Vlastna SPZ - Evidenčné číslo vozidla s voliteľnou logistikou (EČVL)

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Vlastna SPZ - Evidenčné číslo vozidla s voliteľnou logistikou (EČVL)

Príspevok od používateľa jozoD. »

...to akože neexistuje oficiálny web, kde si zadaním ,,SPZky" vedia overiť či je k dispozícii/voľná? Veď to musí byť mega primitívna vec naprogramovať aj s napojením na aktuálnu databázu!
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Vlastna SPZ - Evidenčné číslo vozidla s voliteľnou logistikou (EČVL)

Príspevok od používateľa tuninka »

pre tých čo sa trocha vyznajú v počítačoch je to nepochopiteľné, že takáto funkcia tam nie je, alebo je, ale je zamknutá pre bežného úradníka na DI. Alebo čakajú ako zase spraviť nejaký tunel a takúto triviálnu vec im nejaká IT firma spriaznená s nejakým politikom doprogramuje za 5 miliónov a ešte ročne za licenciu na to budú platiť aspoň ďalší milión. Pritom je to len úplná samozrejmosť, že sa dá vyhľadávať v každej databáze. Tiež sa dá naprogramovať zoznam zakázaných slov v značke, keď to dokáže hociaký chat, prečo by to nedokázalo toto?
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Re: Vlastna SPZ - Evidenčné číslo vozidla s voliteľnou logistikou (EČVL)

Príspevok od používateľa jozoD. »

...ty moj cct...veď tam by sa zrejme ani nemusel vytvárať celý ,,systém"...iba odkaz na už aktuálny nástroj, ktorý toto overuje.
Šupy toto.
Už predtým som si všimol, že ľudia čo toto chcú riešiť, hľadajú info po fórach.
To znamená, že neexistuje ani žiaden textový návod/postup/usmernenie, ako postupovať a čo robiť pri rôznych scénaroch.
Sehr praktisch System :2f93:
tuninka
Príspevky: 897
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Vlastna SPZ - Evidenčné číslo vozidla s voliteľnou logistikou (EČVL)

Príspevok od používateľa tuninka »

vitaj na Slovensku, toto je digitalizácia po slovensky, to čo inde funguje 20-25 rokov k nám ešte nedorazilo, alebo žeby hej? https://overenie.digital/generator_ecv/ ... =NR%20DEBI, asi je to len pre zábavu, alebo len pre vizualizáciu, možno aj viac, ale nie som tam registrovaný, tak neviem
tudzo
Príspevky: 221
Dátum registrácie: 01.04.2009 13:24
Zdieľať na Facebook

Re: Vlastna SPZ - Evidenčné číslo vozidla s voliteľnou logistikou (EČVL)

Príspevok od používateľa tudzo »

diesell napísal: 18.01.2024 04:02 ako to prebieha, ked znacku neschvalia, lebo sa uz pouziva, alebo obsahuje zakazane slovo, pri elektronickej ziadosti?

potom peniaze prepadnu, vratia ich, ziadost stornuju alebo sa im posle nove "slovo", ktore znova budu tyzden schvalovat?
Nikto nič vracať nebude. Najprv odošleš návrh na schválenie a až po schválení ti príde platobný predpis. Resp. žiadne schválenie ti nepríde, len podľa toho, že ti príde výzva na zaplatenie vydedukuješ, že ti EČV schválili. Aspoň ja som to mal takto.
stano.t
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Re: Vlastna SPZ - Evidenčné číslo vozidla s voliteľnou logistikou (EČVL)

Príspevok od používateľa stano.t »

tuninka napísal: 18.01.2024 11:44 vitaj na Slovensku, toto je digitalizácia po slovensky, to čo inde funguje 20-25 rokov k nám ešte nedorazilo, alebo žeby hej? https://overenie.digital/generator_ecv/ ... =NR%20DEBI, asi je to len pre zábavu, alebo len pre vizualizáciu, možno aj viac, ale nie som tam registrovaný, tak neviem
Toto je iba generator vyzoru, pomoze pri predstave ako bude vyzerat novy font a ako bude vyzerat odstranena medzera medzi 5. a 6. znakom. Pri prihlasovani na slovensko.sk ti overi zelane volitelne ECV, ci uz existuje. Schvalenie (povolene znaky) uz robi asi clovek pri podani ziadosti.

Co ale mne velmi vadi, je to, ze niiiikde sa nikto neunuval napisat, ze pri kupe noveho auta, si to clovek nemoze vyziadat elektronicky za zlavnenych 191e. Ziada to predajca za 40e + 175e, cize 215e cele prihlasenie. Zaplatil som v pondelok a cakam kedy pridu.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Vlastna SPZ - Evidenčné číslo vozidla s voliteľnou logistikou (EČVL)

Príspevok od používateľa fzubaty »

Normalnych ludi nieco podobne vobec nezaujima, lebo na seba nepozrebuju upozornovat.
stano.t
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Re: Vlastna SPZ - Evidenčné číslo vozidla s voliteľnou logistikou (EČVL)

Príspevok od používateľa stano.t »

fzubaty napísal: 27.03.2024 14:44 Normalnych ludi nieco podobne vobec nezaujima, lebo na seba nepozrebuju upozornovat.
Normalny clovek nema potrebu ist do diskusie o teme, ktora ho nezaujima, len aby vyjadril svoj nazor, ktory nikoho v diskusii nezaujima ;) . Vidno ze nechapes, ze to ludia nerobia kvoli tebe, alebo inym. Je to ECV na cely zivot, ci uz clovek chce aby ho spoznali znami, alebo len nechce mat genericku AA znacku, pripade nechce ukazat prislusnost k svojmu rodnemu mestu.. aj do diskusii o tetovaniach chodis pisat, ze ti ludia nie su normalni? :D

Len otázočka ...aj do diskusii o tetovaniach chodis pisat, ze ti ludia nie su normalni?

Hmmm,diskutovať nie,každý si robí zo svojim telom čo uzná za vhodné.Ale určité zamyslenie nad tým človekom to vyvolá,to je proste tak,pretože to reálne niečo naznačuje a nevieme čo.Ja súhlasím z tým názorom,že dospelý,zrelý a rozumný človek to proste nepotrebuje k životu,človek ak nemá nejakú úchylku nemá potrebu vyliezť na každý kopec aby ho lepšie videli.Trochu mám podozrenie že potreba (všetky oči na mňa) niečo vyjadruje,pre mňa osobne je zdvihnutý prst...pozor,počkaj,overuj čo je kto je.Iste,všetko môže byť ok.V mladosti sme porobili blbostí čo sa sami chytáme za hlavu.No ale označkovať sa z vlastnej vôle ? ako v koncentráku ? Povedal by som,môže prísť svet že sa toto ukáže ako osudová chyba
Jedno šťastie je,že do hlavy nikomu nie je vidieť,ale práve na to by sa malo myslieť.Aj okolie ťa nejako vidí.Ok môžeš na to hádzať bobka
stano.t
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Re: Vlastna SPZ - Evidenčné číslo vozidla s voliteľnou logistikou (EČVL)

Príspevok od používateľa stano.t »

dotynka napísal: 17.11.2023 09:12 Ide to dosť rýchlo.. teraz v utorok som to objednal (elektronicky) a uhradil poplatok a vo štvrtok ráno mi poslali smsku, že už to odovzdali kurierovi na doručenie...
O kolko dni od objednania/zaplatenia si mal ECV v ruke?
stano.t
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Zdieľať na Facebook

Re: Vlastna SPZ - Evidenčné číslo vozidla s voliteľnou logistikou (EČVL)

Príspevok od používateľa stano.t »

fzubaty napísal: 27.03.2024 14:44 Normalnych ludi nieco podobne vobec nezaujima, lebo na seba nepozrebuju upozornovat.
Maju tu bordel v tejto diskusii, tvoju odpoved ukazuje pod mojim nickom...

Si v zlej diskusii, tu sa riesi ako sa dostat k ECV s volitelnou logistikou, nie preco si ju nedat a hlavne ries radsej pravopis a strojopis, lebo na mienku o tebe nemusim vidiet ani tvoju ECV, ani tvoje tetovania, neda sa to citat a bolia ma oci z toho ;) .
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Vlastna SPZ - Evidenčné číslo vozidla s voliteľnou logistikou (EČVL)

Príspevok od používateľa fzubaty »

No neviem, ale vidím že tvoje osobnosti sa dokážu so sebou porozprávať.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných