Stav pneumatík

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Janota Rudo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Janota Rudo »

Mňa tiež prvé podľa fotky napadlo že sa to tvári ako protektor ktorý sa odlepil...
Vyzerá to fakt hrozne a môj osobný názor ja by som ich hneď vymenil,nemal by som odvahu na tom jazdiť.
Moja posledná skúsenosť s pneu Nokian bola keď na 2 rocnej zimnej pneu sa urobila hrča ktorá sa zodrala až po plátno,vyzeralo to hrozne a bol som rád že sa na to prišlo a nestrelila lebo som ju mal na prednej náprave.Boli Made in Russia.
Teraz radšej Barum a som spokojný...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

s nokianmi mám aj takú aj onakú skúsenosť. Na jednej sade jedna pneu začala pomaly upúšťať tlak, v pneuservise našli mikrotrhlinky v oblasti behúňa, opraviteľné len "lepidlom" čo je v sadách na defekty, tu som zistil že po troch-štyroch rokoch je lepidlo nepoužiteľné.... mám aj iné typy a tie sú v pohode, výborné na snehu aj dlhá výdrž. Je možné že ten ruský závod má nejaký problém držať vysokú kvalitu trvalo.
Bohužiaľ myslím že všetky "stredoeuropske" zimné nokiany sú vyrábané v Rusku. Doma asi robia tie "severské" typy.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Ja mam tiez teraz obute zimne Nokiany made in russia.
Dufam,ze vydrzia dlhsie.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Poskodenie pneu je nebezpecne najme z boku,ale pri zachovani zdraveho rozumu by som jazdu na tychto pneu. neriskoval.Uvedom si co riskujes pre paar euro.
PS:ja mam zlu skusenost z pneumatikami hankook,made in cina.Strasne autona nich plava pri vyssich rychlostiach.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

afroman,skus si pozrieť nejaké video,kde vidno technologiu
vyroby pneumatiky,potom sa rozhodni.
Ja by som na tychto gumach v pohode jazdil... :4012:
carcomplex
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 17.05.2015 11:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa carcomplex »

afroman5225538 napísal:no na toyotu yaris konkrétne keby chcem kúpiť nejaké lepšie, tak okolo 120 eur jedna...a ma to serie lebo už som zaplatil za prezutie raz...ja som myslel či to v pneuservise nemohli nejako urobiť lebo na letných to nie je
Nove 235/65 R17 XL Barum Polaris 5, cena za 4ks aj s prezutim 450e. To su ake pneu na Yaris za 120e/ks?
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

laco1871 napísal: Ja by som na tychto gumach v pohode jazdil..

Výnimočne musím s Lacikom súhlasiť.
Na rozdiel od neho si nemusím pozierať video z výroby pneumatík, výrobný proces na vlastné oči dobre poznám.
V tomto prípade sa zdá že sa jedná o výrobnú nedokonalosť tých pneumatík, čo teda určite nie je žiadna výhra, ale zase nemalo by to byť nebezpečné , pretože jednak to je to je na behúňovej časti, pod tým je kord a tiež podľa fotky to nezasahuje do základovej obalovej gumovej vrstvy pod dezénom, to oddelenie sa týka len behúňovej vrstvy .
Takže kľudne na tých pneumatikách jazdiť a pri najbližšej vhodnej príležitosti vymeniť, veď hĺbka toho dezénu už ani zďaleka nie je ako u nových pneumatík.
afroman5225538
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 06.11.2020 14:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa afroman5225538 »

Ďakujem za všetky rady a odpovede. Pneumatiky boli Nokian WR D4. Nakoľko je možné že auto budem ešte dlhšie mať poprípade pôjde niekomu inému do rodiny som sa rozhodol kúpiť lepšie pneu, a na leto kúpim nové disky aj letne pneu aj tpms... :D

teraz som kúpil michelin alpin 6. tie by mohli byť už fajné nie ?

https://www.pneumatiky.sk/pneumatiky/os ... 16-88h-xl/
hanzlik
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 13.07.2017 08:49
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hanzlik »

no tak rozhodne lepsie ako tie, co si tam mal :)
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Mne sa to tiez zacina robit na pneumatikach.
Nokian WR D3.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0918181275 a 17 neregistrovaných