Pzp na vozidlo s cudzími špz

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

sbf
Príspevky: 1356
Dátum registrácie: 06.02.2009 10:05
Bydlisko: TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sbf »

V tejto debate su (s prepacenim) samu cigani ci nejaka pomocna autoskola? Ine ma nenapada.
deep
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 05.07.2006 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deep »

jurkyLE napísal:
Ej veru ze mas pravdu, treba treba, ved po novom je zopovedny za auto majitel, nie vodic.....

citacia: Od 1. júla 2012 platí na Slovensku novela cestného zákona. Novela zavádza pojem objektívnej zodpovednosti do cestného zákona. V praxi táto zmena znamená, že ak kamery alebo iné technické zariadenia polície zaznamenajú dopravný priestupok, bude polícia vymáhať pokutu od majiteľa vozidla.
no nieje to celkom tak... pokiaľ viem ak je zapísaný okrem držiteľa aj prevádzkovateľ s iným menom tak zodpovednosť prechádza na prevádzkovateľa. Alebo myslíš že pokuty všetkých leasingových áut chodia leasingovým spoločnostiam?
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

deep napísal: no nieje to celkom tak... pokiaľ viem ak je zapísaný okrem držiteľa aj prevádzkovateľ s iným menom tak zodpovednosť prechádza na prevádzkovateľa. Alebo myslíš že pokuty všetkých leasingových áut chodia leasingovým spoločnostiam?
Ty zrejme nevies o com sa tu bavime, podla teba ceske lizingovky davaju auta na leasing slovakom s trvalym pobytom na SK???
deep
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 05.07.2006 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa deep »

No viem presne o čom tato debata je o PZP na CZ EČV !
len ty si sem sunul citáciu z slovenského zakona tak som ti napísal že to nieje celkom tak.

a ver aj české lizingovky ti predajú auto aj keď máš trvalý pobyt na SK v čechách ti stačí na lízing prechodný pobyt v CZ!
jurkyLE
Príspevky: 596
Dátum registrácie: 18.12.2008 21:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jurkyLE »

deep napísal: a ver aj české lizingovky ti predajú auto aj keď máš trvalý pobyt na SK v čechách ti stačí na lízing prechodný pobyt v CZ!
Ved o tom pisem pre pana jana, ved zadavatel temy nema prechodny pobyt v CR, chapeme sa?? a tym padom ho nezapisu do TP ako prevadzkovatela ceskeho vozidla celorocne na SK. :4012:

Z toho vyplyva, ze da Pepikovi prachy za auto, auto zobere na SK, a pokuty budu chodit Pepikovi podla foto SPZ, chapeme sa???

Furt tu pleties ze neni to celkom tak a somariny dookola, tak ako to je??? Ked nemas prechodny ani trvaly v CZ tak je to tak ako som napisal a tam nie je zuiadna ina cesta. Ale rypes sa v tom stale .

:4090:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Páni debata nabrala celkom zlý smer . Tieto autá predáva zopár slovenských občanov (priekupníkov) popri hraniciach s našimi bratmi. Hneď v prvom príspevku som uviedol , že ide o auto s nákupnou cenou 300 až 700 eur preto sa ich neoplatí prepisovat.A to aj vtedy ak by neboli tie absurdné poplatky za výkon.
Takže preboha ako ste prišli na leasigovky??????
Neviem , prečo niektorým našim spoluobčanom nevadí , že stále majú na mene zopár aut , ale je to tak. Mňa len zaujímalo ako na takýto voz uzavrieť poistku tu na slovensku. Či z nej aj poisťovňa poškodenému niečo vyplatí , je mi jedno , ja si len musím splniť zákonnú povinnosť.
A sú dve možnosti
- pokračovať v pôvodnej poistke majitela auta v cz
- poistiť na vin číslo a značku im nenahlásiť, tu na SVK
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

2/3 prispevkov o koze a nie o voze.... oco co Ti brani zavolat na nejaky inzerat a spytat sa ako to chce riesit ten priekupnik, ci ti bude posielat seky a poistky,atd...si myslim ze ina moznost ani nie je len platit povodnu PZP, majitel sa nemeni, tragac je stale niekde poisteny. Skor by som sa bal ze nejaky Otakar,Bohumil Lakatosovie sa raz ozve kde ma auto..ved on ho tomu priekupnikovy len "pozical" ,ma ho na mene a chce ho nazad.

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných