Jazdenie s ziadostom o vyhotovenie VP-u

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Nevahal, ale tiez som pomerne dlho cakal na vtedy este obycajnu papierovu ruzovu karticku zaliatu do folie. Taka sa da spravit za 2 minuty, ale kedze bolo leto, uradnikov malo, tak som cakal...
TT666
Príspevky: 396
Dátum registrácie: 16.03.2005 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TT666 »

Skus sa opytat priamo na PZ...

Ja ked som robil kedysi VP tak som taktiež dostal papier o tom že mam absolvovane skušky na VP... a na policii mi vtedy priamo povedali že nan možem jazdiť, pokial nebudem mať vydany VP ale len po SK.

Neviem ako to je teraz... preto za opytanie na PZ nič nedaš..
TT666
Príspevky: 396
Dátum registrácie: 16.03.2005 10:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TT666 »

Inak logicky... v danch knihach sa píše, že je potreba mat všetky doklady k vedeniu mot. vozidla... (VP,OP, TP a ine)
Ale nešpecifikuje sa tam ake?

Takže to mam chapat tak že pokial stratíš VP a než ti ho vidaju daju ti len papier... tak nemožeš šoferovať?
Alebo ked stratíš OP tiež čakaš na to kym ti ju daju...tak ti vystavia taktiež papier... a tym padom sa stávaš dočasne ne-občanom SR?

To len na uvaženie..
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Nie pri strate, odcudzení VP to neplatí, tam ti vydajú náhradný doklad ( tak isto ako pri zadržaní VP z dôvodu nezaplatenia pokuty na mieste ), aby si mohol jazdiť, ale ako už bolo viackrát spomenuté pri prvom vydaní VP si treba na doklad počkať.
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....TT666....zase si nepleť hrušky s jablkami od kedy Ti slúži vodičák ako občiansky a od kedy občiansky a ako vodičský???....

....dnes sa so žiadosťou o vydanie VP jazdiť nesmie, väčšina policajtov to zoberie nekompromisne a min. vyrúbi príslušnú pokutu....

....darmo takto to vyzerá v štáte kde v parlamente sedí 150 opíc....
donmartin
Príspevky: 536
Dátum registrácie: 25.06.2007 12:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa donmartin »

Univerzalna odpoved:mozes,kym ta nechytia.
ALE:na vodicskom preukaze je uvedeny aj datum,kedy si urobil skusku.Nie len datum kedy ti vydali VP.
MOJ NAZOR:Porusenie cestneho zakona(konkretne § 4 odsek 1 a).
pokutu dostanes podla nariadenia ministra vnutra z 27.decembra 2010(interny "cennik"vypalneho za pokuty)
link: http://www.webnoviny.sk/download/748/sa ... -pokut.pdf je to § 4 ods.1b
pokuta 30€


edit:
1.mozem sa mylit a rad by som pocul skusenosti niekoho kto jazdil na ten papier a mal havariu.
2.Ako to je ked som drzitelom VP Am alebo A1(vp mi bol vydany len nie pre "B")a mam ten zdrap papieru(ziadost o vyhotovenie vp na skup. "B")
6miso6
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.02.2009 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6miso6 »

ja mam vodicak na B a rozsiroval som si ho na BE a A. tiez som dostal papier o ktorom pise zakladatel a policajt mi vyslovene povedal, ze mozem jazdit na tento papier aj s vozidlami, kt. skupiny nemam vo VP (samozrejme stary VP mi zostal, ale tam mam uvedene iba B)
takze by som chudaka zakladatela nekamenoval, pretoze sa neopytal az taku blbost a vedel by som si predstavit ze by na ten papier mohol jazdit minimalne po SR..
bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Ty si si svoj VP len rozširoval, nebol to tvoj prvý VP.
6miso6
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.02.2009 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6miso6 »

ved to aj pisem ze som si ho rozsiroval, ale mohol som jazdit na ten papier o ktorom pise zakladatel aj na skupiny ktore nemam uvedene vo VP..
chapem ze je to ina situacia, je len chcem poukazat nato, ze chudak chalan sa opytal normalnu vec a niektori tu pisu absolutne neadekvatne urazajuce komentare
garde
Príspevky: 927
Dátum registrácie: 19.10.2009 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa garde »

....ale tebe pôvodný VP ponechali a odoberú Ti ho po vydaní už rozšíreného o tie skupiny....ale autor témy má len doklad o tom že požiadal o vydanie VP tak isto pri poškodení, odzudzení a strate máš v rukách len žiadosť o vydanie VP a s tou sa dá jazdiť len pod hrozbou pokuty....
eerl
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 25.04.2008 09:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eerl »

Nemozes na neho jazdit... Ak by si ho uz mal vydany pred tym, tak ano.... ako cerstvy absolvent skusok by si bez karticky jazdit nemal.

Platilo to v roku 2007 ked som si robil VP... Vyslovene som sa na to pytal, pretoze som mal tazko choreho otca... ale nemohol som (hoci v ohrozeni zivota by som ist mohol) Ale len do nemocnice, spat uz peso...
6miso6
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 11.02.2009 11:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 6miso6 »

ved to aj pisem, ze mi povodny ponechali, ale nemam v nom uvedene nove skupiny, tie mam tiez iba na ziadosti o vydanie a keby ma zastavili napr. na velkej motorke tak im ukazem ziadost a je to ok..
hargas.rado@gmail.com
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 26.03.2019 21:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hargas.rado@gmail.com »

Podľa môjho názoru - na žiadosti o vystavenie vodičského preukazu je napísané kedy bolo vydané vodičské oprávnenie. Mne to vydali dnes, ale kartičku budem mat až o dva dni. K vedeniu vozidla je potrebné vodičské oprávnenie. Takze jazdiť môžeme s tým, že môžem dostať pokutu za to že nemám pri sebe kartičku…
smarik
Príspevky: 418
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smarik »

Aj takyto ludia dostanu VP.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní