Poradte kameru do korby dodavky.

diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Poradte kameru do korby dodavky.

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Ahoj,

potrebujem do 3 dodavok namontovat na bocne dvere kameru, ktora bude schopna dobre nasnimat v noci. Dodavky nosia zasobovanie a obcas sa stane, ze sofer zle vylozi, potom potrebujme dohladat, kde vylozil dany tovar, kedze zakaznici sa nepriznaju.

Netusim ale vobec, co mam kupit, musi to mat - dobre nocne videnie, aktivaciu nahravania pohybom (netreba nam 10h video z jazdy a potom by sme len dohladavali, ze kedy zastal), nemusi mat GPS lokaciu - staci ak bude mat hodiny, podla toho skrz GPS dohladame, na akom mieste vykladal. Nejaku dobru pripojitelnost k telefonu/notebooku kvoli stiahnutiu zaznamu z daneho dna je jedno ci kablom, alebo bezdrotovo (nastastie taketo excesy sa neriesia denne). Aby bol fakt kvalitny obraz (idealne vidiet cislo prepravky, ktoru vodic vyklada).


Dakujem za rady.
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte kameru do korby dodavky.

Príspevok od používateľa martincichy »

Je to o organizacii prace. Riesenie nasledku je vzdy drahsie ako prevencia. Skus radsej porozmyslat nad blbovzdornym riesenim, aby sa to nestavalo - ked budes sediet nad videom - peniaze nezarabas.

Pozri si na youtube kvalitu videi roznych kamier. Fotopasce do prirody robia pekne videa aj v noci. Skus sa pozriet na to. Spustanie pohybom - auto je predsa v pohybe.

Cislo prepravky - co tak cislo prepravky doplnit nazvom vykladky?
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte kameru do korby dodavky.

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Chalani dakujem za odpovede, ale pytam sa na kameru s kvalitnym obrazom, s ktorou ma niekto realnu skusenost a nie ako mam skolit zamestnancov a kolko vyrabam penazi ked pozeram video. dakujem :-\
martincichy
Príspevky: 5453
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte kameru do korby dodavky.

Príspevok od používateľa martincichy »

Ja pouzivam fotopascu. Nebudem linkovat aku, lebo je starsia a neda sa uz kupit - robi 30 sekundove videa. To Ti asi bude malo?

Korba je uzavreta? Otvorena? Potrebujes kameru vodeodolnu alebo staci interierova? Pozri si spy shopy. Tam je na vyber kopa kamier s prisvitom cez 900 nm.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte kameru do korby dodavky.

Príspevok od používateľa misokgb4 »

30s je malo, niekedy na vykladke stoji auto aj 5-10 minut. Korba je uzavreta, klasicky plech, ale do korby idem dat led pasy na svietenie, takze osvetlene to asi bude celkom dobre, nemusi byt vodeodolna, bude vnutri v korbe.
matus@ctr.sk
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 14.01.2007 12:14
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte kameru do korby dodavky.

Príspevok od používateľa matus@ctr.sk »

Najlepsie niekoho v okolí čo robí kam systémy. Ide len o nastavenie ak nie ste zbehlý. Napríklad nejaká hikvison ip kamera s wifi a nahravanim na sd kartu. Nastavit ju aby sa pripla na hotspot v telefone a potom cez appku ivms 4500 viete prehrat zaznam. Idu standardne na 12v takze ani aute to nie problem.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte kameru do korby dodavky.

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Jeden chce prevenciu, druhý zosobnenie... Panebože, tento portál sa snáď nikdy nezmení. Určite ste obaja robili vodičov, zásobovačov, alebo aspoň vo firme, ktorá rieši stovky balíkov denne, keď mu dávate takéto cenné rady.
- Pri dokonalej "prevencii" by šofér vybavil polovicu objednávok (ak vôbec), tým pádom by si firma musela účtovať dvojnásobné ceny. Už vidím, ako rád by si ich platil.
- Keby to "zosobnil", každý šofér by sa mu na to po pár takých "zosobneniach" vykašľal. A čo potom? Naučí tie dodávky jazdiť samé? Vodiči sú nedostatkový tovar a nie náhodou KAŽDÁ takáto firma hľadá ďalších vodičov.

Kamier je kopec, čas má úplne každá, nočné videnie väčšina. Problém je, že v žiadnom prípade neprečítaš nijaké číslo z krabice, to proste neexistuje. To by tie označenia museli mať 10 cm výšku písma, aby sa to dalo prečítať v tej rýchlosti, v akej sa s balíkmi pracuje.

Pozri sa na značku BlackVue. Mám ich vo viacerých autách a osvedčili sa.
kubco23
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte kameru do korby dodavky.

Príspevok od používateľa kubco23 »

Mne napadlo, nedala by sa tam použit nejaká športová kamera ? tam by sa dala aj aká taká kvalita zabezpečiť na dohľadanie zásielky. Ja osobne gopro kamery nesledujem od tretej generácie, ale s tými novšími modelmi by sa dalo zrejme kadečo nastaviť aby to vyhovovalo. Možno nájsť niekoho kto sa týmto zaoberá a vedel by to zrealiovať- nastaviť niečo ako režim čiernej skrinky a pod. Viem že tie novšie mali viac možností ako tá moja pomaly desať ročná, ale to treba nájsť niekoho fundovanejšieho čo by to objasnil.
robo3220
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 15.11.2012 12:31
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte kameru do korby dodavky.

Príspevok od používateľa robo3220 »

Fakyu napísal: 10.11.2022 12:32 Wau tu sa fakt clovek nikdy nedozvvie odpoved na otazku, za to keby hladali odbornikov na vsetko boli by na spravnom mieste.
Súhlas, ten spam a offtopic, čo tu je posledné roky.... Odborníci na všetko, len nie na to, čo pýtajúci požaduje.
5 ľudí dokola odpovedajúcich na každú tému ... nechcete byť radšej ticho, ako sa hrať na vševediacich ?
Aby som nebol ani ja offtopic, tak Xiaomi ma dobré kamerky, za dobrý peniaz, s detekciou pohybu a nočným videním. Prípadne tie fotopasce ..
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte kameru do korby dodavky.

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Daujem za rady k teme, pozriem tie kamerky.

Co sa tyka tomu offtopicu, tak jasne, ze je to kazdemu zosobnene, kazdy o tom pri nastupe vedel a dokonca je to zakotvene aj v pracovnej zmluve. Nuz je to tak, ked je niekto neschopny a nedokaze 10-15 vykladok za jazdu dorucit tak ako ma, tak bohuzial, nieto to zaplatit musi, za omyl sa plati. Nenosime lacny tovar, takze sa moze stat, ze v jeden prepravke moze byt hodnota aj 500-1000e. Zatial to bolo vzdy len 100-150eur. Netreba mi tam citat az cislo bednicky, aj ked su dost velke, da sa to dohladat z kamier zo skladu co v prepravke bolo a na zaklade toho sa da urcit cislo prepravky.

Musime to tam dat, lebo aj firma, pre ktoru zasobovanie vykonavame to zacala pozadovat prave z tohto dovodu. Ale napisem aj inak, mame soferov, ktori to zvladaju uplne bezproblemov, a naozaj nikdy nepochybili, a ked aj pochybili, vedeli kde sa odrbali a problem sami vo svojej rezii vyriesili, takze to nie je o tom, ze je to nieco nemozne, prave naopak, ked to sofer domrvi, tak je neschopny, zaskoleni boli vsetci rovnako, dokonca male veci za paru eur znasame my, nedavame to preplacat soferom, ale je to take upozornenie pre nich.

Este raz dakujem za konkretne rady a typy kamier. mier
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte kameru do korby dodavky.

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

Nechcem tu velmi mudrovat s nevyziadanymi radami od temy, ale neda mi to - pride mi to trochu sialene, kto bude tie gigabajty dat chodit stahovat z kamier (alebo to maju byt online kamery? to sa trochu predrazi), kde sa budu ukladat, ako sa bude riesit GDPR, kto to bude potom pozerat (a to nielen ked sa nieco pokazi, ale aj priebezne, ci kamery funguju, ci na nich vidno co ma byt vidno atd.) a este nebodaj pozeranim a sedenim za pocitacom rucne parovat s videami zo skladu?

Vzdy je lepsie v prvom bode chybe predist, ako potom pracne zdlhavo a draho dohladavat, kde sa ta chyba stala a ked uz sa teda chyba stala (nikto nie je neomylny a aj tie najlepsie operativne postupy mozu zlyhat) a dohladava sa, nech je to co najbezbolestnejsie.

My sme si vzdy vystacili s tym, ze pri nakladani sa musi naskenovat ciarovy/2D kod na kazdej bedni, obalke, taske, boxe; pri vylozeni vodicom znova, jeden box po druhom, nespravny kod to nepusti a tiez to nepusti dalej, kym nie su vsetky naskenovane (s urcitymi zaloznymi postupmi, ak sa to napriklad neda naskenovat, da sa to odfotit&odkliknut rucne, ale uz je tam ulozeny priznak) a na konci sa odfotilo vyskladane vsetko co sa vylozilo, inak sa nedalo ist na dalsiu vykladku. Stacilo to na skumanie fuckupov a stacilo to ako dokaz vsetkym partnerom (hovorime o firmach s obratmi v desiatkach miliard).

Uz len to, ze si rozkliknes objednavku a mas tam hned prilepene info co vsetko sa ako naskenovalo a fotku vykladky je podstatne rychlejsie nez pretacat nejake videa a este aj z roznych zdrojov. Alebo si zbehnes vsetky fotky z daneho dna a za 30 sekund vidis, ze niekto foti tmave kuty za rohom a ukazes mu, ako to ma robit a ked to nepochopi ho vyhodis, namiesto toho, aby si pozeral denne X hodin videi (a ked ich pozerat preventivne nebudes, v momente, ked sa bude riesit fuckup, zrazu zistis, ze dana kamera je nefunkcna, alebo niekto do nej drcol a je zle natocena, alebo cez vodicov chrbat nevidno co vlastne vylozil...).

Treba najst nejaku rovnovahu medzi tym mat maximum informacii a tym, ako tie informacie dokazes ukladat a spracovavat. Tym nepopieram, ze vo velkom biznise sa nesleduju ciarove kody, ludia, videa, vsetko vsetko od momentu prveho kontaktu s tovarom po vylozenie a na dva kliky zistis, kolkokrat sa vodic poskriabal na zadku, ale tam sa to zada do engineeringu&operations, ze chceme video vykladok a vypadne z toho hotove riesenie a netreba sa pytat na fore na model kamery - lebo to je ten uplne posledny problem v celom kontexte ukladania, spracovavania, kontroly, vyuzitia; to ti zozerie viac casu a penazi nez keby si hned teraz objednal to najdrahsie co najdes na internetoch.

A uz prenecham priestor radam k teme :-\
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Re: Poradte kameru do korby dodavky.

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Uvaha pekna, ale bez prepracovania systemu dodavatela, pre ktoreho dopravu zabezpecujeme je to nemozne, preto je to v nasej rezii a v nasom zaujme usetrit vodicom, ked pochybi jeho vyplatu, kedze niekto to znasat musi.

Je to uplne jednoduche, sofer ma napr. 20 vykladok, desiaty zakaznik sa bude stazovat, ze dostal zly tovar, tak sa pozrie GPS, v akom case bol sofer na danej vykladke, pozrie sa cas, za jednu minutu sa napichne s notebookom na kameru v aute, nalistuje cas a uz vidi co vykladal, kde pochybil (mozno :D ), netreba ziadne online kamery, a staci ak sa bude premazavat kludne aj po jednej jazde (8h jazda), pretoze na uvedene chyby pridu zakaznici ihned rano pri preberani tovaru, nikdy nie po 5 dnoch a podobne... Takze to je len taka mini kontrola, s co najnizsimi nakladmi pre firmu, usetrenim casu dohladavania a zatazou sofera otazkami, kde vylozil, preco vylozil a nech rozmysla, ze kde je tovar...
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 61 neregistrovaných