákony?
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

poviem priklad z vlastnej skusenosti. sused ma v obci za domom obecnu polnu cestu sirka asi 3m a za nou je pole. po tej polnej ceste zvykli chodit druhy ludia na traktoroch ale aj s osobakmi pre pristup k poliam alebo pre pristup zozadu k susednym pozemkom. jedneho pekneho dna sa pan nepohodol s vedlajsimi susedmi tak si na tu cestu osadil doma malovanu znacku "zakaz vjazdu"
plus zabetonoval do zeme 2 zelezne stlpy a osadil zavoru so znackou 'sukromny pozemok'. nejaky cas po tom chodilo po obci auto google streetview, zakaz vjazdu nafotilo a teraz je uz aj na google maps tato cesta znacena ako neprejazdna :)

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných