Ford Fiesta 2007 - po zapojení aftermarket rádia vyhodilo elektriku

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mickey21
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2022 23:32
Zdieľať na Facebook

Ford Fiesta 2007 - po zapojení aftermarket rádia vyhodilo elektriku

Príspevok od používateľa mickey21 »

Ahojte, mám Fiestu 2007, po zapojení aftermarket autorádia pioneer autorádio normálne chvíľu išlo.
Potom som v nastaveniach pridal basy, hlasitosť a hneď vyhodilo celú elektriku v aute.
Budíký začali blbnúť, teda konkrétne pri otočení kľúčom trvalo 15 sekúnd pokým nabehli Budíky a displej.
Rádio som odpojil.
V návode k poistkovej skrini som našiel dve poistky súvisiace s rádiom, jedna F18, označená ako "rádio, diagnostický konektor", 15A, tá bola ok a druhú F44 označenú ako audio, tá ma 3A. Tá bola ko, po výmene tie budíky už idú ok.
Otázka znie, ako to mám zapojiť, aby to nevyhadzovalo, kde by mohol byť problém? A tiež je normálne aby takto prístrojovka blbla ak odpáli audio poistku?
Ešte dodám, že auto mám týždeň a dostal som to rádio k nemu, lebo pôvodný majiteľ tam mal údajne drahé 2 din a dal mi to 1dinové s tým, že stači redukcia a pôjde to.
Redukciu som kúpil originál ford-iso, skontroloval káble a zapájal pri odpojenej baterke.
Ďakujem za rady.
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2007 - po zapojení aftermarket rádia vyhodilo elektriku

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Sa len domnievam že je problém v prehodenej svorke 15 a 30 , to znamená že bude asi prehodeny žltý s červeným drôtom od redukcia k rádiu . Dosť často bývajú pripravené tieto drôty na možnosť ich krížom prehodiť. Teória sa dá overiť tým ak neostane po vytiahnutí kľúča uložená stanica v pamäti rádia.
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
mickey21
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 03.05.2022 23:32
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Fiesta 2007 - po zapojení aftermarket rádia vyhodilo elektriku

Príspevok od používateľa mickey21 »

Ďakujem ti za radu, mal si pravdu, bolo to opačne, vôbec som si to nevšimol. Hlavne, že som pol auta pozeral káble. :d :D
Nuž stáva sa. :d :D Zapájať to budem v pondelok, dúfam, že to pôjde.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných