Uzavretie zákonného poistenia pri dovoze zo zahraničia

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Kobby
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 23.05.2009 20:24
Zdieľať na Facebook

Uzavretie zákonného poistenia pri dovoze zo zahraničia

Príspevok od používateľa Kobby »

Ahojte, máte niekto skúsenosť s uzatvorením zákonného poistenia auta dovezeného z Čiech a to , že auto
- má české osvedčenie s už zapísaným vlastníkom /občan SR/
- platnosť tohto osvedčenia je do 8.4.2018
- je vydané zvláštne evidenčné číslo
- má platnú stk a ek
Nakoľko pri dovoze v Česku uzatvorili pzp s platnosťou iba na jeden mesiac, neviem ako uzatvoriť pzp na Slovensku do obdobia, kedy bude vydané slovenské doklady /OOE/.
Ďakujem za skúsenosti a informácie.
ivko
alterego
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 02.10.2016 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alterego »

A aký máš vlastne problém? Otvor si hociakú webovú porovnávačku a uzatvor si PZP online normálne na rok. Po vydaní dokladov len doplníš EČ.
vaclavjozef
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:02
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vaclavjozef »

Pzp uzatvoris iba v cz, resp v state v ktorom bol vydany tp. Ale neviem co spekulujes, za tyzden v pohode vybavis sk znacky.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Ja som minulý rok prihlasoval auto z ČR, PZP som uzatvoril ešte predtým ako som auto fyzicky prebral od predajcu. Stačil mi na to VIN (auto malo české vývozné značky, a odhlášku v techničáku na mňa - asi taká istá situácia v akej si ty). Nebolo treba žiadne číslo techničáku, ŠPZ, stačil len VIN (potom sa dodatočne doplnia slovenské značky). Jediný problém bol s havarijným poistením, to sa dalo uzatvoriť až po absolvovaní kontroly originality (aj keď má auto platnú emisnú a technickú kontrolu z ČR pred prihlásením budeš musieť zrejme urobiť slovenskú). Bez úplatkov a známostí trvalo vydanie slovenských značiek 2,5 týždňa (ale to záleží od konkrétneho obvodného úradu dopravy).
davos
Príspevky: 170
Dátum registrácie: 18.06.2007 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa davos »

odporučam si preveriť...
poistku ti rad urobí každy poistovaák - kvúli provízii...
Ale opýtaj sa či je aj úplne platna ked nemaš SK doklady v prípade poistej udalosti ....

pokial nemaš slovenský TP a EVC poistka je neplatná....
tak mi to povedala baba z poistovne kooperatíva ked som prihlasoval ja a tiež som chcel poistku na VIN -pretože som behal trocha počas vybavovania papierov a dovozove mi už skončili...že keby sa daco stalo tak mam aspoň poistku...

a tu prikladám článok kde to akosi cca potrvdzuje aj alianz

https://www.uzavripzp.sk/pzp-dovezene-zahranicie/

Podľa hovorkyne Generali Slovensko poisťovne, poistenie auta je v niektorých prípadoch lacnejšie pre dovezené autá ako autá zakúpené na Slovensku. To isté platí aj pre Allianz-Slovenskú poisťovňu, ktorá s Vami s radosťou uzavrie zmluvu o PZP a za rovnakých podmienok ako auto zo Slovenska avšak len za podmienky, že automobil je prihlásený. Neprihlásené auto Vám Allianz nepoistí. :zg282:
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Ja som poisťoval v Allianzi a nemali s tým problém a nehovorili ani nič o neplatnosti poistky pokiaľ nebudú slovenské papiere (dostal som aj zelenú kartu pre zahraničie).
Opýtaj sa priamo v poisťovni, na internete sa popíše všeličo.
Ako som pochopil tak už máš auto na Slovensku, tu by si s cudzími vývoznými značkami jazdiť nemal aj keď sa to toleruje (tie značky slúžia primárne na prevoz z miesta odhlásenia do miesta prihlásenia).
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných