krivé hliikové disky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

monojetronic
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 06.05.2010 01:40
Zdieľať na Facebook

Re: krivé hliikové disky

Príspevok od používateľa monojetronic »

no letne pneu som daval vyvazovat 3x kvoli vibracia, a zakazdym to spravili inak.. tak ja teda neviem ci sa da vobec vyvazovaniu verit (bez poriadnych strojov) .. mam pocit ze vzdy to vibrovalo inak.... kolesa mam pouzivane ale tak zeby dve sady vibrovali rovnako. asi zrada je niekde inde, ... kardan sa da vybrat a takto vylucit, ale co kriva os naboja, zla poloos , krive kolesa, krive gumy ?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: krivé hliikové disky

Príspevok od používateľa ivko1 »

Vyvažovačka ti vyvažuje čisto z hladiska rotačnej hmotnosti.
Zistuje kde je viac a na protilahlú stranu ti káže dať závažie ktorým vyrovnáš rozdiel...

Ty môžeš prísť do pneuservisu s kolesom, kde bude mať guma bublinu, roztrhnutý kord a tá vyvažovačka ti povie že tam a tam máš pridať kludne 100g závažia a koleso je z hladiska rotujúcej hmotnosti vyvážené, ale že je obvod čaptavý nevie a nevidí!!!
leogal
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 19.11.2023 18:47
Zdieľať na Facebook

Re: krivé hliikové disky

Príspevok od používateľa leogal »

Ked sa nekto pyta, ci mozu byt pokrivene plechace. Kupil som 6 rocnu Toyotu, posadenu na ocelovych diskoch. Mam este jednu 11 rocnu. S tou nebol problem s kolesami po celu dobu prevadzky. S tou novou trasenie hned od zaciatku, len som blbec na starsie disky obul nove gumy. Potom som chodil na vyvazovanie od dveri k dveram. Az v jednom servise ma servisak zavolal a hovori pozrite sem. Ten disk vam trasie. nevidel som nic, ale auto sa trochu ukludnilo. Trasenie uplne nevymizlo, ale uz sa da na tom jazdit cez 110kmh. To zvysne trasenie pripisujem novym celorocnym Hankook gumam, ktore ked som sa pozeral na vyvazovacku, tak lietali hore dolu. Chlap to vyvazil na nulu sice, ale pocas prevadzky to zhruba od tych 100kmh citit.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: krivé hliikové disky

Príspevok od používateľa ivko1 »

leogal : nejak nerozumiem tvojmu príspevku...
Hovoríš o krivých plecháčoch , alebo hovoríš o celoročných gumách že hádžu...

Lebo krivé disky je na vyvažovačke vidieť hned a napríklad tie celoročné Hankook (presne H750 Kinergy 4s 2) mám na aute cez dva roky a môžem ti povedať že rýchlosť nad 110km/h nie je najmenší problém a ked niekedy obieham na dialnici tak nie je problém prekročiť rýchlosť aj o 40km/h a nič netrasie ani po dvoch rokoch a natočených 10-tisícoch km

Triasť môže aj opotrebená poloos a to ti mohol povedať aj v tom pneuservise

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní