7 ročne pneumatiky.

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: 7 ročne pneumatiky.

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Pre šetřílkov, ktorí nemajú na 4 gumy raz za uhorský rok, doporučujem bicykel alebo lístok na autobus. Alebo si zakúpiť paličky na nordic walking.

Mimochodom, riešite tu či "5 ročná guma je ako nová", ale ako som to prebehol, NIKTO nenapísal to podstatné:
Áno, aj niekoľko ročná guma môže byť vlastnosťami ako nová, LENŽE nesmie sa na nej jazdiť!! Všetky pneumatiky majú na povrchu ochrannú vrstvu. Kým sa na nich nejazdí, prvé roky naozaj nestrácajú svoje vlastnosti a sú ako nové. Akonáhle sa ale na nich jazdiť začne, ochranná vrstva je preč a už starnú.

Je teda sakra rozdiel, či sa bavíme o 5 ročnej pneumatike, ktorá nikdy nebola namontovaná, alebo o 5 ročnej pneumatike, na ktorej sa jazdilo.

Nejaké 7 ročné použité gumy z pivnice patria na ekologickú likvidáciu. Je neuveriteľné, že cesty brázdia pacienti, ktorým je ľúto pár eur na gumy - ktoré sú tým jediným, čo ich drží na ceste!!
Presne pre toto neznášam, keď sa na ceste na mňa niekto lepí - lebo ja nemám na aute 7 ročné gumy z pivnice ako niektorí, a ak budem musieť zabrzdiť, šetřílek do mňa napáli.
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: 7 ročne pneumatiky.

Príspevok od používateľa martincichy »

Velmi zalezi, ako ta nova 5 rocna pneu bola skladovana. Uz som v pneuservise zazil vselico.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: 7 ročne pneumatiky.

Príspevok od používateľa oco13 »

Páni a čo v takomto prípade??? brzda jasne brzdí
https://www.youtube.com/watch?v=DOb4qdyrhlE&t=4s
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: 7 ročne pneumatiky.

Príspevok od používateľa martincichy »

:3906:

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných