Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Keď pozriem testy tak Eskimo 2 má lepšie ako Eskimo 3, no inde zase má Eskmo 3 lepšie. Tak asi záleží aj aký rozmer konkrétne testujú.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

martincichy napísal: 03.11.2023 09:26 Ale je obrovský rozdiel medzi Savou Eskimo 2 , na ktorú sa dopytuje autor témy a Savou Eskimo 3. Mal som obe, rozdiel je priepastný. Dvojka je mizerná pneu, trojka je skvelá pneu, ktorú som kupoval za radom 3x po sebe.
Skús raz Michelinky, ten rozdiel budeš hneď cítiť pod zadkom.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa seven549 »

miroslav114 napísal: 02.11.2023 20:16 Tie km jazdím za svoje , na svojom aute , robím 4 dni v týždni v nedeľu odchádzam a vo štvrtok v noci som doma , všetko si platím ja za svoje a čas čo šoférujem platený nemám , od 2013 do 2019 som jazdil týždenne KN - Mníchov
munchen salzburg je nic ani sa auto nezobudi.ved to je sotva 180km usek.polovica je obmedzena na 120km/h + policajne civilne F10 bmw tam cihaju a uz je tu rakusko.a tam sotva ktory slovacisko ide viac ako 140km/h.
na toto stacia aj kormorany.

ja som myslel situaciu taku ze solim to 200km/h a zacne prsat.nie lejak ale len prsat.nastane zmena pocasia voda a chlad.a pneu ktore to ustalia ze sa da ist stale 200km/h su len tie ktore ponukaju viac muziky.+ aj brzdy je dobre mat take ze maju stale rovnaky ucinok.aj pri tej zmene pocasia.tam staci mat original od vyrobcu auta.
tuninka
Príspevky: 898
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa tuninka »

Pri takýchto extrémnych rýchlostiach ako jazdíš ty nejazdí skoro nikto a každý kto aspoň trocha rozmýšla, tak za zhoršených podmienok prispôsobí svoju rýchlosť stavu cesty... v podstate žiadna pneu nemôže byť až tak zlá, pokým sa s ňou jazdí normálne. Môžeš mať úplne najlepšie pneu, keď ťa môže prekvapiť hocičo iné, ako srnka, zajac, diviak, mne minule narazila do skla presne pred tvár kamikadze straka, letela mi priamo na tvár oproti, bola to poriadna šupa a išiel som asi 80kmh, čo by sa stalo ak by som išiel 200?
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa fzubaty »

200 kmh po dialnice za dazda nezvladne ani pozlatena guma.

Seven zas trepes…
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa seven549 »

tuninka napísal: 04.11.2023 07:17 Pri takýchto extrémnych rýchlostiach ako jazdíš ty nejazdí skoro nikto a každý kto aspoň trocha rozmýšla, tak za zhoršených podmienok prispôsobí svoju rýchlosť stavu cesty..
to nieje extremna rychlost ak ju clovek jazdi pravidelne.este aj mna predbiehaju a blikaju ak zozadu prileti nejaky S mercedes ja idem 200km/h a mam sa kde uhnut.na slovensku blikaju aj taky co sa niet kam uhnut plne pruhy a ten zozadu a blika ako besny

inac nemecka dialnica je dobre odvodnena a ta voda tecie do nadob ktore zachytavaju nanos spiny z cesty.aj u nas uz to robia.

nemci maju o tom dobre dokumentarne filmy ako budovali a buduju dialnice.tie dilanice su od zakladu stavane na to aby sa tam dalo jazdit rychlo aj za dazda.kde je astary asfalt uz to obmedzuju na 120km/h.alebo dokonca aj na 80km/h.ale kde nieje znizenie rychlosti tak tam sa da ist 200 ako nic.

to nieje dialnica ruzomberok poprad rozbita ako tankodrom kde aj v 130tke za dazda nastava smrtelne riziko.

netreba to porovnavat zo slovenskymi dialnicami zo socializmu.

a pisal som dazd a lejak je roziel.

no a vela robi aj stav + vaha auta.tazke auto z dobrymi gumami pojde aj o 50km/h viac za dazda ako napr skoda superb.
Naposledy upravil/-a seven549 v 04.11.2023 15:11, upravené celkom 1 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa seven549 »

fzubaty napísal: 04.11.2023 07:33 200 kmh po dialnice za dazda nezvladne ani pozlatena guma.

Seven zas trepes…
ale ja aspon nieco popisem,ty progresivec si tu len utieras o prispevky ten svoj kartavy pysk.

ak ta to znervoznuje tak si to nevsimaj a chod sa vy...it
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapci neserte Sevena, on sem napíše svoj pohlad na vec a vy tu skáčete ako pajáci. V dojčlande je niekde ešte neobmedzená rýchlosť a sú ludia čo proste nemajú pud sebazachovy.
Mňa velice pred dvoma dňami vytrúbil autobusár lebo som predbiehal s rezervou len pár metrov. On vo velkom autobuse, oproti kamion, ja v malom trojdveráku - čo to koho má srať že somár sa chce rozpleštiť - sú v zamestnaní, majú to platené. A každý za volantom má vedieť či na to má. Samozrejme, že som sa tam vošiel, nerobím to prvý krát, ja proste ten pud sebazáchovy mám niekde utajený.
Toto je to isté - ak by som nedajbože ja bol na tej dialnici, tak tiež to tlačím až do červeného. Lebo to je tá obrátená logika - čím horšie je počasie, tým viac dávajú ostatní pozor a ja nemusím. Tak idem jak odtrhnutý vagon. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa fzubaty »

seven549 napísal: 04.11.2023 15:03 ale ja aspon nieco popisem
Ano, ale prečo chobotiny?
seven549 napísal: 04.11.2023 15:03 ty progresivec
áno, to som.

Význam slova progres:
progres – pokrok, postup, napredovanie, vzostup, rast.

Presne to ja očakávam a konám v každom smere.
seven549 napísal: 04.11.2023 15:03 si tu len utieras o prispevky ten svoj kartavy pysk.
Neutieram, iba reagujem na tvoje infantilné príspevky.

Netuším čo je kartavý. To je nejaký pubertálny výraz?
seven549 napísal: 04.11.2023 15:03 ak ta to znervoznuje tak si to nevsimaj a chod sa vy...it
Vôbec nie som nervózny. Práve naopak.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa oco13 »

Zúbková víla, nalož aj mne, ale tiež s citaciami. Nech mám pocit ako starogrecki filozofi. :2f93:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ak si zasluzis…
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa seven549 »

fzubaty napísal: 04.11.2023 16:56
seven549 napísal: 04.11.2023 15:03 ty progresivec
áno, to som.

Význam slova progres:
progres – pokrok, postup, napredovanie, vzostup, rast.

Presne to ja očakávam a konám v každom smere.

Neutieram, iba reagujem na tvoje infantilné príspevky.

Netuším čo je kartavý. To je nejaký pubertálny výraz?


kedze si pokrokovo progresivny mudry a vzdelany clovek mal by si poznat stary nazov kartavec= spinavec.alebo slovo kartavy pehavy gagor.bezne slovo za sociku na tych co radi vystupili z radu a kvakali ako sa v tej amerike dobre zije.

infaltilny su prave taky ako ty nedorasteny progresivci.chod do usa tam sa uplatnis.tu na slovensku nas progresivne veci nezaujimaju pretoze nemame ------------progresivne mesacne vyplaty-----------.

ale mas sancu to zmenit a budem sa ti klaniat.

progresivna vyplata teraz v roku 2023 zacina od 15000 ecok mesacne.a bude mi fuk co sa bude na tom slovensku diat.benzin 3 euro liter.chleba 5 euro 500gram.pivo pol litra 5 euro phaaa,co to je ked mam 15000 mesacne.aj teslu 3 si kupim.tak davaj davaj progresiny plat.kazdy sa vrati budes mat ten milion slovakov co robi v zahranici doma.
Naposledy upravil/-a seven549 v 05.11.2023 01:11, upravené celkom 4 krát.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: 04.11.2023 15:24 V dojčlande je niekde ešte neobmedzená rýchlosť a sú ludia čo proste nemajú pud sebazachovy.
problem je v tom ze malo ktory slovak robi v nemecku dalej nez len 200km od hranic.cize vychodny nemecky blok.

treba ist dalej su tam bezne aj useky kde sa da ist aj 100km usek v kuse bez obmedzenia.vonku 35 celzia auto nalozene klima bezi a auto ma na budiku 220km/h.a bud to ide alebo nech zdochne.

co vidim cestovat slovakov hoci ide aj bmw 530d,A6 3.0 tdi sotva ma 120km/h rychlost.doma jazdia ako pirati ale v mimo sk tie trojlitre uz nikto netlaci.skratka tam ich uz sused nevidi

skor vidiet nejakeho slovaka na 10 rocnej octavii RS tdi ako si to taha 180tkou.
fzubaty
Príspevky: 1625
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa fzubaty »

A seven ide zase svoje. Sice od veci, ale aspon pise….
jojko1001
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 27.01.2008 16:05
Bydlisko: H.O.
Zdieľať na Facebook

Re: Zimné pneu Kormoran,Matador,Sava

Príspevok od používateľa jojko1001 »

ked niekto napíše že za dažda jazdí 200,tak neverím ,že vôbec išiel niekedy 200, ked tu prší občas sa niekto nájde čo ide rýchlejšie, ale ked si to poriadne pozrieš sú to skoro vždy staršie autá,lepšie povedané ,,z druhej ,,ruky. a úsekov kde je neobmedzená rýchlosť nie je pár,ale hodne s výnimkou stavieb. hamburg hannover 150km do hodiny a do ráhy ti nevlezie žiadny tupec z východu ako sa to stáva pri norimberku, stuttgart munchen málo stavieb a tiež sa tam dobre jazdí,samozrejme všade sú elektronické značky a akonáhle sa to niekde prehustí v tom momente skočí 120 ,ale inak pohoda. proste to majú vymakané :300f:

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 52 neregistrovaných