Neprepísané vozidlo

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nejde, lebo doprava to posunie na životné prostredie,a tam sú vyššie pokuty aj poplatky.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco najdi mi v zneni zakona nejake dalsie pokuty,poplatky o nakladani s nebezpecnym odpadom.... bavime sa o aute ktore uz nie je,neexistuje,nie o aute najdene a zosobnene niekde v lese,chotari,na parkovisku


Od 1.1.2016 sa vyradenie neexistujúceho vozidla vykonáva v súlade s ustanoveniami zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Žiadateľ, ktorý žiada o vyradenie fyzicky neexistujúceho vozidla z evidencie, je podľa § 41 ods. 5 vyhlášky č. 371/2015 Z. z. povinný uhradiť príspevok do enviromentálneho fondu vo výške 500 €.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Poplatok je tých 500 eur, a pokuty sú špecifikované vo vykonávacích predpisoch k tomu zákonu. Ak nejakú dostanem tak napíšem aj sumu. Zatiaľ sa mi to vyhýba.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

christiane napísal:Bosston,som si nasiel v papieroch doma ten zakon a je to 60 dni,nie 3 mesiace.Doteraz bolo auto po stk sposobile alebo nesposobile.Podla noveho zakona uz je sposobile-docasne sposobile-nesposobile a citujem:Vecsina chyb ktore doteraz diskvalifikovali vozidlo z premavky prejde prave do novej kategorie .V takom pripade musi vozidlo do 60 kalendarnych dni absolvovat opakovanu emisnu kontrolu.Ak sa pri opakovanej kontrole zisti rovnaka vazna chyba alebo vodic nedodrzi 60 dnovu lehotu,vozidlo sa automaticky stava nesposobile :Cize ludovo povedane,papierovo sa vyradi z evidencie motorovych vozidiel.Ale musis na stk,inak ti pride pokuta.Ja mam napriklad aj jedno auto docasne pozastavene na 80 rokov.Ze to nie je mozne?Technicak mam stale doma v ktorom je to tak zapisane :4012:
Som zabudol dopisat.Este k tomu pozastaveniu,stalo to v kolkoch 100 korun slovenskych,cca 3,30 €.

cize ak auto uz neda na druhy krat stk stava sa nesposobile a vyradi sa z evidencie.----- nieje to akoze zmizne len je pozastavene,aby nechodili pokuty? pretoze stk ek absolvovalo,len nepreslo

ak o 5 rokov to danne auto ktore bude mat pocas tej doby spz a platit sa bude pzp - spravi sa stk ek ---- nahodia ho do evidencie a jazdi sa dalej?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

A ako chces ist na nesposobilom aute na stk? :4012:
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

A ako chces ist na nesposobilom aute na stk?

sa prestali voziť autá na prívesoch?,zakázali ,či?
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Nikdy si nepocul o odtahovke? :41c2:

Ti, co boli na STK doteraz (kym nebola docasna sposobilost) a nepresli tak nechali auto tam a tam ho aj opravili, aby mohli ist na opakovanu?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Neriesime tu auto ktore je uz rozobrate?To mi chcete povedat ze ho nalozite na odtahovku a pojdete na stk ? :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Už riešime všeobecne či sa dá vyradiť auto "neprejdením" cez stk
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Pytal si sa na toto:
christiane napísal:A ako chces ist na nesposobilom aute na stk? :4012:
a nie na rozobrate!
miki113
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 15.04.2021 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miki113 »

suzuki-prevodovky napísal:Napíš odkial si, aspon okres. Dá sa to zistiť. BB
Ja som okres BY. Auto bolo z okresu CA ale ako som písal tak prepis sa v podstate neuskutočnil respektíve ja som ho neprihlásil.
Jedine teda majiteľ mal moje splnomocnenie tak ho mohol stihnúť odhlásiť, ale teda neviem keďže na tej stránke je že je vyradené z evidencie či to môže byť len kvôli tomu že je odhlásene.
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Napíšem moju vlastnú skúsenosť... Kupil som vozidlo (skuter) , majiteľ ho prepísal na mňa a ja som ho neprihlasil na seba,lebo to bol čínsky smejd a stále sa kazil, tak som ho predal bez TP dakomu na diely a mal na háku, ved hádam to vyradia po dakom čase.... Po roku mi prišla pozvánka na inšpektorát na podanie vysvetlenia do 14 dni, prečo som to neprihlasil na seba, riadne mi stislo polky, cítil som sa akoby idem na popravu, ale našťastie policajt co rieši priestupky mal v ten deň keď som tam bol voľno :4090: takže mi na evidencii skúter vyradili trvalo, spz ani tp som nemal, napísal som čestné prehlásenie o strate amal som pokoj.... Samozrejme skúter sa da vyradiť asi aj bez odovzdania na recyklaciu

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní