Preplatenie nahradneho vozidla

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

jpupi napísal: A mali by to preplacat na dobu nevyhnutnu na opravu, co samozrejme je aj cakanie na klampiara.
Veď uwa0918333222 ti to jasne popísal, si to riadne prečítaj.
To poskytnutie náhradného auta musí by primerané poškodeniu vozidla.
Čakanie na klampiara nie je čas vykonávania opravy, s tým nič nenarobíš. Je akceptovaný nejaký naviac čas, nejaké dva dni by zrejme nemal byť problém, ale čakanie týždeň-dva, to nemá logiku, samozrejme je to na rozhodnutí poisťovne.
jamaSK
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 30.10.2008 20:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jamaSK »

Pokial je auto technicly nesposobile na prevadzku po komumilaciach tak z pzp ti musia preplatit od dma nehody do dna prevzatia opraveneho vozidla
Chce to len but vytrvaly a sudit sa. Nahradne vozidlo by som vsak neodporucal vziat zo servisu v ktorom sa rvoje opravuje. Je to dvojsecna zbran a aj v pripade sudu bude poistovna ppukazovat na to ze oprava bola umelo peedlzovana sercisom za ucelom vecsieho zisku z dlhsieho prenajmu NV. Preto je idealne :
1. Dat auto do autorizovaneho. Ale zmluvneho servisu poistovne vinnika nehody
2. Ak je to nevyhnutne tak si pozicat auto rovnakej triedy alebo nizsej za cenu 22-30 € v zavislosti na dlzke prenajmu a odkial. Moze byt aj od sukromnej osoby nie lem ofiko pozicovna
3. Byt pripraveny na to ze sa vsetko vybavi tak do roka +/- vtatane sudu.

Mam za sebou 2 kauzy s komunalnou za poslednych 5 rokov a prestym 1 s alianzom v cz.
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Re: Preplatenie nahradneho vozidla

Príspevok od používateľa denial »

Dobry den.
Naburali do mna, auto je v autorizovanom servise, kde mi hned povedali, ze nahradne nemaju, ani nebudu mat, oprava vraj bude trvat 3 tyzdne.
V poistovni mi povedali, ze narok na nahradne vozidlo asi (?) mam a vybavi mi ho likvidator, ktory sa mi ozve do 24 hodin. To bolo minuly tyzden v Allianzi. Doteraz sa neozval nik.
Takze chcem ist do najblizsej autopozicovne a pozicat si auto.
Opravuju mi elektricke Citigo.
Nizsia kategoria nie je, takze ake auto si cca mam pozicat, aby nebol problem?
Stacila by mi aj Fabia diesel automat, lenze ani take nemaju len tak hocikde.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní