Zrusenie PZP/KASKO pod podmienkou

PZP, havarijné poistenie, problémy s poisťovňami

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Zrusenie PZP/KASKO pod podmienkou

Príspevok od používateľa diag »

Zdravim pani,

mozno by tato tema mohla niekoho (rovnako ako aj mna) zaujimat, a ak by sme to tak robili viaceri, ci by sa poistovne uz konecne nepoucili, kedze ich pristup k zakaznikovi v jednej veci uz hranici s neserioznymi praktikami, len bohuzial nas stat ma ine starosti, takze k veci:

Pozname vsetci z vlastnych skusenosti - uzavrete PZP alebo havarijne, nutnost vypovedania zmluvy 6 tyzdnov pred vyprsanim. Ak zmluvu nevypoviem vcas (praca, choroba, zabudnutie, proste vecne starosti este aj toto riesit, ako by som nemal nic lepsie na praci) poistovna bez akehokolvek dovodu cenu poistenia v dalsom obdobi smelo navysi aj o 20-30%

===
A kedze nie som pravnik, chcem sa opytat tych vo svojom odbore, ci by bola platna vypoved poistenia v zmysle, ak by bola doplnena:

vypoved nadobuda platnost po navyseni poistnej sumy nad XYZ ,- EUR na dalsie obdobie, kde XYZ je sucasna suma poistenia.

takyto papierkik (skoda aj tych stromov) by som posielal hned na druhy den po uzavreti poistenia.
===

Uz sa mi to stalo viackrat a verim, ze aj inym - zamestnanym, ktorych jedina starost nie je iba chodit po socialky a usetreny volny cas by radsej venoval rodine, detom. Skoda ze ti, co z nas ziju, si nas cas vobec necenia... (policajti, politici, banky, uradnici, ...)
jozzo71
Príspevky: 142
Dátum registrácie: 27.12.2009 07:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozzo71 »

ono mne to spravili raz dávno tiež. V momente som auto prepísal na manželku a mal som ich na háku. Poistku som zrušil,lebo som predal auto. Treba sa stále min.informovať,ako to bude po skončení poistného obdobia s výškou platby poistného. Proste sa s tým nijako nedá vybabrať inak.Kámoš pravidelne bez ohľadu na všetko vždy ruší automaticky každý rok poistky.Po prieskume trhu si uzatvára potom novú,niekedy aj u tej istej poisťovne,ako zrušil.
V tomto banánistane treba striehnúť na všetko a vždy,každý chce s každým vydrbať.Proste s tým treba takto žiť a zvyknúť si.A to nieje len v oblasti poistenia áut, je to všade,banky,účty,všelijaké ine poplatky okolo domácnosti, mobilný operátori, proste vždy v strehu...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak si neviete ustrážiť jeden dátum tak môžete:
1. používať pripomienkovače presne na tento účel (existuje ich niekoľko), kde si nastavíte dátum výročia poistky a služba vám v dostatočnom predstihu pošle mail s pripomienkou
2. už som to tu párkrát písal - vypovedzte poistku súčasne s jej uzatvorením, je to najjednoduchšie, nič si nemusíte pamätať a nikam posielať papieriky!
0907522899
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Re: Zrusenie PZP/KASKO pod podmienkou

Príspevok od používateľa 0907522899 »

===
A kedze nie som pravnik, chcem sa opytat tych vo svojom odbore, ci by bola platna vypoved poistenia v zmysle, ak by bola doplnena:

vypoved nadobuda platnost po navyseni poistnej sumy nad XYZ ,- EUR na dalsie obdobie, kde XYZ je sucasna suma poistenia.

takyto papierkik (skoda aj tych stromov) by som posielal hned na druhy den po uzavreti poistenia.
===

Len pre info :
Ku kazdej poistnej zmluve musia byť priložené všeobecne zmluvné dojednania, kde sa píše, že poisťovňa môže navyšovať prípadne znižovať poistné počas poistného obdobia - roka.
diag
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 04.11.2008 20:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa diag »

dik za odpovede, toto vsetko co ste popisali je absolutne OK a zbytocne odbacanie od temy. ja hladam konkretnu odpoved na ten jeden odstavec medzi znakmi "rovna sa" .

cico, ono to je jasne, ze sa to da, ale predsa len - my ludia mame byt somari v ociach poistovni, alebo poistovne su tu na to, aby nam poskytovali sluzby?
edd
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 10.04.2009 09:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa edd »

V súčastnosti musia predsa poisťovne s predstihom klienta upozornit o blížiacom s termíne výročia zmluvy. Chodí text v znení že vám aj v budúcom obdobi garantuje sumu xy. Je to cca 2 mesiace predstihu. Tak čo vlastne riešiť.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

presne tak poistovna je povinna min. 10 tyzdnov pred vyrocim zmluvy informovat klienta o poistnom na dalsie obdobie
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Musí informovať, máte VOP, ale nie, vy ste aj tak sprostí ako kýbel gitu a namiesto jednoduchých vecí vymýšľate zložité. Ale tak vaša vec, pre mňa si dajte vyhotoviť právnu analýzu u Valka...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ale kancelária a partneri fungujú, nie?
Napísať odpoveď

Návrat na "Poistenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 46 neregistrovaných