škodová udalosť s nepoisteným vozom

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

škodová udalosť s nepoisteným vozom

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

Zdravím.

Mal som nehodu s nepoisteným vozidlom. Ja poistený, vinník nepoistený. K nehode bola privolaná polícia, nafotila, jednoznačne určili vinníka. Ja som nahlásil všetko, prišiel obhliadkar, pofotil napísal a poslal záznam do SKP.

Z SKP mi prišiel papier, že mojou udalosťou poverili Kooperativu.

Moja otázka je: Načo sa mám pripraviť ešte predtým ako tam zavolám, že čo a ako? Je tu niekto kto riešil obdobnú udalosť? Aký bude postup zo strany poisťovne?

Vopred ďakujem.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Postup bude štandardný, ako keby do teba narazilo poistené auto, t.j. pokiaľ sa nestane niečo výnimočné, tak budeš na tom vždy škodový.
Podľa toho čo a ako máš poškodené, sa môžeš rozhodnúť buď
1. pre opravu preplatenú poisťovňou, kde sa môže stať, že poisťovňa neuzná všetky náklady opravy ako zodpovedajúce poisteniu a ešte ti aj odráta amortizáciu dielov.
Ak máš aj havarijnú poistku, tak to rieš týmto spôsobom a amortizáciu si nechaj vyplatiť z havarijnej.
2. alebo pre riešenie rozpočtom, t.j. že ti poisťovňa navrhne a zašle na účet sumu ako náhradu škody a ty si to môžeš dať opraviť aj lacnejšie, t.j. ako keby si troška na tom zarobil, ale samozrejme nezarobíš.

Ale obecne, vždy treba s poisťovňou komunikovať, keď ich necháš robiť čo si zmyslia, tak budeš pravdepodobne nespokojný. Vhodnou argumentáciou sa dá poistné plnenie niekedy aj dosť výrazne zvýšiť.
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

dakujem willz

na moju ?škodu? je cena opravy vysoko prevyšujúca hodnotu auta. Ak mi narátajú lakovanie dvoch dielov 2x170e (reálne číslo pri čerstvej udalosti) + tie dva nárazníky a k tomu chladič tak im víde suma asi ako dvojnásobok ceny celej 605. Uvidím teda čo mi z toho akú totálku vymajstrujú.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Záleží vždy na konkrétnom prípade, aj na tom, ako sa k tomu postaví zástupca poisťovne, pri obhliadke sa nehanbi spýtať na všetko čo ti napadne, aj ešte trocha viac, poznáš to české porekadlo - lína huba, hotové neštestí.
santer9
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 07.04.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa santer9 »

totalka, tak v SR na toto bacha. poistovak ti povie , ze je to totalka a pri vyplacani ti odpocitaju vsetky dobre veci a dostanes paru supov. ked totalka tak iba v tom pripade ze na tom aute nieje nic dobre. ak nie tak tak ako pisal kolega vyssie, nech poistovna vypocita sumu ktoru je ochotna zaplatit, nech zaplati a auto sup pekne vyradit z evidencie.
moj osobny nazor.
ja som mal skodovu udalost a tiez mi to riesila kooperativa a nestazujem sa ani nahodou. suma ktoru mi vypocitali bola realna.

naopak do uja nedavno buchla jedna pani a zrusila mu cely bok na S class. poistovak navrhol totalku. on suhlasil. po odpocitani vsetkych dobrych dielov mu vyplatili sumu za ktoru si nan nekupi ani stierace :)
jethro922
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 24.05.2009 17:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jethro922 »

osobná skúsenosť: tmavšia vodička s nepoisteným autom mi nedala prednosť na kruháči, ja riadne poistené auto. privolaná nehodovka prišla odmerala, namerala. vraj budem predvolaný na políciu na bližšie vysvetlenie, bla, bla. tam som odhadol škodu na 1000 € :D (pýtal sa ma policajt, aj to zapísal do správy atď) nastalo ticho asi DVA MESIACE, potom pri šiel papier, že tým poverili poistovnu XYZ (zabudol som), DVA mesiace ticho, volal som do SKP, že čo a ako? o mesiac prišiel papier, že nemám podanú žiadosť na odškodnenie, likvidáciu atď, volal som a povedali mi, že musím poslať papier na ktorom bude: žiadam o likvidáciu. o mesiac pripísali na účet €€€

Takmer vždy využili 30 dňovú lehotu dokonca. celé to trvalo asi 8 mesiacov. došla mi suma o 7 € prevyšujúca čiastku, za ktorú som auto kúpil - naftová felda combi (blatník, 2x dvere, zadný lem)

ZÁVER: volať, pýtať sa, zisťovať

a zabudol som, bolo to riešené rozpočtom
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

napis ake mas auto, km, rocnik a co mas poskodene a ako(opravitelne/neopravitelne) ... , zhruba Ti napisem skodu na vozidle, nebudem ju pocitat, uz nemam pristup k Audapadu/Audanetu, ale aspon zistime, ci je to totalna skoda alebo parcialka. Poistovna bude postupovat rovnakym sposobom, akoby skodu sposobil ich poisteny. Zavolaj na centralny dispecing a nahlas poistnu udalost. Oni by tam uz mali mat ohlasku z SKP. Nebudem Ti tu vypisovat system riesenia a kalkulacie skody, bolo by to na dlho. Ako prvy krok napis poskodenia a popis vozidla.
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

peugeot 605 1993 2,1d

predny naraznik + nejake listy - vymena + lak
zadny teraz enviem ci oprava alebo vymena + lak
predne smerovky
chladic na vodu vymena
zadna znacka
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

bohuzial, poistovna k tejto udalosti pristupi ako k tzv. "totalke" ... je to pojem, ked naklady opravy prevysuju hodnotu vozidla. My sme niekedy pocitali totalku uz aj pri osemdesiatich percentach z hodnoty opravy, t.j. 0,8xNO>VŠHV (vseobecna hodnota vozidla), ale to uz bolo davno, no vela sa toho pri vypoccte nezmenilo. Teraz Ti KOOP zisti z dostupneho sw (Abacus) trhovu hodnotu tvojho vozidla. Je to cca 300-500€ , NO su zdaleka vyssie, takze h VŠHV Ti odpocitaju pouzitelne zvysky(percentualne). Poistne plnenie nebude vyssie ako 150-200€. Bohuzial, malo penazi, ale poistny system "nepusti"
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

je to samozrejme zlodejina zo strany poistovne. V plnom rozsahu.

obrat sa na sud, alebo si najmi nejakych vymahacov: napr http://www.euceo.sk/
http://www.stopbezpraviu.sk/odskodnenie ... u-udalost/

amortizacia a hodnota pouzitelnych zvyskov je logicky nezmysel a uplna hajzlovina zo strany poistovni


Nebat sa a nekrast!
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

nepomoze ani sud, ani vymahaci ... oni totiz neporusuju svojim chabym plnenim pre "obycajneho smrtelnika" ziadny zakon
mnoga
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 09.08.2007 09:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mnoga »

Moja skúsenosť z júna roku 2012. Mal som pekné zachovalé volvo 340 1.6 D, najadzdených cca 100.000 km, r. v. 1986. Stálo zaparkované vedľa cesty v obci, kolmo na cestu, na mostíku pred domom. Mladý 19 ročný vodič závodník do neho najebal asi v 90 km rýchlosti presne na stredový stĺpik. Auto v ten deň kúpil, poistku nemal. Asociácia poistovateľov Slovenska vec predala Kooperative na vybavenie. Auto bolo ako rohlík, rozbité sklo, prehnutá strecha motor prevodovka ok. Samozrejme totálka. Čakal som síce skoro rok, ale bol som mile prekvapený, keď z poisťovne poslali sumu 1.350,- € .......
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

no bodaj by mal aj "qwertzuiop" take stastie ako ty. Neviem ako dospeli k takej sume, ale dakuj bohu :-)
speakerman
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 22.11.2012 19:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa speakerman »

Nazdar. Asi by si to mal riešiť rozpočtom-ak si to vieš sám opraviť.Inak budeš škodovať a zostane ti už len súd. Ak nie, tak prehoď poisťovni auto cez plot alebo im pošli 200€ aby neškodovali,potom si kúp nové auto,poisti,rozbi a budete si 1:1.Od vodiča záškodníka toho moc nevysúdiš a budeš dostávať blbé otázky či si naozaj musel po tej ceste vtedy ísť.Sorry za sarkastickú radu,želám aby si dopadol lepšie.
qwertzuiop
Príspevky: 311
Dátum registrácie: 02.06.2009 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qwertzuiop »

nebudem kvoli starej 605 vymyslat. neska som akurat zistil na infolinke kto to ma na starosti no ten uz o tretej nezdviha ako inak. ja si to viem opravit sam a zaroven si viem aj fakturu zo servisu vystavit presne podla kalkulacie ktora by sa im pacila. uvidime ako dopadnem
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných