Guľôčkovy poťah skúsenosti

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

s2pi
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 19.08.2007 21:00
Zdieľať na Facebook

Guľôčkovy poťah skúsenosti

Príspevok od používateľa s2pi »

Zdravím,
máte niekto skúsenosti s guľôčkovými autopoťahmi? Chcel by som si ich kúpiť na dlhšiu cestu počas leta. Nederú potom po dlhšej dobe jazdy? Ja som si kúpil ten elektrický vzduchový, ale aj manželka taký chce, tak či jej ho neposuniem a mne bude stačiť tento guľôčkový.

Guľôčkové = drevené koráliky pod zadkom a chrbtom, niekedy som videl ešte aj za socializmu také.
Obrázok
Obrázok

Vďaka,
Marek
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Re: Guľôčkovy poťah skúsenosti

Príspevok od používateľa borinik »

Záleží čo od toho očakávaš. Používal som to vela rokov,ešte tie staré originál drevené a myslím že som na nich sedel dost dlho ako vodič kamionu. Ale či to malo aj nejaký efekt naozaj neviem posúdit. Určite to bolo vzdušnejšie v čase ked ešte neboli autá klimatizované a sedel som v Liazke na tej Favoritovej sedačke,ale či som bol menej unavený ako bez toho naozaj neviem. :-)
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Re: Guľôčkovy poťah skúsenosti

Príspevok od používateľa pedro727 »

osobnú skúsenosť s ním síce nemám,ale naposledy keď som kupoval jazdenku tak predošlý majiteľ to používal a po 30tis.km bol z toho načatý pôvodný poťah.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Guľôčkovy poťah skúsenosti

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Podľa mňa je to somarina z čias, kedy mali lacné autá sedačky ako prične v kriminále. Áno, vtedy na žiguláku si po 200 kilometroch ledva vystúpil z auta, tie mali príšerné sedačky, ale dnes?
Neviem si predstaviť, že by nejaké dnešné auto malo tak otrasné sedačky, že by si ich tými guličkami vylepšil.

Čo sa tepla a spotenej prdele týka, než by som sedel na drevených guličkách, radšej po pár hodinách jazdy vystúpim na pár minút a vybavené :-)
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Guľôčkovy poťah skúsenosti

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Par krát som na nich sedel, v Lade 1500, na otočku 800 km v kuse, nuz, nie je to nič extra zážitok..., ktorý by som túžil zopakovať..

Možno by sa hodili ešte viac do dnešných áut, lebo niektoré sú extrémne nepohodlné, ako bez tlmičov.

Osobne by som skôr skúsil pohľadať, možno sa ešte predávajú, tzv "ježkovia", látka s pichliacmi.
Tie tlačili na niektore body, ako akupunktúra a fakt trochu pomáhalo na bolesti chrbta.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Re: Guľôčkovy poťah skúsenosti

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Ahoj. Skúšal som guličkový poťah na dlhšej trase taktiež kvôli spotenému chrbátu a zadku ale po cca 200 Km išiel zo sedačky preč - bolo to pre mňa nekomfortné. Zainvestoval som teda do elektricky odvetrávaneho poťahu - poťah je super, vôbec som sa nespotil ale zle sa mi na ňom sedelo - na nohách ma tlačili odvetrávacie kanáliky takže po jednej cca 300 Km trase išiel naspäť do krabice a mám ho odložený v garáži už asi 5 rokov. Ak chceš tak si ho prídi za 10 euri zobrať - myslím že ja ho už v živote nepoužijem.
Obrázok
makrela
Príspevky: 2963
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: Guľôčkovy poťah skúsenosti

Príspevok od používateľa makrela »

nie je to dobrý napad, tiež som mal a stálo to za ....
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Guľôčkovy poťah skúsenosti

Príspevok od používateľa tuninka »

volakedy to mal u nás jeden šofér vo firme, keď vysadol z auta a mal krátke nohavice tak mal otlačené gorálky na stehnách ešte pol dňa
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Guľôčkovy poťah skúsenosti

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tie guľôčky mali slúžiť ako ochrana chrbtice, tým, že mali masirovat.
Bohužiaľ, dobrý nápad, ale trochu sa zvrhol.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Guľôčkovy poťah skúsenosti

Príspevok od používateľa ivko1 »

Inak to napíšem....
Keby to fungovalo, malo nejaký prínos, tak by sa to časom dostalo na sedačky ako štandard.
Ale kedže to nefunguje, tak sa to ani bežne dnes už takmer nepredáva a ani sa to neponúka ako doplnková výbava k novému autu.
Taká je realita
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Guľôčkovy poťah skúsenosti

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Dnes túto funkciu prevzali, mizerne, ale za tučný príplatok, masážne sedačky
tatkotom
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Guľôčkovy poťah skúsenosti

Príspevok od používateľa tatkotom »

Teda to nepomáha proti poteniu?
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 62 neregistrovaných