Havaria na šmykľavej ceste pri vychádzaní z parkoviska

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Havaria na šmykľavej ceste pri vychádzaní z parkoviska

Príspevok od používateľa marvolo »

Dobrý deň,
dnes sa nám stala taká nepríjemná vec, že sme pri vychádzaní z parkoviska dostali šmyk a trafili sme šoférove dvere oprotiidúceho Mercedesu. Škoda na Mercedese sa samozrejme uhradí z nášho PZP no ako je to so škodou na našom Hyundai? Išli sme krokom, podobne ako autá na videu ktoré prikladám. Natočil som ho pár minút po našej nehode. Je v takomto prípade za škody na našich autách zodpovedný správca cesty? Alebo sme vinníci my?
Ďakujem za radu.

laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

vinnikom nehody si ty marvolo, co s tym ma spravca cesty?
misoV50
Príspevky: 742
Dátum registrácie: 11.07.2011 21:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misoV50 »

Ved ta cesta je uplne v pohode, normalne tam jazdia auta, rozbiehaju sa, brzdia... nikto tam nema problem.
marvolo
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 23.05.2012 12:46
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marvolo »

:DD neviem ci mame to iste video, ale na tom mojom kazdeho druheho vynasa do protismeru a ostatny ho obchadzaju cez "parkovacie miesta", tito mali stastie ze sa s nikym nestretli v zakrute, mna uz nestihli obist
laura
Príspevky: 1400
Dátum registrácie: 03.03.2005 11:52
Bydlisko: Levice
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laura »

ta cesta je jednoznacne klzka,auta vynasa do krizovatky, je to pekne vidiet marvolo, ale cez to vsetko nemozes pripisovat zavinenie, nebodaj vinu spravcovi cesty
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Cítim s tebou človeče , ale nie je mi jasná jedna vec. To sa ti stalo v zahraničí?
Lebo sa tak hlúpo pýtaš.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nazdar páni . Ja postavím otázku trocha inak. Ak v dnešnej fujavici (okres NZ) nevyleziem von a ráno si babička cestou popred môj dom zlomí nohu. Podla zákona ma môže žalovať a zaplatím jej mastné bolestné.

ALE: ak mi sused na tej istej šmyklavej ceste nabúra do plotu, tak potom neprispôsobil jazdu stavu a povahe vozovky a platí aj môj plot.

V čom som sa pomýlil?? ide stále o ten istý kus cesty. Nie sú naše zákony nejaké čudné??? alebo som čudný ja že mi to stále bije do očí??
lol lol lol lol lol lol :28b7: :28b7: :300f: :300f: lol lol :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :4090: :4090: :4090:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

A či ty oco vieš , jak zatočí náš sÚDruh preceda s takými rýpačmi ako si ty?Nevieš? Ani nechci vedieť. A hľaď na tú neodhrnutú cestu tým správnym SMEROM, lebo takto tú olympiádu na Slovensku nevybudujeme.A ani na štadióny nám neostane.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Aktualizované o pol 6tej ráno . Babka si nohu nezlomí ani sused nenabúra . Tak nás totiž zafúkalo že babka sa ani z domu nevyhrabe. Od 2hej v noci stojí pred dedinou sypač ktorý zapadol a následne ho zafúkalo . Mordujú sa s ním hasiči aj družstevníci a dolu v dedine čaká do 100 ludí , čo by radi do roboty. Ale príroda je mocná čarodejka , dnes zvíťazila. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :3c90: :3c90: :3c90: :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mondeoh2o
Príspevky: 263
Dátum registrácie: 11.12.2012 22:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mondeoh2o »

oco vo februari som si zlomil nohu mam tam klin a 4 srobi,smykol som sa na neupravenom chodniku co patri mestu a co myslis ako ma odskodnia , nijako kazdy mi drbe na hlavu


sory bolo to trochu mimo temy ,aj u nas su super cesty cisto lad do 6 tej rana 7 nehod
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa iv@n »

mondeoh2o aj si to nejako riešil žalobou alebo ako na teba drbú?
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

marvolo, tu cestu poznam, je to na Furci, vyjazd od Lidla. Vcera poobede a dnes rano v KE to bolo masaker jazdit autom, a trufam si povedat, ze len skuseni a hlavne opatrni vodici patria na cesty do takych podmienok. Ostatni, ktori nevedia zvladnut fyzikalne zakony a buraju, nech pouziju MHD, prip. Taxi.

...co Ti budem hovorit, vcera na firemnom aute som sa rozbehol na Hlinkovej v KE asi 40kmh, kde bola cesta ako zrkadlo, a v momente ked som zacal brzdit, tak auto si slo dalej, hned som to stocil na krajnicu, az tak, ze som pravymi kolesami vysiel na travu a podarilo sa mi zabrzdit pol metra od Felicie, ktora uz stala v kolone.

Jasne, ze smyklavu cestu som za jazdy nemohol vidiet, a pochopil som az neskor kolony, ktore som taktiez nemohol vidiet, kedze pri snehovej smrsti bola viditelnost nulova.

Myslis si, ze koho som z toho obvinoval ? Jasne, ze seba, ja hlupak...
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 48 neregistrovaných