Kúpa zdedeného auta do iného okresu

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gol
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 28.04.2010 13:43
Zdieľať na Facebook

Kúpa zdedeného auta do iného okresu

Príspevok od používateľa gol »

Ahojte,

Prosím vás o radu ako presne postupovať v prípade ak predávajúci zdedil auto a chce ho do 30 dní predať. Vraj má mať všetko ako pri klasickom odhlasovaní ale navyše nejaký papier o dedičskom.

No lenže sa bojím že ho v BA nestihneme osobne na okresnom úrade na mňa odhlásiť, lebo vraj sa tam dlho čaká a skôr ako o desiatej sa tam nestihneme určite dostaviť.

Bude stačiť keď mu v takomto prípade nechám splnomocnenie? On ho odhlási a TP potom pošle poštou?
A ak áno, ako domov keď má ešte starý TP a nemá malú kartičku? Postačí pri možnej kontrole políciu domov len zmluva a odfotený starý pôvodný TP a ich poistka?
PZP nové vybavujem až keď bude na mňa odhlásené však a s tým všetkým idem na náš úrad?

Ďakujem za každú radu nakoľko som takéto niečo ešte neriešil
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa zdedeného auta do iného okresu

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Príliš komplikované, s rizikom pre teba. Nech to odhlási elektronicky alebo si to voľno budete musieť urobiť.
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa zdedeného auta do iného okresu

Príspevok od používateľa smarik »

Velkmi rizikové a špekulatívne. Nedal by som mu ani cent, pokial by to nebolo na mna odhlasene.
gol
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 28.04.2010 13:43
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa zdedeného auta do iného okresu

Príspevok od používateľa gol »

No je už na dôchodku a nemá žiaľ elektronický podpis. Jedná sa o staršie auto s nie veľkou hodnotou.
A pracovne nemám čas si na to vyhradiť 2 dni a 2 cesty hore dole, tak preto premýšľam nad plánom B ak to nestihneme vybaviť v jeden deň nech som pripravený..
Môžete mi prosím potvrdiť či, aj keď je plán B risk, je takto možný?
Ďakujem ešte raz páni za odpovede
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Kúpa zdedeného auta do iného okresu

Príspevok od používateľa ivko1 »

Prefotený TP nie je úradný doklad!!!
Tak aby sa ti to nepredražilo, lebo náhoda a hned to máš za 60€.
Za druhé, kupoval by som až vtedy ak by som mal 100% istotu že to dedičské konanie je vyriešené.
Lebo píšeš tam niečo o tom že vraj má všetko vybavené...

Za tretie si myslím že áut je ako dreva v lese, čiže by sa dalo vybrať určite niečo podobné

Ak by som riešil dané auto za každú cenu, tak mu dám nejakú zálohu a splnomocnenie aby mohol auto na teba prepísať. Ak ho prepíše na teba, prídeš si po auto a doplatíš mu zvyšok.
Hlavne to splnomocnenie musí byť správne napísané, tu neviem, kto má byť zapísaný ako predávajúci.
Pretože pôvodný majitel už nežije, predáva dedič, ale jeho meno v TP nefiguruje. Tu neviem či aj tak nemusí prebehnúť zmena v TP na dediča a až potom na teba
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných