rozšírenie VP z A2 na A (po 24ke)

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jolo14
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.02.2020 11:59
Zdieľať na Facebook

rozšírenie VP z A2 na A (po 24ke)

Príspevok od používateľa jolo14 »

Zdravím rád by som sa spýtal nasledujúcu vec, aký je postup v prípade rozširovania vp z A2 na A ak už mám viac ako 24 rokov ? (Mám 26 rokov, vodičák A2 mám už 8 rokov - v tej dobe to bolo ešte malé Ačko) .Googlil som info všade ale píšu o rozširovaní v prípade že mám menej ako 24 rokov a mám prax na moto A2 2 roky. V tomto prípade sú 2 možne sposoby rozšírenia, osobitný výcvik alebo osobitná škúška. Ale aké su možnosti v prípade že mám viac ako 24 rokov som sa nedozvedel nikde.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Mas 2 moznosti:

- zaplatit si skusku (jazda s policajtom ma cvicisku a v premavke) za nejakych 16 eur;

- zaplatit si osobitny vycvik za 300-400 eur (teoria a jazdy). Ziadna skuska. S papiermi z autoskoly ides rovno na inspektorat a dopisu A.

V oboch pripadoch este papier od lekara a nejake prehlasenie o jazdeni na konkretnej moto.
jolo14
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 05.02.2020 11:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jolo14 »

Prehlásenie o jazdení na konkrétnej moto (2 roky prax) ale nie je podmienkou, ak mám viac ako 24 rokov.. či ?
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pokial si spominam, prehlasenie sa priklada. Memusis byt vlastnikom moto. Ale uvedena moto musi byt 2 roky dozadu v evidencii vozidiel.

Otvor si vyhlasku a tam to je vsetko taxativne vymenovane.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 8 neregistrovaných