podvod s dokladmi

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

latik22
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.06.2010 08:53
Zdieľať na Facebook

podvod s dokladmi

Príspevok od používateľa latik22 »

Viem, ze to skor patri do rubriky pobavenie ale...
kupil som auto z dovozu (predajca dovaza auta sukromne zo zahranicia). Prihlasenie je potrebne na dvoch miestach - obvodny urad dopravy a policia. S vybavenim papierov na obvodnom urade dopravy som poziadal jednu zenu(kontakt na nu mi dal priamo predajca), ktora to vie (vraj) vybavit urychlene. Dal som jej technicky preukaz(povodny, kedze auto je povodom z francuzska) a kupnu zmluvu od predajcu. Ona mala vybavit prihlasenie na urade a ja uz len prihlasenie na policii. Za tieto sluzby som jej zaplatil sumu vratane poplatkov a jej proviziu. Plus doklad o kontrole originality. Dotycna vsak uz vyse tyzdna ignoruje moje telefonaty a vsetky indicie smeruju k tomu, ze ide o podvod. Poradte, co tym mohla ta zenska ziskat? Alebo ako toto dalej riesit? Policii sa chcem zatial vyhnut. Kopie dokladov, ktore som jej dal, samozrejme mam. :38eb:
rudolfo63
Príspevky: 9959
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..no..,tyzden nie je este katastrofa a pricin moze byt niekolko...,moze mat dovolenku...,moze mat silnejsie kramy...,moze byt na PN...Ale..,v zivote nedam papiere od vozu cudziemu cloveku,nech je to original,ci kopia...a radsej si to vybavim sam...Technicky odovzdas len raz...,ked ti ho tlmocia na SK jazyk...nikdy v zivote never takymto ludom...
latik22
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.06.2010 08:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa latik22 »

Posiela mi SMS, v ktorych slubuje, ze zajtra to bude. V priebehu tyzdna som uz dostal tri takeho sluby. Ked volam ja, nedviha alebo ma iny hovor. Spat nezavola.
Je nejaky sposob ako auto bez tychto papierov na slovensku prihlasit? Autorizovany predajca/dovozca znacky by mi vedel pomoct vystavit novy TP?
ivko1
Príspevky: 14967
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja som prihlasoval vozidlo ani nie mesiac dozadu, na úrade nemám žiadnu známosť, doletel som tam v stredu 15:40, robia len do 16:00 , odovzdal som mu doklady od auta, doklad o zaplatení RF, kolky na žiadosti...
Dal mi číslo že v piatok si mám zavolať či je to hotové. Nikam som nevolal, pribalil som si pre istotu kávu , piatok ráno o 8:30 som sa zastavil a papiere boli nachystané (kávu nebolo treba dávať , to len pre prípad že by to ešte nebolo, aby sa to urobilo) zbehol som k policajtom a za dalších 30min. som odchádzal aj zo značkami... Nie je tomu tak všade , aj u nás bolo treba čakať niekedy 30dní (zákonná lehota) ,neskôr to robili za týžden a teraz je to hotové nasledujúci pracovný den
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

ano, toto je bezna prax..zial su urady, kde si z toho robia doslova business...a vybavovanie dokladov na prihlasenie odkladaju na co najdlhsiu moznu mieru...nebudem konkretizovat, ale mam skusenosti, ze som uz cakal aj 20 dni..a teda nie som velmi zvyknuty na take veci, kedze zvacsa mam vsetko do dvoch dni zariadene..

je vsak pravdou, ze staci niekoho nasrat, a ten sa uz postara, aby sa to pozdrzalo....asi v tom je najvacsi problem..

ale co sa tyka otazky, kopiu tp Ti nevyda nikto, kedze teraz je auto v stadiu odhlasenia a vyvozu, cize nie si opravneny ziadat o kopiu..o tu moze ziadat len predavajuci, respektive povodny majitel, musi vsak auto nanovo registrovat v state, odkial si ho doviezol..

snazil by som sa otravovat dovozcu a rovnako aj ju, ved najst niekoho dnes nie je problem, obcas tiez musim niekoho pohladat, a myslim, ze to pojde aj bez nejakych zlozitych ukonov..navyse, trosku nechapem dovod, preco si to takto robil...alebo dobre, ked uz, tak jednoducho si si mal aspon overit tie doklady u notara, a na zaklade nich by Ti to prihlasili...uz som tak jedno auto prihlasoval, original doklady chlapovi zhoreli v garazi, nastastie sme mali kopie..bolo to sice komplikovane, ale podarilo sa to...
DIABOLKO2004
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 17.10.2009 20:31
Bydlisko: PD 200
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DIABOLKO2004 »

no daj vediet ako si dobojoval,hlavne netreba robit paniku a podvod s toho po týždni...aj takáto "známost" má proste problém niekedy rýchlo niečo vybavit,ver že viem o čom píšem a ako to chodí na o. úradoch,vlastná skúsenost... :4012:
1,9 TDI PD 74kw
latik22
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.06.2010 08:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa latik22 »

Dnes su to dva tyzdne, co som bol na originalite. Ta je platna presne taky cas, takze zajtra uz mi neplati. Dotycnu ani to netrapi. Myslim, ze poznamky o tom, ze robim paniku nie su na mieste. Moja panika je opravnena. Mam auto, ktore bez papierov neprihlasim. Mozem si do neho sadnut, pustit radio a meditovat. Na cestu s nim nemozem :38eb:
latik22
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.06.2010 08:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa latik22 »

lakinooo napísal:Nie je nahodou KO platna 30 dni?
http://www.ko.sk/Faq.aspx?Menu=id:Faq&lng=SK
bod 22. Potvrdili mi to aj na KO, kde som bol ja.[/code]
bombalino
Príspevky: 1721
Dátum registrácie: 28.11.2010 20:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bombalino »

ivko1 napísal:Ja som prihlasoval vozidlo ani nie mesiac dozadu, na úrade nemám žiadnu známosť, doletel som tam v stredu 15:40, robia len do 16:00 , odovzdal som mu doklady od auta, doklad o zaplatení RF, kolky na žiadosti...
Dal mi číslo že v piatok si mám zavolať či je to hotové. Nikam som nevolal, pribalil som si pre istotu kávu , piatok ráno o 8:30 som sa zastavil a papiere boli nachystané (kávu nebolo treba dávať , to len pre prípad že by to ešte nebolo, aby sa to urobilo) zbehol som k policajtom a za dalších 30min. som odchádzal aj zo značkami... Nie je tomu tak všade , aj u nás bolo treba čakať niekedy 30dní (zákonná lehota) ,neskôr to robili za týžden a teraz je to hotové nasledujúci pracovný den
Takto nejako by to malo vyzerať.A v žiadnom prípade dávať akože na kávu nejakému zasratému úradníćkovi,ktorý s vypetím posledných síl urobil nejakú školu s titulom BC.Sakra oni sú tu pre občanov a keď je problém treba sa sťažovať a najlepšie hneď na ministerstvo pod ktorý ten či onen úrad patrí.To sú potom niekedy fukoty a ochota ak im tam niekto odtiaľ zavolá.Každé ministerstvo má na stránke min.tlačového hovorcu,ktorý to vie zariadiť.Staćí spomenúť médiá. :3c90:
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných