diskusia a pomoc spojená s autorádiami, navigáciami, odblokovaním, DVD , hifi sústavami, alarmami ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Skúsil si rôzne kombinácie zapojenia káblov.
Kámo to sa nerobí systémom pokus omyl, ale presne sa zapája kabel tam kde má byť.
Čo by si chcel vlastne počuť ked sa ti z toho dymí?

Ak to aj fungovalo tak si ho upiekol, takže ho môžeš hodiť asi do koša

Odstrániť si ISO konektoror z auta hocikoho naozaj nenapadne, teraz ho tam daj naspäť a chod si kúpiť radio čo má normálne ISO konenktor
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Potom je chybné autorádio, keď to zapojíš podľa schémy a horia káble.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Pises ze na zltom kabli je poistka, ako moze radio skratovat ak poistku neprepali, rovnako aj automobil ma svoju poistku ktoru by skrat zarucene odpalil.

Co znamena ze "skratuje a horia kable"? Buzirka na kabloch sa tavi a kable su horuce, alebo to len po spojeni zaiskri a ty citis smrad? Ak mas multimeter, mozes zmerat odber, ale dymiet by v ziadnom pripade nemalo!

Sice neskoro, ale rada do buducna, autoradio sa na aliexpresse nekupuje, na heureke si popozeraj ponuku, za +-50eur si kupis spolahlive radio, so zarukou, s podporou predajcu a slovenskym manualom. A dost pravdepodobne bez iskrenia a dymenia.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

To ti horí asi integrovaný obvod zosilovača...

Aliexpres na vine nie je, ale tvoje ruky. Teraz už budeš dúfam múdrejší a další pokus s novým rádiom rob radšej s niekým kto do toho vidí viac ako ty

Niekedy stačí otočiť polaritu na zlomok sekundy a výrobok je KO
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ali, ebay, wixh - úplne bežne nakupujem a dlhé roky. Nebál by som sa ani radia, ale kompatibilného s fobiou.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Aj zapájaním onakvejších rádií si ľudia odpálili riadiačku na škodovienkach keď si mysleli, že ušetria na autoelektrikárovi...
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

V horsom pripade nasli na mieste kde zaparkovali tlejucu kopku popola. Na tychto platformach (ali, wish) je kvalita zodpovedajuca cene, da sa kupit dobra vec, ale aj odpad. Drviva vacsina predavaneho tovaru je druha a tretia trieda, resp odpad z vyroby, ktory nevyhovuje poziadavkam kvality.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Scendo - to je asi taká hláška, ako keď ma v robote na fajčiarke presviedčajú že plyn uplne naisto vysušuje motor. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Vieš kolko vrtákov, sústružníckych nožov, fréz alebo spotrebáku do plazmy som odtial nakúpil?? a no problem. A ak mi aj voltmeter na traktore po roku blikne a umrie - no za 40 centov, vydržal dosť dlho.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ved a co pisem? Co si nepochopil?
scendo napísal:...da sa kupit dobra vec, ale aj odpad
Mne naozaj o ebay, ali ci wish vysvetlovat nemusis...

My vo fabrike vsetko co neprejde kontrolou vyhadzujeme do "scrapu" cize vec ktora je casto funkcna, bez zjavnych zavad, len napriklad namiesto hranicnych 30dB to ma 31dB, leti do odpadu, popripade rework. Cinania nemaju "scrap", cinania maju aliexpress... samozrejme nie doslovne, ale v principe to tak je! Ak ma vyrobok skrabanec, nakrivo nalisovany pin, tricko ma nakrivo potlac, proste cokolvek co nieje ako ma byt, ale da sa to pouzivat, preda sa dalej... V azii su firmy co cely svoj sortiment predavaju len na ali a podobnych platformach, a tomu zodpoveda aj ich kvalita, kedze dost mozne ze to vyrabaju deti na dosluzenych a vyradenych masinach, kontrola je len zbezna, a nejake certifikaty ci normy absolutne neriesia... Ako pisem, niektore firmy len istu stratu za nepodarky z vyroby premienaju v aky-taky zisk. Kedze casto predavaju to co by inak slo do odpadu, nerobi im problem aj najmensiu reklamaciu riesit vratenim penazi... Niektore vyrobky su ale vzhladom na cenu stale velmi vyhodne. Mne je jedno co si kde kupis, ja viem co si kde nekupim, a to je napr aj autoradio z aliexpresu. Je to slobodny trh, nikto nikoho nenuti, ale necudujme sa potom ze radio "dymi a iskri".

Inak aby sme sa trocha drzali temy, niekedy viac muziky ako vymena radia urobi vymena reprakov, hlavne ak su tam nejake lacne "papieraky", stare a zosuverene s potrhanym zavesom membrany.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audio - Video, Hifi, Navigácie, Autoalarmy..."

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných