Celoročné pneu vs označenie "trojkopček"

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

herin
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Celoročné pneu vs označenie "trojkopček"

Príspevok od používateľa herin »

Ahojte,
myslím, že nejak na jeseň som zachytil informáciu, že od dalšieho roka musia mať všetky zimné pneumatiky ten znak trojkopčeka..čiže označenie iba M+S nebude stačiť.
A chcem sa spýtať čo bude s celoročnými pneu?Ide mi o to, že chceme na auto mojej ženy kupiť celoročné pneu, nakoľko bývame pri BA a teda aj rodičov máme v BA a veľmi často jazdíme hlavne v BA a povedzme si úprimne v BA bol za posledné 2 zimy sneh dokopy 2 dni..dokonca túto zimu ani raz okrem poprašku..Ako sa teda budú posudzovať celoročné pneu aj ked možno nasneží a nebude tam ten symbol?Ak si dobre pamätám tak to dávali chalani s Topspeedu na net...
tatkotom
Príspevky: 733
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Celoročné pneu vs označenie "trojkopček"

Príspevok od používateľa tatkotom »

Kúpiš také, ktoré ho majú. Mám za to, že ho majú posledné roky všetky ktorých sa to týka.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 953
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Celoročné pneu vs označenie "trojkopček"

Príspevok od používateľa db69 »

aj celoročné majú označenie "3pmsf"
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Celoročné pneu vs označenie "trojkopček"

Príspevok od používateľa martincichy »

Známe značky pneumatík trojštít s vločkou už majú dávno aj na celoročných pneu. Zaviedlo sa to dávnejšie.

Označenie M+S si môže dať výrobca na hocaké pneu. Aj na letné.

Trojštít s vločkou výrobca môže otlačiť len na certifikované pneu.
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Celoročné pneu vs označenie "trojkopček"

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

A ako je to s jazdou v Rakúsku na celoročných? Vyhovujú aj tam v zime keď majú označenie kopca a snehovej vločky? Nemajú Rakúšania aj obmedzenie na vek pneu, tzn nemôžu byt staršie ako 5 rokov od dátumu výroby na pneu? Či sa môže jazdiť aj na 20 ročných ak vyhovuje dezén tak ako na SK?
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 953
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Celoročné pneu vs označenie "trojkopček"

Príspevok od používateľa db69 »

"Vodiči v Rakúsku sú povinní používať od 1. novembra do 15. apríla zimné pneumatiky v prípade, ak je vozovka pokrytá súvislou vrstvou snehu, snehovej kaše alebo ľadu.

Náhla zmena počasia vodiča neospravedlňuje, nakoľko je povinný sledovať predpoveď počasia, a predvídať zmeny poveternostnej situácie. To platí aj pri plánovaní cestovania z nižšie položených oblastí do hôr.

Zimné pneumatiky Rakúsko (vek pneumatík)
za zimné pneumatiky sa považujú aj tie s označením „M+S“ („M.S.“ alebo „M&S“),
zimné pneumatiky s hĺbkou dezénu menej ako 4 mm sú pri kontrole považované za letné – ak niekto jazdí na starších zimných pneumatikách s menšou hrúbkou dezénu, nemusí to stačiť
Alternatívou môže byť použitie letných pneumatík so snehovými reťazami, a to najmenej na dvoch poháňaných kolesách. Táto možnosť je však možná iba pri súvislej a dostatočne hrubej vrstve snehovej pokrývky na vozovke."
mne na LKW 15 aprila pri 25 stupnoch kontroloval či mám vzadu zimné. Nakladné autá musia mať od 1. novembra do 15. apríla zimné pneumatiky aj keby bolo +50.
herin
Príspevky: 1274
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Celoročné pneu vs označenie "trojkopček"

Príspevok od používateľa herin »

O.K. dakujem za odpovede..nevedel som, že aj celoročky už majú to trojkopčekové označenie..tak ešte raz dík..
Aj tak sa nejak celkovo zamýšlam nad striedaním letných vs. zimných pneu, ked celoročné sú vlastne univerzálne..obávam sa len či budu celoročky v zime dobré a v lete dobré..či to má nejaký veľký kompromis,alebo menší..samozrejme nechcem kupovať žiadne low costy..pozerám po michelin, conti, good year, yokohama, bridgestone..
tatkotom
Príspevky: 733
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Celoročné pneu vs označenie "trojkopček"

Príspevok od používateľa tatkotom »

Závisí kde, ako a koľko človek jazdí. Celoročky sú vhodné na "mierne" využitie. Ak hodne a rýchlo po diaľniciach (alebo v zime tam, kde býva hodne sneh) skôr prezúvať.
Predsa sú istým kompromisom. Životnosť a valivý odpor majú nové generácie spravidla OK no v hraničných situáciách môžu človeka zradiť vlastnosťami.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Používateľov profilový obrázok
db69
Príspevky: 953
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Celoročné pneu vs označenie "trojkopček"

Príspevok od používateľa db69 »

herin.žena ma godridoch(čína )logo 3pmsf.sú to letné a letný dezén.Na LKW majú všetky 3pmsf.Aj letné.Celoročky sú fajn.ale su to taký kočkopes.V zime by ma to netrápilo ale v lete mi pripadajú dosť podpriemer.Ja mám dve sady na Alu diskoch a prehadzujem to doma (3 autá)
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných