Problémy s prepisom

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chris58
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 23.11.2021 13:34
Zdieľať na Facebook

Problémy s prepisom

Príspevok od používateľa chris58 »

Dobrý deň,
názov témy síce pripomína tému, ktorá sa už preberala mnohokrát, no ja prichádzam s novým problémom, na ktorý som nenašiel doteraz riešenie. Sám neviem kde začať, tak skúsim zaradom uviesť všetké dôležité informácie.

V októbri tohto roku sme sa rozhodli kúpiť s kamarátmi auto pre zábavu, a neskôr ho prenechať začinajúcemu vodičovi (Sme z Michaloviec). Vyhliadli sme si Seat Ibiza z Medzilaboriec. Pri kúpe auta od pána D. sme zistili, že on ho kúpil od pani B. z Galanty pred nie viac ako týždňom. KZ sme nevypisovali nakoľko pôvodná dohoda znela, že pani B. odhlási auto na moje meno a následne mi pošle veľký TP. Odoslal som jej splnomocnenie a čakám už vyše týždňa a nič... na to som sa dozvedel, že pani B. z neznámych dôvodov v neznámom čase odhlásila auto na pána D. a že mu taktiež poslala aj VTP. Hneď ako sme sa toto dozvedeli, tak sme s pánom D. vypísali KZ a dohodli sa, že on auto odhlási na mňa (dal som mu nové splnomocnenie). Prešlo 30 dní a spolu s nimi uplinula aj 30 dňová lehota na prihlásenie auta (do 18.11.). Pri telefonáte s pánom D. som sa dozvedel, že bol presvedčený že sa odhlásené auto (ešte neprihlasené) dá následne odhlásiť na ďalšiu osobu (na mňa), a tak sa teda 18.11. na DI ukázalo, že sa to nedá a že ho musi prv na seba prihlásiť. Taktiež som sa dozvedel že on není ochotný zaplatiť 66€ + PZP aby mohol auto prihlásiť na seba a následne odhlásiť na mňa. Vulgárne mi do telefonu vysvetlil, že on nebude platiť zo svojích peňazi žiadne prihlasenie ani PZP a teraz už ani KO. Že mu mám dať 300€ a hotovo v opačnom prípade na mňa zavolá políciu že som auto ukradol a auto dá vyradiť z evidencie. Našťastie že mám tu KZ.. Ufff... Môžem to poriesiť cez občiansko-súdny spor ale nemám chuť sa s ním súdiť rok o auto, nakoľko aj v prípade, že by som vyhral, tak mi bude len preplatená suma uvedená v KZ a bohužiaľ (moja vina) som do auta investoval nie malé náklady na servis ktoré už súd nezoberie do úvahy. Všetko sa zmenilo dnes, keď mi pán D. zavolal s tým, že si môžem prísť po VTP a keď budem mať 300€ tak sa mu mám ozvať.
Otázka znie... Môžem mať VTP, mám malý TP, mam auto, mám ŠPZ, mám KZ a mám uzatvorenú aj PZP (ktorú budem pravdepodobne rusiť)... auto však nie je odhlasené na mňa a v papieroch je ešte zapisaná pani B. Vidíte v tejto situácii nejaké východisko ?
Ďakujem.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: Problémy s prepisom

Príspevok od používateľa achada »

Nahravat si telefonaty s panom K. a vysvetlit mu, kam to cele bude smerovat ak nedostane rozum (tr. cin vydierania). Prip. sa skus popytat aj na policii o postupe ked je auto tvoje (mas zmluvu, vyplatil si ho), len predchadzajuci majitel nespolupracuje.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Problémy s prepisom

Príspevok od používateľa martincichy »

Poslal som Ti súkromnú správu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných