Predaj dočasne odhláseného vozidla

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

crysol
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.01.2021 10:49
Zdieľať na Facebook

Predaj dočasne odhláseného vozidla

Príspevok od používateľa crysol »

Ahojte. Prišla mi pokuta za STK. Samozrejme ju zaplatím. Auto je nepojazdné a predávam ho. Chcem sa ale opýtať, ako predať dočasne odhlásené vozidlo?
V pokute mam napisane, ze zaplatim a docasne ho odhlasim,alebo pojdem na kontroly...co nie je mozne. Cize ak ho teraz dočasne odhlásim, čaká ma kopa byrokracie, ked sa niekto napríklad o pár dní ozve, že auto chce kúpiť? Ako sa to potom rieši?
Mam 15 dni na zaplatenie pokuty. Neviem,ci teraz cakat este, kym ho niekto kupi, alebo ho docasne odhlásiť. Dakujem.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Predaj dočasne odhláseného vozidla

Príspevok od používateľa oco13 »

Neviem ti sice odpovedať, ale skôr sa ťa opýtam. Veríš tomu, že predáš dočasne odhlásené auto?? Som známy tým, že kupujem vraky a šroty, ale o auto bez stk ani nezakopnem. Buď nech má auto papiere alebo doklad o ekolikvidácii, všetko medzi tým je prúser.
Samozrejme píšem o bežných vozidlách , ak máš v garáži jaguar z roku 1960 tak je situacia iná.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
crysol
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.01.2021 10:49
Zdieľať na Facebook

Re: Predaj dočasne odhláseného vozidla

Príspevok od používateľa crysol »

oco13 napísal: 10.11.2023 12:25 Neviem ti sice odpovedať, ale skôr sa ťa opýtam. Veríš tomu, že predáš dočasne odhlásené auto?? Som známy tým, že kupujem vraky a šroty, ale o auto bez stk ani nezakopnem. Buď nech má auto papiere alebo doklad o ekolikvidácii, všetko medzi tým je prúser.
Samozrejme píšem o bežných vozidlách , ak máš v garáži jaguar z roku 1960 tak je situacia iná.

Ved to neviem. Preto sa pýtam, že čo mám urobiť. Mam dve moznosti zaplatenia pokuty. Jedno z toho je, zaplatiť lacnejšiu pokutu a rozhodnut sa, ci ho odhlasit docasne,alebo ist na kontrolu. Neviem,aky problem by tam bol,ked sa auto docasne odhlasi. Aspon podla mna v tom nie je problem. Ak sa niekto ozve,tak ho zase prihlásim a bezproblemov sa da prepisat, tak mi povedali na inspektorate. Dpcasne odhlasenie nie je predsa trvale. Alebo mam teraz nezaplatit pokutu, cakat kym ho niekto kupi a ten ho docasne pozastavi?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Predaj dočasne odhláseného vozidla

Príspevok od používateľa oco13 »

To sa snažím vysvetliť, že za 300 eur kúpim feliciu , punto, clio alebo hocičo iná pojazdné s papiermi . Prečo by som mal klikať na inzerát kde nie je platná stk. Je jedno či je alebo nie je dočasne odhlásené. Za mňa zaplatiť lacnejšiu pokutu a dať na ekolikvidáciu. Lebo zaplatením pokuty si povinnosť dostaviť sa na stk len posunieš o 60 dní.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
crysol
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.01.2021 10:49
Zdieľať na Facebook

Re: Predaj dočasne odhláseného vozidla

Príspevok od používateľa crysol »

oco13 napísal: 10.11.2023 12:37 To sa snažím vysvetliť, že za 300 eur kúpim feliciu , punto, clio alebo hocičo iná pojazdné s papiermi . Prečo by som mal klikať na inzerát kde nie je platná stk. Je jedno či je alebo nie je dočasne odhlásené. Za mňa zaplatiť lacnejšiu pokutu a dať na ekolikvidáciu. Lebo zaplatením pokuty si povinnosť dostaviť sa na stk len posunieš o 60 dní.
Ako to myslis, ze zaplatenim pokuty si to posuniem o 60 dni? V papieripisu, ze mam dve moznosti...zaplatit 110 eur...s tým, že nenapísali dalej aky postup je dalej s autom,alebo druha moznost, zaplatit 55 eur s tym, ze sa rozhodnem,ci ho odhlasim, docasne odhalasim alebo s nim pojdem na kontrolu. Ty mas na mysli asi tu prvu moznost. Zaplatim 110 a vtedy mam 60 dni na kontrolu? Zaujemcovia su...to je najmenej, len moze to byt o 15 dni, ked napisu,ze to kupia a to uz budem potom musiet zaplatit plnu ciastku pokuty. Mna zaujima, ked ho docasne odhlasim, co to obnasa pri prepise na noveho majitela,ked je uz odhlasene.Lebo podla slov inspektoratu to nie je nic...len sa docasne odhlasi a stale je evidovane na mna,aj ked je docasne odhlasene,takze by s tym take papierovacky nemali byt.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Predaj dočasne odhláseného vozidla

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som si chcel auto nechať a myslel som že pokuta mi posunie termín povinnosti stk o ďalšie dva roky, ale pani na OU mi povedala že o 60 dní im to zasvieti v počítači znova.
Ak máš záujemcov tak si v pohode a nemusíš sa trápiť.
Len mi nešlo do hlavy kto kúpi auto bez STK , teda ešte nejazdíš a už opravuješ. :4012:
Dnes na DI už žiadne papierovačky nemáš - nič nevypisuješ , dojdeš tam a povieš čo chceš , uradníčka to spraví a zaplatíš. To je asi to hlavné
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
crysol
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 16.01.2021 10:49
Zdieľať na Facebook

Re: Predaj dočasne odhláseného vozidla

Príspevok od používateľa crysol »

oco13 napísal: 10.11.2023 12:50 Ja som si chcel auto nechať a myslel som že pokuta mi posunie termín povinnosti stk o ďalšie dva roky, ale pani na OU mi povedala že o 60 dní im to zasvieti v počítači znova.
Ak máš záujemcov tak si v pohode a nemusíš sa trápiť.
Len mi nešlo do hlavy kto kúpi auto bez STK , teda ešte nejazdíš a už opravuješ. :4012:
No ja sa nerozumiem tomu,co mi to v tom papieri z inspektoratu napisali. Su tam dve sumy ,ale pri tu prvu nenapisali,ze co dalej potom,ak sa rozhodnem pre tu moznost. Ale moze byt,ze je to ako hovoris,ze prave ta prva moznost znamena, ze ptom bude ta kontrola. Zaujemcovia su, na nase pocudovanie...len aby bol niekto seriozni. Problem je, že co mam teraz urobit...ak sa do 15 dni neozve nikto seriozni..ja tu pokutu zaplagtim....docasne ho teda budem musiet odhlasit. Potom s tym prepisom bude nejaky problem?
db69
Príspevky: 919
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Predaj dočasne odhláseného vozidla

Príspevok od používateľa db69 »

ja ked som predaval dočasne vyradene auto,musel som ho najprv prihlasit.a do nejakého času urobiť stk a ek
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných