Jazda s poškodeným nárazníkom

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

1chlapec2
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.01.2023 13:25
Zdieľať na Facebook

Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa 1chlapec2 »

Ahojte, môžem dostať pokutu za jazdu s taktom poškodeným zadným nárazníkom? Ťukol som ho na parkovisku...

https://ibb.co/BK3MKV1
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa fzubaty »

Ano su to ostre hrany. Docasne to prelep tou sedou 3M paskou a nikto ti nic nepovie…
lubos zimovcak
Príspevky: 3435
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

To je nič. V pohode. Keď je to vzadu, prinajhorsom zahras divadlo. Ze si o tom nevedel.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa seven549 »

to je nic v pohode.kludne docasne prelep priesvitnou paskou, aby sa to za jazdy neohybalo.
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Prelep to a jazdi.
Bohužiaľ, žijeme v takej "slobodnej dobe", že už aj takéto prkotiny sa riešia, či nás za to gestapo nebude buzerovať...

Okrem toho si myslím, že je to opraviteľné a nárazník ani nebude treba meniť. Teda podľa toho, za koľko vieš nájsť použitý :d :D
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa martincichy »

Správne poznamenané - ostré hrany. Stačí natrafiť na orgán.

Prelepenie páskou je dočasné riešenie.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa seven549 »

ja som jazdil autom po havarii do stromu asi 2.5 roka.nebol to celny naraz ale bocny smyk o strom.cize blatnik a kapota pokrcena strom bol 20cm v aute medzi prednym svetloma kolesom.soferova strana + popraskany naraznik.vsetko bolo nejako povytahovane a naraznik polepeny zdnu mamutom.aj stk to preslo.vsetko mi pevne drzalo a ostre hrany neprevysovali obrysy auta.

tak je to napisane vo vyhlaske ostre hrany nesmu prevysovat obrys auta.

to na fotke je zatlacene dnu.kebyze sa to povytlaca na miesta kde to ma byt a zdnu polepi pevnym lepidlom napr na autosklo ale treba na to aj aktivator a primer tak aj stk to prejde lavou zadnou.pevne to bude ako kamen.zalezi od majitela ci s tym dokaze zit.

ja osobne ak by taky diel bol drahy napr 200 euro -co asi nebude u takeho auta- tak to pospajam drotom zdnu dam lepidlo pouzijem tmel na narazniky a streknem.

uz tak mam u jedneho auta zalepne diery po parkovacich senzoroch + zalakovane a na starom mondeu st predny naraznik {cena noveho je 780 euro} popraskany je v predu dole,je zalepeny uz snad 8 rokov drzi aj vahu dekla pod naraznikom.to lepidlo na autosklo znieslo aj dva zrazene psiky len zakazdym dolepujem predny spodny gril v narazniku ten vzdy zarazi dnu a ulomi dalsie drziaky.koli tomu nedam taky peniaz za naraznik.polamal sa na tulavych zieratach.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa jaster-83 »

Ano mozez, ked napr. prekrocis rychlost alebo nezastavis na stopke :d :D :d :D :d :D
Hento policajt riesit nebude aj keby bol akykolvek organ, da sa to opravit, dnesne plasty su vsak tenke a krehke preto by som na koniec prasklin porobil malym vrtakom dierky aby sa dalej nesirili ky pride na opravu, zvarania plastov je cely internet, je len na tebe aku opravu zvolis a kolko do toho chces vrazit, na zaciatok staci lepiaca paska

to mas swifta?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
leonNL
Príspevky: 1263
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa leonNL »

Neviem odkial si, ale v BA poznam opravara naraznikov (zvaraca plastov), ktory ti to opravi ze ani nezbadas ze tomu bolo nieco. Mne tak opravil naraznik do ktoreho mi nacuvala zenska s taznym, gulou prebila naraznik, doslova a do pismena v nom spravila dieru. Takze kus aj chybal, no chalan to tak pekne spravil, ze po zavareni a streknuti to bol (a stale je) ako novy naraznik.
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
1chlapec2
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 30.01.2023 13:25
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa 1chlapec2 »

Ďakujem každému za odpoveď. Už ten stres a blbý pocit z toho čo som urobil zo mňa po vyspatí o niečo odpadol.

Áno, je to Suzuki Swift. Je to moje prvé auto, ktoré vlastním ja, kúpil som ho v 2020 ako jazdenku za 3,7-tisíc €, keď malo najazdených 54-tisíc km, teraz má 90-tisíc km.

Ak mám byť úprimný, beriem to ako auto, ktoré ma dopraví z bodu A do bodu B, preto doňho nechcem investovať veľa, ale zase nechcem, aby ten nárazník niekde odpadol a niekoho tým zranil.
fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa fzubaty »

Na bazosi idu tie narazniky po 40 eur.
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa pogo-roll »

daj to vymenit do autorizaku do 2litrov sa vojdes urcite :40bd: :40bd: alebo proste ako pise fzubaty kupis za 40 z bazosu a vymenis ...snad nechces s rozbitim chodit natrvalo?? ked ta ma auto prepravovat z bodu A do B tak s malou investiciu musis pocitat ... a nabuduce davaj pozor celkom by ma zaujimalo ako sa ti to podarilo rozdrbat
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa pogo-roll »

vykopanafosilia napísal: 30.01.2023 16:08 Prelep to a jazdi.
Bohužiaľ, žijeme v takej "slobodnej dobe", že už aj takéto prkotiny sa riešia, či nás za to gestapo nebude buzerovať...

Okrem toho si myslím, že je to opraviteľné a nárazník ani nebude treba meniť. Teda podľa toho, za koľko vieš nájsť použitý :d :D
mal som naraznik oddrbany ovela viac visela spodna cast normalne som s tym chodil kym sa cakalo na obhliadku a servis a nikto nic nepovedal nezastavilo ma ziadne "gestapo" ani ma nenapadlo to riesit ci stym mozem abo nemozem jazdit takze tolko ku "slobodnej dobe"
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Re: Jazda s poškodeným nárazníkom

Príspevok od používateľa herin »

Zisti si najprv cenu opravy u zvárača nárazníkov aby nebola vyššia ako tých 40 eur...
dnes podaktorí "opravári" nevedia čo pýtať...lakovať resp. striekať sprejom to budeš musieť či už po zváraní,alebo po výmene ak bude iná farba...
Napríklad sú firmy čo vedia opraviť čalúnenie po prepálení cigaretou,alebo nešťastne roztrhnuté niečím ostrým..oprava jednej diery na čalunení od 80 eur..pritom na bazoši, alebo v polsku stojí také sedadlo bez poškodenia 60-70 eur...
Ja som minulý týžden nedobrzdil a ťukol som maskou do kamiona..samozrejme maska sa celá rozlámala a policajt mi povedal, že auto nie je spôsobilé do premávky..tiež som nechápal prečo ked mi chýba iba predná maska a mám oškretú kapotu...
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 64 neregistrovaných