Obnovenie napisov na pneu

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Obnovenie napisov na pneu

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Zdravim...Mam zasa blbu otazku ako vzdy...Ako obnovit vysuchane biele napisy na pneu ? Objednal som 4 fixky ,kazdu od ineho vyrobcu a ako model som vzal rezervu.Do 5 dni boli vsetky zlte.Otazka znie...,existuje fakt nejaky dobry vyrobok...? Vykonava niekto nieco take...?Existuje nejaky zaruceny recept...?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Serus, čo som vygúgloval je zistenie, že treba poriadne, ale poriadne vyčistiť a odmastiť (napr. izopropanolom vo vysokej koncentrácii - aspoň 70 %) a použiť na to určený atrament na olejovej báze.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nápisy neviem, ale bočnice sa normálne lepili na bežnú gumu. Vyseknuté medzikružia z bielej gumy.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Neblázni, prosím ťa... Ja viem, že takúto odpoveď si nechcel, ale je to strašná sedlačina. Hlavne, keď si to niekto dá na gumy typu Kumho :-) Jediné, kde sa top ešte ako tak hodí, sú terénne vozy, ale na bežnom aute je to desný kolotoč.
Ale samozrejme, je to tvoje auto, je na tebe, čo s ním budeš robiť.
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

v 90 rokoch som to normalne natrel stetcom a farbou bielou napis na pneu FULDA. :41c2: :41c2: Teraz uz dostat aj FIXKY na pneu.

EDDING 8050 :41c2:
PROCHY603
Príspevky: 3785
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...no,mam to na zimnych pneu Dunlop,ked mi ich menil,tak sa ma pytal,ci mi ich ma osetrit./pod slovom osetrit som si predstavoval maximum umytie/,nechal som mu kluce a asi po hodine som sa vratil,boli uz nalozene v kufri v modrych sackoch.Ked som ich vykladal,moje nadavky a irecity slovnik nemali konca kraja,ja neviem,cim to napustaju,ale moja biela dederonka sa zmenila na ciernu monterkovu bluzu...
PROCHY...diky,objednal som aj tuto fixku,zozltla...Asik to necham radsej tak...Diky vsetkym za rady...
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

moje vyzeraju takto .fotene pred 30 minutami. https://ibb.co/fX7WwSL neumyte atd ale... :40bd: tak ako som to vybral a namontoval. ma to pol sezony za sebou a paru umyti auta. raz som to musel premachlit behom leta. gumu som len mzdlovou vodou umyl nic extra. popisovace z hornbachu Alteco ci Ajteco. biela je fajna , cervena tiez, modra ujde ale zlta skoro nic nezakryje.

....neni to kolotocarina, prida to 1200 koni :40bd: :40bd: :40bd:

taketo https://www.alza.sk/alteco-paint-marker ... 859244.htm
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

...easy...,nevyzera to vonkoncom zle....kolko tych fixiek si minul ?
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

jednou bielou som presiel vsetky 4 pneu 2x a este v nej nieco malo je.
carcomplex
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 17.05.2015 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carcomplex »

easyridersvk napísal:moje vyzeraju takto .fotene pred 30 minutami. https://ibb.co/fX7WwSL neumyte atd ale... :40bd: tak ako som to vybral a namontoval. ma to pol sezony za sebou a paru umyti auta. raz som to musel premachlit behom leta. gumu som len mzdlovou vodou umyl nic extra. popisovace z hornbachu Alteco ci Ajteco. biela je fajna , cervena tiez, modra ujde ale zlta skoro nic nezakryje.

....neni to kolotocarina, prida to 1200 koni :40bd: :40bd: :40bd:

taketo https://www.alza.sk/alteco-paint-marker ... 859244.htm
Máš "pekné" kotúče :suicide:
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

prestalo ma to stvat uz davno. ked dam nove do dvoch mesiacov vyzeraju rovnako. na tomto aute sa zadne kotuce len ulievaju pri normalnej jazde. vsetka vaha je vpredu a auto samotne je lahke v porovnani s novymi. 90,0% brzdneho ucinku davaju predne brzdy....
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných