VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa fastcharge »

Ahojte, hladam nejake rozumne pneumatiky na Passat v rozmere 205/55. Doteraz som mal 235/45, ale kupoval som samostatne disky a chcel som kvoli komfortu skusit nieco mensie.

Osobne som najviac nakloneny https://www.test-pneu.sk/kleber-krisalp-hp3/ . Zdaju sa mi pomerne vyvazene co sa tyka jazdnych vlastnosti a ich vyznamnejsie pozitivum je nizka hlucnost (na co si potrepim). Alternativou su zatial len Nexeny WG2. Rad by som sa pohyboval cca v tejto cene. Mate s tymi pneumatikami nejake skusenosti, pripadne iny tip ?
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Ja som doteraz asi presiel vsetkymi znackami a ziadne viditelne ci meratelne rozdiely som nenasiel. A to zjazdim sadu gum za sezonu. Jedine michelin vydrzali 1,5 sezony. Teraz som obul polaris5, kedze ich mali na sklade a letne uz boli ko. Zatial sa nestazujem.

Zene som kupil quartaris5, kedze moc nejazdi.

Zbytocne sa znackujes.
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa martincichy »

Jazdim 50-60 tis rocne a medzi pneu citim rozdiely a najma za dazda. Na zimnych pneu je rozdiel citit a riadne. Zalezi, aky si vodic. Kym na osobnych som bol spokojny so sava eskimo s3+ a zopakoval som ich 3x po sebe, na duster-kare sava eskimo hp2 boli otrasne. Nokiany v zime boli skvele.

Nexeny mal dokker, tiez soferi boli radi, ze ich zjazdili... dostali barumacke polarisy a bolo to dobre.
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Jo jo. Ak su stare vsetky su zle…9
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa fastcharge »

martincichy napísal: 15.10.2022 15:25 Jazdim 50-60 tis rocne a medzi pneu citim rozdiely a najma za dazda. Na zimnych pneu je rozdiel citit a riadne. Zalezi, aky si vodic. Kym na osobnych som bol spokojny so sava eskimo s3+ a zopakoval som ich 3x po sebe, na duster-kare sava eskimo hp2 boli otrasne. Nokiany v zime boli skvele.

Nexeny mal dokker, tiez soferi boli radi, ze ich zjazdili... dostali barumacke polarisy a bolo to dobre.
Polaris 5 som zvazoval povodne, prislo mi, ze maju fajn recenzie a vysledky v testoch s ohladom na cenu, ale potom mi par ludi doporucilo tie Klebre a celkom som sa na ne namotal hlavne kvoli tomu hluku. Jazdne vlastnosti vyzeraju byt tiez slusne, trochu horsie udajne zvladaju sucho.

No a Nexeny ... tie ma otec a je spokojny (Octavia II) a udajne sa ta znacka dost rychlo zlepsuje pdoobne ako korejske auta. Tie WG2 su na tom z pohladu hodnoteni fajn, len sa snazim nazbierat co najviac skusenosti.

Inak ako vodic som pomerne civilizovany, s rychlostou to prehanam len na dialnici.
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Nexen dava vw group do prvovyroby, hankook a kumho zase kia a hyundai. A nikde som necital zeby tie auta hromadne koncili v kanaloch. Rovnako ako matador / barum, ktore davala skodovka. Vsetko je to v hlave vodica. Ak je zly vodic ( vacsina Slovenska) a mas este aj naprd auto ani tie najdrahsie ti nepomozu. Ja som mal dokonca zimne Falken, kormoran a v zivote ma nepriviedli do uzkych.
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa fastcharge »

jurajjanosik napísal: 16.10.2022 10:21 Nexen dava vw group do prvovyroby, hankook a kumho zase kia a hyundai. A nikde som necital zeby tie auta hromadne koncili v kanaloch. Rovnako ako matador / barum, ktore davala skodovka. Vsetko je to v hlave vodica. Ak je zly vodic ( vacsina Slovenska) a mas este aj naprd auto ani tie najdrahsie ti nepomozu. Ja som mal dokonca zimne Falken, kormoran a v zivote ma nepriviedli do uzkych.
Dobre, ale toto je podla mna uplne zbytocne generalizovanie. Je to ako keby som chcel poradit nejake priestranne auto do rodiny a niekto mi odpise, ze ak sa bude cela rodina stravovat v McDonnalde, nevojdu sa nikde. Je to vec diety ...

Ja chapem, ze su situacie a mnohe z nich si vyrobim sam, z ktorych ma ziadna guma nedostane, ale zaroven si nemyslim, ze je guma ako guma. Jednoducho potrebujem nove pneumatiky, mam nejaky budget hladam to najlepsie co sa do neho vojde jednak na zaklade testov, ale aj na zaklade skusenosti.

Moj otec napriklad tiez nikdy nemal nehodu a to jazdil roky na Matadoroch. Ale sam povedal, ze tie Nexeny co ma teraz mu pridu lepsie.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa ivko1 »

Len niekedy sú to také subjektívne pocity.
Asi sám uznáš, že ak máš zjazdené pneu - končí im životnosť, tak čokolvek nové obuješ bude automaticky tichšie, bude to lepšie brzdiť, lebo je to jednoducho nové ...
Ja ked som mal končiace Conti, tak ABS sem tam kopalo, vtedy som dal nové letné Barum a kopanie zmizlo...

Ludia čo sú ochotný priplatiť si kludne aj 50% za premiovú pneu na "obyčajné" auto, musia predsa niečo napísať aby si vnútorne, ale aj pred inými obhájili kúpu...
Vypisujú ako to neskutočne sedí na ceste, doslova ako prilepené...

A teraz k veci, na svete sa predajú tisícky nových áut, každé jedno má nejaké pneumatiky a ja ti garantujem že na každom jednom aute, či to bude socka za 12000€ alebo niečo za 50000€ na oboch dokážeš ísť svižnejšie ako to dovolujú povolené limity a "drží to ako prilepené" tiež...

Ja mám teraz celoročné Hankook, nekupoval som absolútne podla nejakých testov, recenzií.
Vyberal som jednoducho celoročky a chcel som vyšší hmotnostný index a ideálne aj ochranu ráfika. Matador / Barum / Kleber boli asi o 5-10€ lacnejšie na kuse a ani jedna neponúkala ochranu ráfika. Mohol som si kúpiť ten istý Hankook bez ochrany ráfika a ušetril by som 2€ na kuse.
Po roku som zistil že tie Hankook sa umiestnujú v testoch na druhom mieste...
Stále už skoro 12 rokov jazdím to isté auto, aj sa občas rád zveziem svižnejšie po ceste ktorú poznám ako vlastné topánky a na rovinu ti vravím, že nech som mal akékolvek pneu, ani s jednými som nemal pocit že by to nedržalo, že by som s gumami "A" nedokázal ísť tak isto svižne ako s gumami "B", alebo "C", alebo "D"...
Ked končia to pochopitelne drží horšie, človek to vidí hlavne na vode, ked sa vytvárajú mláky a dezén nedokáže odvádzať vodu a môžeš mať aj "premiovky" prd to je platné.

Kto má auto za 50-100k€, ten nech si kupuje gumu aj za 200€ kus, ono beztak jazdí s davom v dnešnej zahustenej premávke a jediné miesto kde to môže osoliť je dialnica a tam to nie je problém osoliť 150-160km/h ani na Barumoch, Kleberoch...
Viac nepôjdeš len preto, lebo pokuty
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa fastcharge »

No, jasne. Ja som napriklad kupil Passat (jazdeny) na PremiumContact 6 a spolu s nim boli zimne Matadory. A jazdil som na nich a popravde ziadny extra problem som s nimi nemal. Normalne pneumatiky, su hlucne, ale to kludne bude rozmer (235/45 R17). Ale skratka som chcel aj zimne disky a rozhodol som sa (ked uz ich icem kupovat) pre R16, pretoze chcem skusit ako zasadne to ovplyvni komfort. A preto ako som povedal riesim nove pneumatiky a skratka sa za nejake peniaze snazim dostat najviac. Nic viac.

Ze je mnoho ludi prilis nadsenych z toho co kupi a snazi sa to vzdy nejak verejne prezentovat, alebo aj ospravedlnit ... ano, to je pravda.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zober niečo za rozumnú cenu, taký zlatý stred, niečo na čo nebudeš dlho čakať...
Jediné na čo ja pozerám je aby to boli pneu s vyšším hmotnostným indexom a vyhl by som sa variantám s rýchlostným indexom "T".
Sú o niečo tuhšie a aj odolnejšie v prípade že trafíš nejakú jamu a za to je prípatok doslova smiešny
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa fastcharge »

No ja vlastne zvazujem asi fakt len tie Klebre a Nexeny. 91 je asi ok podla technicaku, akurat rychlostny index mi vyjde na H, podla technicaku mam mat V, ale vraj by to nemal byt problem.

Akurat Kleber mi nic nehovori, len som si vygooglil, ze je to Michelin. Nexen ano, lebo su v rodine, ale vraj su low-costovejsie, ale ludia ich hodnotia dobre.
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Ja som myslel ze Barum sa robi v Cechach, a je na nich napisane made in germany.

Update:

Quartaris nemecko
Polaris rumunsko.
Naposledy upravil/-a jurajjanosik v 16.10.2022 17:03, upravené celkom 1 krát.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa oco13 »

My už pišeme made in europa.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa ivko1 »

fastcharge napísal: 16.10.2022 13:53 No ja vlastne zvazujem asi fakt len tie Klebre a Nexeny. 91 je asi ok podla technicaku, akurat rychlostny index mi vyjde na H, podla technicaku mam mat V, ale vraj by to nemal byt problem.

Akurat Kleber mi nic nehovori, len som si vygooglil, ze je to Michelin. Nexen ano, lebo su v rodine, ale vraj su low-costovejsie, ale ludia ich hodnotia dobre.
Ja si myslím že to je fuk...
Pozri si ponuku, Kleber s indexom nosnosti 91 je lacnejší o cca 5€/ks ako s indexom 94, v tomto by som nešeteril, na SK je dier na ceste požehnane, preto si priplácam za odolnejšiu pneu
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: VW Passat B7 , sedan - zimne pneumatiky

Príspevok od používateľa laco1871 »

Keber Krisalp = najdlhšia životnosť.

Hankook - najkratšia životnosť
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 58 neregistrovaných