Celorocne pneumatiky

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa gnagy »

Vďaka za tip. :hero:
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
jimi-presov
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 20.11.2009 21:19
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa jimi-presov »

gnagy napísal: 07.05.2022 08:53 Jimi-Prešov vďaka za hodnotný príspevok. Uvažujem nad tým aj ja, keďže najazdím ročne do 10.000km a tuto prezutie stojí 90 eur, tak ušetriť 900eur by bolo fajn s tým, že celoročné by som kúpil najlepšie, aké existujú.
Ceny išli hore neskutočne. Zatiaľ tu 50€ za komplet. Veď ako píšem, naposledy som prehadzoval 2ks v 2019 a to si už nespomínam čo to stálo.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa oco13 »

Chlapi kua kde žijete? Za posledných 30 rokov si nespomínam (mimo defektu), že by som prezúval gumy na diskoch.
Otvorím bazoš - kúpim kolesá a jazdím. Keď ich zoderiem tak ich vyhodím a kúpim ďalšie - zase na bazoši. :200:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco no musi existovat aj protivaha tych co ich kupia nove a potom predaju ocom na bazosi :)
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

zimné už nebudem kupovať ,bývam na severe a teraz som prezuval koncom februára a na jeseň koncom novembra , takže mi to už nedáva zmysel , síce raz ma zastihol sneh v horách ale letné to zvládli s prehľadom :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa oco13 »

autolaik napísal: 08.05.2022 08:58 Oco no musi existovat aj protivaha tych co ich kupia nove a potom predaju ocom na bazosi :)
A firemné flotilové ochcafky a podobný šmejd. Máš pocit že by pracujúca trieda kupovala viac vozidiel ako lízingovky pre firmy???
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa autolaik »

A ty zas mas pocit ze flotilove spolocnosti rozpredavaju gumy po bazosoch? Na bazosi je drviva vacsina chudakov co predavaju po predaju auta a myslia si ze ked predaju zimne/letne zvlast tak zarobia. Sam sem pises ze za ake sumy sa predavaju aj diskami... je to o tom ze cihas ty a tebe podobni ked chudakovi prdnu nervy a preda to pripadne skoro uz daruje lebo nema nervy na telefonaty kolenovrtacov.
A jasne ze je tam este skupina kseftarov s gumami co predaju este aj tie co pneuservis po vymene "vyhodi".

...dalsia tema v prdeli
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa oco13 »

Celkom zbytočne plačeš nad temou v prdeli.
Prečo nie si ochotný pripustiť iný pohlad ako ten svoj. Samozrejme, že celoročky sú dobrá volba - ale pozor- pre toho, kto si to môže dovoliť. Kto nie, tak ten derie to na čo má.
K tým lízingovkám.-
Pozri si nehodovosť u nás - máš pociť že súčiastky z tých aut končia v šrote ? Mne samému teraz na povale zavadzajú tri zimné sady s Peugeota čo žena rozbila - 6mm dezen, 5 ročné gumy , uskladnené v tme. Čo im asi tak môže byť? po 10 eur by sa minuli, len keby sa niekomu chcelo triediť to tam a znášať ich dolu.
Pozri aký pekný članoček na mňa vyplul ujo gúgl, dovolím si zacitovať
Prepáčte, ale po tom, čo som dnes videl, po tom, čo na stretnutie s nejakými výstrednými zbohatlíkmi z reality show prišlo viac ľudí ako na dnešnú demonštráciu za vaše/naše sociálne práva; po tom, čo podpredseda vlády Slovenskej republiky doviedol Geissenovcov priamo do parlamentu... nedávam tejto krajine už žiadnu šancu. Žiadnu. My musíme padnúť a začať od nuly.
A presne toto je aj obraz automobilizmu u nás - trápna reality show. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa autolaik »

Ja poznam aj druhy pohlad,sam mam na vitaru kupene z bazosa za 3 stovky cisto nove kolesa so zimnymi aj cidlami tlaku,ulakomil som sa na ne este pred 5.rokmi ze ked doderiem celorocky tak dam tieto... vtedy som este ani netusil ze auto sa stane skoro nehnutelnostou ,dekoraciou v garazi.

No tema je o celorockach tak pisem k veci o celorockach, nie o zhovadovani ostatnych ze ja som sikovnejsi a kupim na bazosi.

Reality šou... budem osobny,nehras ju aj ty tu pred vsetkymi o chudobnom chlapovi? Nie ,si chudobny, si setrny,a to je velmi velky rozdiel.

A hento o "Gajsenovcoch",neviem ako sa pisu ked je naozaj pravda,necital som to tak naozaj, s panom bohom aj s takymto svetom...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa oco13 »

Chudoba je relatívny pojem - záleží od toho s čím porovnávaš.
O celoročkách - nie je to zimné letné, sú kategorie až 4
-jedni prezúvajú
-druhí jazdia celoročky
-tretí kupujú nové celé kolesá
-štvrtí kupujú celé kolesá, ale jazdené
takže nie je to o tom kto je šikovnejší alebo menej šikovný,
Napísal som postreh , že mne sa prezúvať ešte nepodarilo - ak by som chcel ukázať že aký som šikovný tak napíšem ako som plnil gumy vodou - to som tu asi jediný. :42f7:
Inak keď som debatil s bačom Ondrom z Tatranskej Polianky tak on vravel že má tiež dvoje krpce , zimné prezúva za lepšie zimné. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
iv@n
Príspevky: 226
Dátum registrácie: 29.01.2007 10:48
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa iv@n »

ja som na jedno auto s ročným nájazdom do 2kkm zobral celoročky Falken AS210, pre zaujímavosť som to auto zobral do Orechovej Potône ako to bude držať na tej ich šmyk dráhe a dopadli lepšie ako som čakal, myslel som že brzdné dráhy budú z najhorších a bolo to presne opačne.
jimi-presov
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 20.11.2009 21:19
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa jimi-presov »

Trochu oživenie témy - pred zimou kúpené Dunlop Sport All Season na druhé auto s AWD konk. 235/55R18 - (Made in France, DOT2622). V testoch nedopadli najhoršie, ale ani žiadna sláva. Zatiaľ 40 dní cca 1000km. V Prešove v kalamite bez problémov. Určite hlavne vďaka AWD.
Sú to asymetrické, zámerne som ich vybral kvôli subjektívnemu názoru, že asymetrické sú lepšie pre menej náročných vodičov, v diaľničnom tempe tichšie a lepšie držia v zákrutách než u smerových (čo na SUV chcem) a možno aj s nižšou spotrebou (neoverené). V snehu sú lepšie smerové, zrejme preto 95% zimných pneumatík je smerových.
p.s. kedysi som mal asymetrické Hankook Winter icept na E60 so zadným náhonom a bolo to v období aj poriadne zasnežených diaľníc a nespomínam si na jediný problém (ESPčko všetko vyriešilo :-D ).
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Celorocne pneumatiky

Príspevok od používateľa pidizvi »

picoviny, curaci, nulove znalosti, ale budu davat svoje zarucene informacie z "testov". Banda curakov.
Nemas peniaze na najlepsie gumy, tak chod do pice a nedavaj tu rozumy kokot a nechaj ludi jazdit na com chcu.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných