Nedoručenie TP po odhlásení na nového majiteľa

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rivero
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.06.2020 01:34
Zdieľať na Facebook

Nedoručenie TP po odhlásení na nového majiteľa

Príspevok od používateľa rivero »

Dobrý deň, kúpil som pred 3 týždňami auto od jedného pána, všetko bolo ok aj komunikácia z ním ale ked mal ísť OD písal ze mal problem s poistkou, vyriešil to a minulý týždeň utorok 2.6 vraj odhlásil auto na mňa a že tp mi odoslal poštou ale do teraz som nedostal domov nič a bývalu majiteľ zablokoval moje číslo a ešte k tomu sa presťahoval z adresy do trnavy niekde ale nedá sa z nám spojiť, lehota jeho odlhásenia končí zajtra 13.6, ako mám postupovať, nahlásiť to na policiu? a či mozem vôbec s takým autom jazdiť? ďakujem za pomoc :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Zaujímavé, že všetci viete nájsť toto fórum PO. Prečo ste ho nevedeli nájsť PRED, aby ste sa dozvedeli, že auto sa kupuje a peniaze sa odovzdávajú až v momente keď je vaše meno v odhláške v TP a tento máte v ruke?

Ak pánko poslal TP predpokladám, že nebol taký hlúpy a sporovlivý, aby ho poslal obyčajnou poštou, ale ho poslal aspoň doporučene, takže má k tomu doklad a podacie číslo, na základe ktorého sa dá sledovať pohyb zásielky, príp. reklamovať jej nedoručenie. Skôr to ale vidím na problém s právnou vadou a nemožnosťou odhlásenia - čiže na aute je exekúcia a pod.
rivero
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 12.06.2020 01:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rivero »

práve že nemám tp, do teraz mi na poštu nič neprišlo od neho a ja sa mu neviem dovolať, skúšal som cez mamin telefon a ozval sa že vraj má niekde to číslo ale nenapísal ho ak som ho poprosil, takže zjavne zavádza a nechce mi doručiť veľký tp
goran333
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 29.10.2012 09:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa goran333 »

Lehota na prihlásenie je 30 dní, tak keď to odhlásil tak je času kopec.
Ale k téme. Veľmi jednoduchá vec. Ísť na ODI, na prihlásenie a tam majú tlačivo ,,čestné vyhlásenie´´ a tam sa vyhlási, že OEVčasť.II je stratená (prípadne doplniť, že 2.6.2020 bolo zaslané poštou a do dnešného dňa nedošlo- za 10 dní by to aj česká pošta doručila) a jednoducho techničák je stratený. Lehota sa ráta odo dňa odhlásenia na nového majiteľa.

Prípadne ak predavajucemu neveríš, tak si za 2€ vieš ďať na ODI spraviť výpis vlastnených vozidiel. Už nejaký ten piatok sú chvalabohu upravené evidencie a v momente odhlásenia na nového majiteľa, tento nový majiteľ figuruje v evidencii ako majiteľ.

žiadna tragédia pokiaľ to naozaj odhlásil. Pokiaľ neodhlásil, tak to je vacsi problém
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

rivero napísal:práve že nemám tp, do teraz mi na poštu nič neprišlo od neho a ja sa mu neviem dovolať, skúšal som cez mamin telefon a ozval sa že vraj má niekde to číslo ale nenapísal ho ak som ho poprosil, takže zjavne zavádza a nechce mi doručiť veľký tp
nezdviha telefon a prestahoval sa.no tu nieco bude.slusny clovek povie do telefonu co je vo veci.

aj mne sa stalo predaval som auto s kupcom osobne na DI a tam pocujem ze sa neda prepisat je to blokovane exekutorom.ani som o tom nevedel pokuta z roku 2002 za neplatnu stk a auto mi blokol v 2015 roku.ale pani policajtka mi dala meno adresu na toho kto to blokuje a hned som letel tam.koli 33 euram to zablokoval.pytal som sa toho exekutora ci je ok.najprv sa ma upozornit na taku vec co sa deje a co bude nasledovat. a nie blokacia.neposlal list nic musel mi ukazat za co chce 33 euro ked pokuta bola 500 sk.chcel najprv formalnu ziadost na to co chcem zdokladovat to ale ja som nemal cas.tak zaplatil som mu to za ten cas akosi hned stihol najst papiere a este sme stihli poobednajsi prepis.a tam bol potom dalsi sok ze auto je v patrani.preverili to do 15 min posledne cisla vinka boli 68 a v patrani je take iste auto aj farba a motor a cisla 88.nechapem naco blokli koli patraniu aj toto auto.kupec uz na mna pozeral fakt divne co to je ale nakoniec policajtka povedala auto je teraz ciste.

cize vsetko sa da riesit.nie volat niekomu kto nezdviha telefon.uz si mal byt na policii a oznamit to.policajti ho najdu hned a hned bude komunikovat.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

.....mozno by bolo fajn v bodoch, chronologicky dat sticky vlakno ako predat/kupit. :2f93:
ludia by sa uz nepytali stale to iste
marfan
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 28.09.2011 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marfan »

Ako čítam v poslednom čase strašne veľa ľudí kúpi auto a predávajúci ide auto odhlásiť na čestné prehlásenie.

Ja som kupoval zatiaľ síce len jedno auto, ale vzhľadom na to, že to bolo za viac €€€ tak u mňa to prebiehalo asi tak, že:

1. Auto som si bol pozrieť, vyskúšať.
2. Mal som týždeň na to aby som si rozmyslel či beriem alebo nie.
3. Dohodli sme sa na cene.
4. Vypracoval som kúpno-predajnú zmluvu.
5. Predávajúci zistil vyhovujúci termín pre obe strany na DI.
6. Auto sa v dohodnutý termín prepísalo na mňa, žiadne splňomocnenie a podobné hovadiny. (pri tomto sa podľa mňa najviac vie niečo pokaziť).
7. Po prepise sme sa dohodli na predaní auta, plus zaplatení sumy.
8. S autom mi dal predávajúci kartičky TK/EK, malý TP originál, veľký s oznamom prepisu.
9. V tomto prípade už musí byť spravená PZP na auto.
10. Dohodol som si termín na DI, auto zapísal na nové SPZ.
11. Poisťovni som nahlásil SPZ.
12. Spravil som administratívnu STK.

Neviem či je toto naj postup, ale po prepise na DI som si bol zobrať €€€, a auto sa predalo súčasne spolu spredaním €€€. V čase predania €€€ Auto bolo prepísané na mňa na veľkom techničáku bolo už moje meno ako majiteľ. A €€€ predávajúci nemal skôr ako auto.


PS: Pred kúpou si je dobré vždy pozrieť či na auto nieje nejaká ťarcha (leasing, založenie auta).
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Nehovorí sa "pridať" ale odovzdať.
Predať je hnusný cechizmis.

Ale inak presné tak sa to má robiť.
Peniaze až keď je moje meno v tp zapísané.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných