Pridelenie ŠPZ

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

uwa0902168733
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.11.2021 15:24
Zdieľať na Facebook

Pridelenie ŠPZ

Príspevok od používateľa uwa0902168733 »

Čaute, na stránke min. vnútra je v časti o prideľovaní TEČ (ŠPZ) uvedené toto:

Ak ostane TEČ u pôvodného držiteľa vozidla, je potrebné vozidlu prideliť nové TEČ. Žiadateľ uvedie, aký druh TEČ žiada prideliť, kde sú možnosti:

pridelenie TEČ náhodným výberom z generátora náhodného výberu TEČ, ktoré sú na sklade dopravného inšpektorátu,
pridelenie TEČ s voliteľnou logistikou, o zloženie ktorých požiada,
pridelenie konkrétnej TEČ zo skladových zásob dopravného inšpektorátu,
pridelenie TEČ, ktoré má kupujúci ponechané u seba z predošlého vozidla.

Čo znamená tá predposledná možnosť? O aký typ špz v tomto prípade ide? Ďakujem
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pridelenie ŠPZ

Príspevok od používateľa oco13 »

Oni ti ukážu, alebo povedia čo majú momentalne u nich na miestnom DI, a ty si z toho vyberieš.
Môžu to byť aj staré ale aj nové tabulky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Pridelenie ŠPZ

Príspevok od používateľa ivko1 »

Posledná možnosť je taká, že si si ponechal EČ z vozidla ktoré si predal.
Tam ale platí, že tie EČ musíš znova zaregistrovať na zakúpené vozidlo tuším najneskôr do 1 roka.

Robí sa to iba vtedy ak vieš že budeš v blízkej dobe kupovať vozidlo a tú starú EČ si jednoducho pamätáš, alebo máš "pekné" číslo...
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Pridelenie ŠPZ

Príspevok od používateľa seven549 »

ta posledna moznost.ak si mozem ponechat stare spz klasicke z okresu tak to vitam.

ja sa skryvat nemusim.lespie ako tie slovensko-ukrajinske.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Pridelenie ŠPZ

Príspevok od používateľa oco13 »

Akurát mi nikto nevie dať odpoveď či si tabulky môžem nechať ak auto nepredávam, ale šrotujem. Na vrakáči mi teta povedala, že vtedy mi to neodhlasia, ale dajú mi len potvrdenie a odhlasovať musím sám. Na DI jedna teta nevedela a s ich šefom sa nedá spojiť. :-\
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Pridelenie ŠPZ

Príspevok od používateľa ivko1 »

seven549 napísal: 17.09.2023 14:42 ta posledna moznost.ak si mozem ponechat stare spz klasicke z okresu tak to vitam.

ja sa skryvat nemusim.lespie ako tie slovensko-ukrajinske.
...žiadne slovensko-ukrajinské nie su...
Problém ponechania starých EČ je tiež diskutabilný, kedže boli zmeny v zákonoch ohladne poplatkov a malo tuším platíť, že ak si kupec nechá pôvodné značky, tak bude mať zlavu 70% z registrácie...

A teraz ako ked tú starú EČ chcú vlastne obaja? Kupec môže povedať že ak mu nenechá pôvodnú EČ tak nemá záujem o kúpu, pretože nechce platiť nejaký registračný poplatok napríklad 400€...
A predávajúci si ju chce nechať z rovnakého dôvodu
jozef1967
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 13.05.2007 14:02
Zdieľať na Facebook

Re: Pridelenie ŠPZ

Príspevok od používateľa jozef1967 »

Su,pleties jablcka a hrusky,ziadne 400eur zaplatis si normalne ako doteraz ked boli znacky alebo prepis z okresu do okresu,teraz som to robil
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Pridelenie ŠPZ

Príspevok od používateľa leonNL »

Tiez som prihlasoval auto teraz v pondelok. Pri okienku som povedal, ze nechcem nove spz, ale chcem aby ostali na aute povodne (majitel si ich nechcel nechat aj ked mali pekne cislo, povedal ze mi ich necha na aute), a tak som platil za prihlasenie 33eur.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Pridelenie ŠPZ

Príspevok od používateľa ivko1 »

jozef1967 napísal: 17.09.2023 18:23 Su,pleties jablcka a hrusky,ziadne 400eur zaplatis si normalne ako doteraz ked boli znacky alebo prepis z okresu do okresu,teraz som to robil
Platíš ale aj za výkon...
Teraz som si pozrel ako to je, teraz platí pri prepise každý plnú sumu podla tabuliek výkonu a bud priplácaš za EČ, alebo nepriplácaš...

Pôvodný návrh ale bol, že registračný poplatok za výkon sa môže znížiť o 70% v prípade že si ponecháš EČ pôvodného majitela, čo bola vyslovene keketina, pretože ten si ich mohol chcieť ponechať.
Za najvyšší výkon bol poplatok až 2900€, po novom je maximum 1000€
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Pridelenie ŠPZ

Príspevok od používateľa seven549 »

oco13 napísal: 17.09.2023 15:17 Akurát mi nikto nevie dať odpoveď či si tabulky môžem nechať ak auto nepredávam, ale šrotujem. Na vrakáči mi teta povedala, že vtedy mi to neodhlasia, ale dajú mi len potvrdenie a odhlasovať musím sám. Na DI jedna teta nevedela a s ich šefom sa nedá spojiť. :-\
asi mozes vyzsie je napisane po dobu jedneho roka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných