ModernĂ­ asistenti

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Velmi výstižné - a to auto by malo byť etalonom ešte aj dnes.
Prevezie po polných cestách dva koše vajec na vzdialenosť asi 50km bez rozbitia jediného vajíčka. Zoznámte sa - Citroen 2CV (Kačica)
https://www.cas.sk/clanok/92732/citroen ... -60-rokov/
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

cicmanec napísal:Nezastávam sa hentých kravín, ale keby kamarát použil smerovku tak ho autiak nikam vracať nebude. Ale to ávdynkári a béemvéčkari nikdy nezistia...
Jasne, lebo auto určuje majiteľa :::
Mimochodom, práve Audi a BMW sú v počte zavinených nehôd na 24. a 25. mieste medzi značkami. Hádaj, kto jazdí horšie?
Uhádol si, majitelia 23 iných značiek.

len tak pre zaujímavosť, na prvých miestach boli Lancia, Dacia, škodovica a Volvo.
Údaje sú z Nemecka a samozrejme sa bral do úvahy aj percentuálny počet áut v premávke.

Miekedy mám dojem, že ti to celodenné sedenie na tomto fóre už nerobí dobre.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Samozrejme, že všetci títo asistenti sú pre dementov... Pre bezpečnosť je dobré ABS a ESP.
No a pre telefonujúce pipenky aj systém núdzového brzdenia.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ja píšem o používaní smeroviek, ty o zavinených nehodách. Takže aj tebe asi niečo škodí, už len zistiť čo...
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Auto určuje majiteľa - ta hej je v tom kus pravdy, moje pozorovanie hen od Košíc je že najtupelá a oberkok..ti sedia v audinách. Ďalšie priečky obsadzujú Passat a BMW a tak ďalej.
Otázka načo tí asistenti vôbec vznikli - kde sa vzal dpyt po nich. No nikdy, žiaden nebol to len snaha vymyslieť ešte niečo čo inde nemajú. Prínos k nehodovosti? Prínos k rýchlosti dopravy? Prínos k cene auta? K spotrebe? nakoniec je prínos jediný - pre výrobcu auta a tej kraviny....
Asistent núti byť menej pozorný a kto je menej pozorný ten neskôr reaguje.
Čakám kedy si dementi budú nosiť asistenta večer k žene do postele.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Čakám kedy si dementi budú nosiť asistenta večer k žene do postele.

Dávno vymyslené a do praxe uvedené
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Samozrejme, že sa to dá všetko vypnúť. Ale pre anciáša, kto má na to nervy stále to po každom štarte vypínať.
Aspoň nech spravia adaptívny tempomat, keď dám smerovku na obiehanie. Načo ma ten radar spomalí, kým nevídem z pruhu?? V audine za 80 litrov.
Kludne nech sa to predáva všetko spolu ako samostatný paket, ale nech je volba a nie nútenie.

Nezávidím nikomu plnku v aute. Dva dni dozadu si pánko na dialnici išiel z pruhu do pruhu ako po krčmovej seanse. Keď som ho obehol, jasné, ďobkal do 10' tft displejíka a pozeral do neho ako nevidiaci do nového času.
sevic6563
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 04.12.2009 10:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sevic6563 »

vidim pani, ze tu realnu skusenost nemate...
samozrejme sa da funkcia vzdy vypnut, dokonca je u BMW aktivna az nad 70kmh aby ta to neotravovalo v meste ked krizujes rozne ciary atd.

Mal som funkciu v X5 F15 nikdy som s tym nemal problem, dost krat som si povedal, ze super ked som nachvilku nebol pozorny a volant ma upozornil, ze idem na kraj pruhu. Tak isto top proti mikrospankom a prevencia je samozrejme najlepsia.

Dalsi priklad v 5ke G30 kde auto dokaze ist autonomne ci uz na zaklade pruhov alebo auta pred sebou. Na ceste z DE do SK dokaze auto takymto sposobom prejst kludne 700km okrem najazdov, vyjazdov na inu dialnicu. Auto sa samo vie preradit medzi pruhmi atd. Dost to znizuje stres a unavu pri dlhych trasach, samozrejme autonomna jazda sa da vypnut a vtedy je aktivna len vibracia volantu pripadne automaticke vratenie do pruhu pri opusteni. A ano aj toto sa da vypnut popripade sa da nastavit 3 urovne vibracie, 3 urovne citlivosti dokonca aj ci je auto urobi len upozornenie alebo aj korekciu riadenia.

Takze urcite su tieto systemy dobre mam s nimi najazdene 100 000km a nechcel by som auto bez nich.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> vidim pani, ze tu realnu skusenost nemate...

ale mame, Toyota Auris blingá titká kráka v meste furt, a nic sa neaktivuje od 70km/h vyssie. Vies, nie vsetci maju G30 za 80.000 eur...
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Mňa monotónna jazda po diaľnici uspáva. Ak by ešte dávali za mňa pozor asistenti tak by som rovno zaspal a nie, že to znižuje únavu.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Pokial prvky aktivnej bezpecnosti pracuju formou upozornenia, pipnutie ci vybrovanie volantu, budiz, ale ked uz mi zacne auto tahat volantom alebo samovolne brzdit ci zrychlovat, stracam doveru v taketo auto a stava sa pre mna nepredvidatelnym a svojim sposobom nebezpecnym. Mozno som staromodny, alebo neskuseny, ale ja uprednostnujem pocit uplnej kontroly nad vozidlom, mat volant pevne v rukach. Aky vyznam ma system ktory udrzuje rychlost a smer jazdy na bezpecnost, ked to ludi este viac odputava od pozornosti a sledovania premavky okolo seba, zacnu si citat knihu alebo si kurier vyplni papiere kym pride do ciela? Uz teraz to bezne vidno v kabine dodavky alebo nakladiaka, na volante papiere, na pristrojovke kalkulacka, tablet, telefon a este im dajme "autopilota"... Tym nechcem povedat ze aktivna bezpecnost je zla, ale nemala by zachadzat az do nahradzania reakcii vodica a zasahovat priamo do riadenia...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak ako vo všetkom aj toto je príklad, kedy aplikácia užitočných vecí, prekračuje rozumnú mieru.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Áha, už sa pomaly priznávate, luxusný cár a vlečie sa za kamiónom. Pochopil som, pánko má pomocníkov na šoférovanie,a keď som spomalil na 70km/h tak sa spamätal zobral kormáň do ruky, a féjsbúg vypol a začal sa venovať riadeniu luxusného cáru po dialnici. Veď v tom mojom zrkadle vidím aj čo vyvádzal za mnou ,diva sa do mobilu, na adaptivny tempomat ide 10 metrou za mnou a ja mám nervy aký buzik znovu šetrí palivo vo vzduchovom tunely za kamiónom
smej0191
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 28.06.2007 07:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smej0191 »

na VW Golf 7 2015 sa to da vypnút Line Asist a netreba to zakaždým vypínat, používam len na diaľnici
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných