Alkohol za volantom

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fzubaty
Príspevky: 1624
Dátum registrácie: 04.11.2022 13:45
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa fzubaty »

Preslo to kapitanovi….

Alkohol nepatri nielen za volant, ale nepatri nikam.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa tatkotom »

Ani do benzínu...
Po chlaste ešte nik nezmúdrel.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa db69 »

alkohol je momentálne ten menší problém .
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa oco13 »

Čo je väčší problém ako alkohol a rýchlosť? v tomto poradí.
Ani by ma nenapadlo sem dať nehodu aj keď smrtelnú, ale upálenie je strašná a bolestivá smrť, a ak umrie nevinný a zapríčinil to alkohol a 2 promile?? :3020:
Vôbec nie som abstinent, ale za alkohol by som bral papiere už pri prvom priestupku nadosmrti a rýchlosť 3x a dosť - nikdy za volant nepustiť potencionalnych vrahov.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 20.01.2024 17:25 Čo je väčší problém ako alkohol a rýchlosť? v tomto poradí.
Ani by ma nenapadlo sem dať nehodu aj keď smrtelnú, ale upálenie je strašná a bolestivá smrť, a ak umrie nevinný a zapríčinil to alkohol a 2 promile?? :3020:
Vôbec nie som abstinent, ale za alkohol by som bral papiere už pri prvom priestupku nadosmrti a rýchlosť 3x a dosť - nikdy za volant nepustiť potencionalnych vrahov.
https://www.rai.sk/sk/priciny-dopravnych-nehod. Mladá generácia už alkohol vynecháva a nahradzuje inými vecami čo dregerom nezistíš ,jedine krv.A to prvé miesto je pandemia .Rýchlosť je otázna ,podla mna je horšia pomalá rychlosť.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa oco13 »

Celkom kludne by sa do zakona mohlo pridať : zavinená DN (nie škodová udalosť) a skončil si, do konca života ako spolujazdec. :3906:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa tatkotom »

Občas vidíš svet veľmi jednoducho.
Aj inak výborný vodič môže raz niečo prehliadnuť - napríklad pred ním náhle niekto zabrzdí bez zjavnej príčiny alebo niečo podobné a je to zavinená nehoda. Viem nemal by, mne sa to nestalo počas 45 rokov no neodsudzujem.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 20.01.2024 18:38 Celkom kludne by sa do zakona mohlo pridať : zavinená DN (nie škodová udalosť) a skončil si, do konca života ako spolujazdec. :3906:
ako mu to zakážeš ? Pozri ako to funguje terazky . dostane doživotný zákaz. a čo? Jazdí dalej a bez problémov aj naj€baný.čo mu urobia? Basy sú plné.A ked aj náhodou dostane 6 mesiacov nepodmienečne ,za 3 je vonku a jazdí sa dalej.A pokuty takýto neplatia ,majú priestupkovú imunitu.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa oco13 »

Vidly do chrbta?, len toť neďaleko v slnečnej Italii bola ešte pomerne nedávno vendeta vecou rodinnej cti. :4012:
Ale tak buďme ludia - stačilo by aj podla šaríje - odťať ruku :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 20.01.2024 20:03 Vidly do chrbta?, len toť neďaleko v slnečnej Italii bola ešte pomerne nedávno vendeta vecou rodinnej cti. :4012:
Ale tak buďme ludia - stačilo by aj podla šaríje - odťať ruku :300f:
zase fantazíruješ. Kamarátovi zabil debYl ženu aj dieťa.ked tam prišiel chcel ho zabiť,ale fízli ho zastavili.Afekt.ked si to potom "prepočítal" on v base druhe dieta ktoré prežilo havarku bude v domove,nič ine Ti neostane len s tým žiť. Ten debYl dostal smiešnu podmienku.takto čo ja viem zabil asi 6 ludí.vždy nafetovaný.Ale stačilo tak málo a mohla žiť.Stačilo keby si nezobrala Feliciu ale noveho Superba.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa oco13 »

Nikdy nevieš ako človek zareaguje v krízovej situacii aj čistý flegmatik. Ja som nepísal o sebe , len som naznačil možnosti. :4012:
Raz príde aj na to, že ludia budú brať spravodlivosť do vlastných rúk. To porekadlo o božích mlynoch nevzniklo len tak.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
db69
Príspevky: 920
Dátum registrácie: 18.06.2020 19:48
Bydlisko: okr. Galanta
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa db69 »

oco13 napísal: 20.01.2024 20:29 Nikdy nevieš ako človek zareaguje v krízovej situacii aj čistý flegmatik. Ja som nepísal o sebe , len som naznačil možnosti. :4012:
Raz príde aj na to, že ludia budú brať spravodlivosť do vlastných rúk. To porekadlo o božích mlynoch nevzniklo len tak.
že melú pomaly? Ano najväčie snine sa dožijú najviac.Priklady máš v histórii. Otázka bola ako zabrániš debylovi jazdiť?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa oco13 »

Ak budem v tej situacii, tak sa to dočítaš v každom bulváre.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa martincichy »

Situácia tento tyzden - rovina s plnou ciarou pri hrhove pod soroskou. Chlapik na x6 sa rozhodol predbiehat cez plnu ciaru kamion. Ja som jazdil opacnym smerom. Mne len vyblikaval aby som sa uhol celkom na kraj... ine mi neostavalo. Skoda, ze som nesiel na firemnej scanii.
tatkotom
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 02.09.2023 16:50
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Re: Alkohol za volantom

Príspevok od používateľa tatkotom »

Skrz podobný dobytok som si kúpil kvalitnú autokameru. Nehode nezabráni no môže poslúžiť ako dôkaz.
Dôchodca.
Alfa156 1.9JTD 85kW (Selenia, Metabondy)

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 51 neregistrovaných